Author Topic: Okto2  (Read 55738 times)

Offline SASA.UL

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Okto2
« Reply #135 on: December 06, 2011, 11:00:15 PM »
Eh evo sam i ja napokon primljen posle 10 dana na ovaj forum. Sve u svemu svaka cast momci na radu novcu i vremenu koji trosite na ove letilice! Ja se ustvari bavim elektronikom, serviser sam elektronskih uredjaja, stim sto se nisam zaustavio na tupavim televizorima nego stalno nastojim da prosirim spisak stvari koje mogu da radim. Nisam imao mogucnosti ovime da se bavim, sto iz finanskiskih razloga sto sa malom kolicinom vremena. Sasvim slucajno sam upao u ovu pricu jer sam svojevremeno, jureci za novcem usao u jedan projekt koji sam nazvao  "camci"  :sljus . Da se mogu pohvaliti nekim velikim uspjehom sa time, moram reci da nemogu jer nisam imao para da doguram do kraja, a posto sam imao samo veliku zelju nisam mislio na pare hahahaha. Medjutim sad, evo posle 4 godine pauze i trazenja resenja problema sam stekao uslove da odradim eksperiment koji bi trebalo da upali. Za ove 4 godine sam toliko naucio i toliko toga sproveo u djelo da je to uzas, sve u svemu je dobro. Zadnjih mjeseci zahvaljujuci mom prijatelju Sasi iz PG sam se upoznao i sa Veljom (fenix). Na zalost to upoznavanje je bilo zato sto je Velja imao problema a ne da bi zaglavili u kafanu i slavili svaku glupost do jutra  (pijanoo), ali eto ispalo je na kraju sve vise nego dobro, svi smo na dobitku, tako da je nekad i dobro imati nekih problemcica i sve to zavrsiti na ovakav nacin  ()-() . Zto sad kazem, ako bilo ko ima kakvih problema sa elektronikama, kakvim god, pocevsi od punjaca preko motora, ESC-a, stanica, (TX modula) prijemnika (RX modula) do flay plocica, ja cu dati sve od sebe da se to sredi tj da se nadje greska. Dosta toga poznajem sto se tice ESC-a jer sam ih pravio a onda mi je SASA PG otvorio oci i pokazao da to isto cak i bolje ima da se kupi u Kini za nikakve pare, ali sve u svemu odlicno poznajem njihov rad sto je jako bitno za popravku istih. Pravio sam i BLDC motore i tu sam dobio odlicne rezultate ali opet mi je jeftinije to kupiti iz Kine. Jos kad bih nasao i zenu iz Kine ja bih bio srecan covek  (yay) hahahahahaha! Nesmijem vam obecati, vrsim eksperimente za reparaciju LYPO baterija koje su se naduvale od preopterecenja, mislim da sam na dobrom putu i ako mi rezultati budu pozitivni objavicu kako da spasite baterije. Vidio sam da se one moraju hladiti na nekuh 10 pa cak i manje stepeni, naravno odrzavati im konstantno tu temperaturu i drzati ih pod pritiskom od tridesetak kila i u takvim uslovima je puniti i prazniti nekoliko puta, sto vam zvuci malo cudno ali se pokazalo super. Mora se izbaciti koliko je god moguce da ne kazem 100% gasa koji se desio isparenjem hemije usled reakcije sa ugljenikom na povrsini elektroda litijuma i druge elektrode npr bakra kod ove moje baterije. I da znate, nisu te baterije tako opasne kako ih opisujete. Jesu ali te toliko  ;D . sve u svemu kad sastavim sve rezultate javljam sta je bilo, mozda mi i radnja izgori u medjuvremenu hahahahaha. Pozdrav!

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Okto2
« Reply #136 on: December 07, 2011, 12:10:06 AM »
mozda mi i radnja izgori u medjuvremenu hahahahaha. Pozdrav!
pu pu daleko bilo  :big smile
Dobro nam dosao i siguran sam da tvoje znanje i volja mogu mnogo da doprinesu ovom forumu, a i da pomognu u eventualnim problemima sa elektronikom.
Mozda bi svoje znanje i iskustvo mogao da iskoristis za razvoj i pravljenje nekih ozbiljnih sistema za kontrolu i upravljanje lelelicama.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Okto2
« Reply #137 on: December 07, 2011, 11:35:52 AM »
Ooooo, Sale dobro dosao na forum  ()-()
Trebalo je da ti nick bude "DoctorUL"   :big smile
Moram da te suocim sa jednom istinom... Fenix nije Velja nego Veko, haha ali ti si jos dobar, Gizmo je mislio da je on ustvari Goran  2eaa
Hahaha, dobro ti nama dosao!

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1697
Re: Okto2
« Reply #138 on: December 07, 2011, 06:21:58 PM »
Evo jos jednog SASE ,dobrodosao imenjace  :)aplauz
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Okto2
« Reply #139 on: December 07, 2011, 08:00:29 PM »
   Dobro došao Dr.Sale  :)aplauz  (pijemo) Svaka cast sto si se registrovao na forum jer sa tvojim iskustvom,znanjem koje imas iz ove oblasti mnogima ces olaksati glavobolje sto se tice elektronskih cincilatora.U Podgorici nisam mogao naci majstora koji bi ispitao okta ali zato kako kazu cudni su putevi gospodnji...Sale je imao tu cast da se upozna sa njegovim shemama,neuronima, protonima ,elektronima...
Naravno da se poslije ovoga pokrenula prica oko pravljena "okte" u nasoj reziji da bi se rijesili "ovisnih" dijelova koje ove sprave imaju kad se kupuju ovako u kompletu od proizvidjaca.Naravno ovo je samo inicijalna kapisla a poslije zna  se sta slijedi  (fiu) .No o ovome i slijedecim projektima kojima ce svima biti predstavljeni bice rijeci ubuduce.Saleta smo poslije ovih seansi na mom oktu definitivno inficirali sa prijesvega lebdecim spravama   (fiu) Sale jos jednom dobro dosao   (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline SASA.UL

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Okto2
« Reply #140 on: December 07, 2011, 11:36:26 PM »
Hvala ljudi na dobrodoslici i bolje Vas nasao! I sto manje vam trebao po pitanju kakve muke, ali kad bude trebalo tu sam  (work)  :hehe ! Fala Saki na komplimentima ali ja sam jos daleko od doktora, jesam napravio dva doktorska i 4 magistarska rada za kojekakve likove sa elektrotehnickog, ali nikako za sebe  :sljus . A sto se moje skole tice, ja sam automehanicar  :jaki: a neznam ni vodu sipat u svoje auto hahahahahaa. No sad to nije bitno. Veko brate izvini ja te stalno zovem Veljo, mnogo mi vremena treba da zapamtim imena i brojeve  lol .

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Okto2
« Reply #141 on: December 12, 2011, 08:15:05 PM »
  U medjuvremenu okto je dobio sirokougaone nogice  :big smile GoPro ce se i ubuduce po potrebi koristiti ali sa r3  snimanjem i standardnim rasporedom nogara snimak je uvijek sa sexy nogicama  ;namig .E zbog svega ovoga okto je dobio shirokougaone nogice.Dosta je stabilniji na zemlji a izgleda  :jaki:
Naravno tu je neizbjezna  salatara koja elektroniku čuva ,malo je podignuta od rama da ima bolje hladjenje.

 
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Okto2
« Reply #142 on: December 13, 2011, 06:34:43 AM »
Super ti je Okto. Mene zanima koji monitor koristis? I imas li preporuku za monitor.

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Okto2
« Reply #143 on: December 13, 2011, 01:58:11 PM »
Super ti je Okto. Mene zanima koji monitor koristis? I imas li preporuku za monitor.

  (pijemo)   Što se tice video opreme pisao sam o tome na ovome mjestu        http://rcfly4um.org/index.php?topic=44.60    samo što sam sada prešao na link od 5.8 GHz    Što se tiče monitora možeš bilo koji da koristiš  kod men je Neo 7" samo im je mana što se po danu slabo vidi zato treba ovaj vizir napraviti i nema problema.
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline mihajlo

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 144
Re: Okto2
« Reply #144 on: December 14, 2011, 01:22:08 PM »
Hvala. Ja sam uzeo naocarehttp://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__14538__Turnigy_BASIC_FPV_Goggles_320_x_240_4_3.html nisam bas odusevljen morao bi da ih prepravljam a i boje bas nisu verne. Gledao sam monitore pa sam u trilemi  mmmm
1.http://www.dealextreme.com/p/portable-9-tft-lcd-tv-monitor-digital-photo-frame-with-sd-usb-vga-ntsc-pal-secam-35939
2.http://www.dealextreme.com/p/pl8006-portable-8-color-lcd-monitor-tv-w-ypbpr-vga-input-47-870mhz-55245
pa mozda i neo koiji ti imas.Cini mi se da monitor daje vise slobode nego naocare.

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Okto2
« Reply #145 on: December 14, 2011, 09:33:25 PM »
Ja imam taj drugi. Nedavno sam ga porucio da imam kao rezervni i samo je isproban da li radi.
Kvalitetno je napravljen i ima dobru sliku, ali meni ne odgovara, jer monitor drzim zakacen za stanicu i navikao sam se na manji od 7".
Ovaj od 8" je veci i tezi i zato mi ne odgovara, pa ako te zanima mozes da ga kupis od mene po istoj ceni kao na DX.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Okto2
« Reply #146 on: December 15, 2011, 08:05:37 AM »
Gizmo, jesi li mozda do sada naletio negdje na LED monitor od 7"  ?
Cini mi se da bi oni bili prava stvar, njima toliko ne smeta spoljna svjetlost.
Na deal extreme sam gledao GPS uredjaje sa tako dobrim ekranom, ali nemaju video ulaz.

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Okto2
« Reply #147 on: December 16, 2011, 04:01:35 PM »
Sad sam malo trazio i nisam nasao nista ispod 150$ za 7" LED.

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Okto2
« Reply #148 on: December 16, 2011, 10:04:14 PM »

Offline gizmo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1295
    • http://www.dragantrifunovic.com/
Re: Okto2
« Reply #149 on: December 16, 2011, 10:42:39 PM »
Bas je zgodno tako za nosanje po livadama   lol