Author Topic: Albatros - prepravka na elektro model...  (Read 21701 times)

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #15 on: April 27, 2011, 04:29:07 PM »
Lepo, nema šta  :)aplauz! Ama, polako bre ljudi s'te jedrilice! Gile ima ' pobaci od toliko meraka!  lol

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #16 on: April 27, 2011, 09:54:53 PM »
Pozdrav
Moj Albatros je presao iz mircetovog kombinata u moju radionicu. Svi su delovi tu i Golub je prefarbao u belo onako profi i izgleda strava.Cekam cerku da dodje sa ekskurzije i da mi vrati foto aparat pa ce nadam se ovih dana biti taze
slika.
OKO

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #17 on: April 27, 2011, 10:17:00 PM »
 :)aplauz Brzo ce ptica Albatros na Krnovo  :big smile Svaka cast za  (work)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #18 on: April 27, 2011, 10:36:08 PM »
Checky, dragi mi je da cujem. Reci sta je na kraju ispalo sa tezistem, jeli sve na mjestu ili je trebalo tegova?
Mislim da na mom nece trebati farbanje, jer je u dosta dobrom stanju, tako da se nece ni vidjeti sta je radjeno.
Jedva cekam da poleti!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #19 on: April 27, 2011, 10:54:29 PM »
Sumnjam da ce Oko stavljati olovo u model. Slikovima se moze tako lepo regulisati teziste modela koji visi sa plafona (yay)

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #20 on: April 27, 2011, 11:12:05 PM »
Mišo šta reče, plafon... Alo... Alo...




Što se tiče Kombinata, mi smo odradili naš deo. Model je od zadnjeg pisanja ofarban u belo, naravno to je odradio Golub, nabavljene su sve komponente i ugradjen je motor.











Jedrilica je vraćena gazdi...



...i sad je na njemu da dovrši preostale stvari...
A, tu ima još dosta posla, da zalemi konektore na kontroleru, reši pitanje fiksiranja baterije, sredi konektore od servoa u trupu, postavi prijemnik, namesti otklone na komandnim površinama , odredi težište...

Kad će to biti odradjeno, e to sad zavisi od Oka...

Veoma sam ljubopitljiv kako će model leteti...

Sax, hoćeš li ojačavati trup iznutra?

Pozdrav

Mirče
 
« Last Edit: April 27, 2011, 11:14:17 PM by mirce »

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #21 on: April 28, 2011, 12:13:36 AM »
Hocu, dosta je tanak. Uradicu to staklenim platnom od 160gr, a ako bude potrebe napravicu od spera dva poprecna rebra i povezati ih uzduznim letvicama. To cu da odlucim kada postavim platno. Svidja mi se kako ste uradili otvore zahladjenje, bas su dobro ispali.

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #22 on: April 28, 2011, 08:17:39 PM »
Otvori za hladjenje su moja specijalnost , elem uradjeni su od najjeftinijeg karbonskog stapa za pecanje.Malo je pipavo i karbon je prilicno sugav i smrdljiv kada se brusi i smirgla ali na kraju izgleda solidno i ima funkciju .

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #23 on: April 28, 2011, 08:35:08 PM »
A ti tamo iz KG  kad dodjes u Novi Sad ima da ti doteramo teziste pa ce  i avion i frizura i teziste da ti bude na ZERO.
LP OKO !

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #24 on: April 28, 2011, 08:56:14 PM »
jedno od resenja za kacenje

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #25 on: April 28, 2011, 09:13:18 PM »
Ti bas brines.Lepo je to. Oces da me prifatis za prijatelja na JU TUBU pa da te i LAKUJEM ?

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #26 on: July 25, 2011, 07:58:11 AM »
Konacno! Juce smo napravili prvi let sa prepravljenim Albatrosom. Jos uvjek sam pod utiskom, ovaj model je vrhunac svega sto sam do sada dozivio u modelarstvu. Kada sam zavrsio prepravku prije par mjeseci, otisao sam jedno vece da ga probam, i onako u svoj brzini napravio pocetnicku gresku. Posto sam na licu mjesta prepravljao nesto oko servoa elerona, nisam provjerio kako sam prikljucio kablove koje sam skidao par puta i desilo mi se da sam zamjenio elerone. Kreten...Tada je jedrilica poletjela i pala na lijevo krilo, odmah posle polijetanja.
Posle ovoga zamjenio sam osovinu motora, i zakrpio trup koji je samo napukao na jednom mjestu. Prije par dana Djole je citav trup ofarbao u metalik boju koja ima nijansu slonove kosti, i sve je ispalo nevjerovatno dobro. Juce sam ponio krila za Ulcinj i otisli smo da ga probamo jer tamosnje letiliste ima jako lijepu travu. Vrijeme je bilo idealno. Iako je Albatros dosta tezak Turnigy 4240 ima savim dovoljno snage da ovaj model jako fino penje. Potrosio sam dvije baterije i kao sto rekoh odusevljen sam, koliko preciznoscu i brzinom kojima model leti, toliko i zvukom koji proizvodi kada ima malo vecu brzinu. Mislim da zuk stvara folija koja je malo dvojena na napadnoj ivici. Evo nesto slika i video.















Ovdje je i video, obavezno pogledajte od 2:50 gdje se cuje zvuk kada proleti sa ugasenim motorom



Mirce molim te prenesi jedan veliki pozdrav cika Duletu, i jos jednom hvala za ovako divan model.

« Last Edit: July 25, 2011, 08:10:02 AM by saxpg »

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #27 on: July 25, 2011, 11:56:46 AM »
Sve čestitke iz Novog Sada...

Drago mi je da elektro Albatros lepo leti. Albatros je dobra jedrolica, a eto, to se pokazalo i sad u elektro varijanti...

Interesuje me, ako si merio, koliko je model težak na poletanju?

Video je lep, nebo u sumrak je super...

Što se tiče našeg, novosadskog, elektro Albatrosa, projekat se izgleda "zaglavio" kod Oka. Od kada sam mu predao model nije ga ni pipnuo... Šteta...
Možda će ove slike i video, malo da mu daju "vetar u ledja", pa da i on završi svoj model...

Pozdrav

Mirče

Offline saxpg

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1734
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #28 on: July 27, 2011, 05:46:38 PM »
Izmjerio sam tezinu juce - 2700gr total.
Od toga je:
Trup : 900
Krila  : 1500
Baterija : 300

Offline cheky

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 120
Re: Albatros - prepravka na elektro model...
« Reply #29 on: July 28, 2011, 09:55:21 PM »
Extra je ptica , svaka cast .Mora da je dobar filing .ja sam se malo ulenjio pa nikad da zavrsim mog Albatrosa ali se nadam da ce biti do kraja sezone.
Cestitke i pozdrav iz NS.
OKO