Author Topic: Potrebna pomoc oko nitro goriva  (Read 18787 times)

Offline shimano

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 159
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #15 on: May 26, 2011, 08:51:35 PM »
Radovane koji procenat preporucujete za OS 40 LA? Pozdrav

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #16 on: May 26, 2011, 09:49:35 PM »
 
       Pozdrav Shimano, gorivo  mozes da napravis ovako: 80% metilalkohola i 20% ricinusovog ulja.
     To je standardno  gorivo za glow motore i OS LA ce odlicno raditi sa tim  gorivom.
      Radovan.

Offline azoran

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 122
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #17 on: May 27, 2011, 10:49:33 AM »
Hvala za informaciju  vezano za Termohemiju,ja sam ih jutros zvao ricinusovo ulje moze da se kupi na tocenje i cena je 488 din plus pdv i oce da daju fizickim licima sto je puno povoljnije nego varijanta kupovine u apoteci :-\,ali je problem sa metanolom koga mozete da kupite samo ako imate firmu i neku dozvolu od ministarstva zdravlja da smete da koristite opasne materije.

Offline Lazo

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1320
  • Za pametnog čoveka i komarac je muzika.
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #18 on: May 27, 2011, 02:05:24 PM »
...ali je problem sa metanolom koga mozete da kupite samo ako imate firmu i neku dozvolu od ministarstva zdravlja da smete da koristite opasne materije.

Ili ako ćeš da praviš zozovaču  lol!?!

Kod ricinusa je dobro znati da je za podmazivanje glow motora onaj tehnički tehnički kvalitetniji od "medicinskog" koji se kupuje u apotekama. Medicinski je čistili i rafinisaniji, ali su mu odstranjene neki sastojci koji su za modelarske namene korisne. Da malo pojasnim, tehnički je kvalitetniji, ali se može upotrebljavati i "medicinski".

 (pijemo)
Smrt fašizmu - Sloboda na aerodromu!

Offline azoran

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 122
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #19 on: May 27, 2011, 06:13:04 PM »
Vidis Lazo dao si mi dobru ideju,bacam se u potragu za izvornom zozovacom,glavni sastojak metanol,cena smesna.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #20 on: July 13, 2011, 12:31:41 PM »
Hvala za informaciju  vezano za Termohemiju,ja sam ih jutros zvao ricinusovo ulje moze da se kupi na tocenje i cena je 488 din plus pdv i oce da daju fizickim licima sto je puno povoljnije nego varijanta kupovine u apoteci :-\,ali je problem sa metanolom koga mozete da kupite samo ako imate firmu i neku dozvolu od ministarstva zdravlja da smete da koristite opasne materije.

Ne znam sa kim si pricao ali meni nisu hteli da prodaju kao fizickom licu, srecom prijateljica koja drzi prodavnicu ce mi uzeti, a zene koje rade u Termohemiji su kompikovane do bola.

Offline azoran

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 122
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #21 on: July 13, 2011, 11:07:49 PM »
Neka zena mi se javila na telefon,ne znam ime nije se predstavila, kada sam rekao da bih kupio kao fizicko lice nije pravila nikakvo pitanje,mislim da mi je napomenula da nemaju ambalazu manju od 3 ili 5 litara,sto znaci da verovatno ne toce na manje kolicine.

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #22 on: July 14, 2011, 11:21:19 PM »
Ma domace firme, nekad ovako nekad onako, danas je uplaceno i sutra ce oni videti uplatu za 5 litara ulja,

ali mislim, da cu morati da odem licno, a vec mi je pun k..... vozanja, svaki dan do beograda,

   jos po ovoj vrucini dzabe klima kad cim izadjes oznojis se za sledecih nedelju dana.

Offline iva.nat

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #23 on: September 27, 2011, 09:45:18 PM »
Gde ima da se kupi ricinus?Tehnicki.U BGu

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Potrebna pomoc oko nitro goriva
« Reply #24 on: September 30, 2011, 11:23:44 AM »
imam ja METANOL 180 din/litar  Ricinus 500 din/Litar
« Last Edit: September 30, 2011, 11:38:52 AM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior