Author Topic: HBK3 problem  (Read 3916 times)

Offline Drot@

  • Newbie
  • *
  • Posts: 21
HBK3 problem
« on: April 01, 2011, 04:58:48 PM »
Pozdrav narode sve pohvale za forum  :) Evo mog problemcica imam Honey bee King 3 i kad mu iz hoveringa naglo opalim gas on se malo zarotira u levo i kad naglo spustim gas on se malo zarotira u desno... E sad pokusao sam zatezanjem kaisa ali onda je dobro kad dajem gas ali kad ga smanjim on se jos vise zarotira u desno... u idleu kolko tolko manje se zarotira,pokusao sam menjanjem pitcha smanjivanjem ali slabo deluje,smanjivao sam i povecavao gyro gain i bez uspeha nisam vise pametan  :-\
« Last Edit: April 01, 2011, 05:00:59 PM by Drot@ »

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: HBK3 problem
« Reply #1 on: April 01, 2011, 06:40:18 PM »
Da nisi ti sinoc leteo heli u parku na zvezdari?

Offline ivanmagd

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 816
Re: HBK3 problem
« Reply #2 on: April 01, 2011, 07:36:38 PM »
Sto pitas Nemke? Da nije bilo alkohola u vazduhu?

Offline Drot@

  • Newbie
  • *
  • Posts: 21
Re: HBK3 problem
« Reply #3 on: April 01, 2011, 09:20:41 PM »
nisam ja sam iz Sombora  ;D

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: HBK3 problem
« Reply #4 on: April 02, 2011, 01:30:30 AM »
Pa ovde kod mene u parku bila sinoc neka dvojica, imali su isti problem sa helijem ne uspeh da vidim koji je ;)

Offline SaleR

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 289
Re: HBK3 problem
« Reply #5 on: April 02, 2011, 09:24:44 AM »
Spor ti repni servo. Probaj da malo smanjis gas i nemoj naglo da dodajes gas. Ukoliko zelis da ti to sve radi kako treba prilikom naglog dodavanja gasa moras staviti kvalitetniji i brzi servo, a naravno i giro. Na zalost to je cena jeftinih helikoptera...

Kod svih takvih RTF helikoptera je uglavnom to problem. Nemoj preterivati sa zatezanjem kaisa... Juce na letenju na Savskom nasipu na dva takva slicna helikoptera upravo je to bio problem jer servo jednostavno ne moze da stigne da uradi zadati posao.

Sale

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: HBK3 problem
« Reply #6 on: April 02, 2011, 09:31:51 AM »
Spor ti repni servo. Probaj da malo smanjis gas i nemoj naglo da dodajes gas. Ukoliko zelis da ti to sve radi kako treba prilikom naglog dodavanja gasa moras staviti kvalitetniji i brzi servo, a naravno i giro. Na zalost to je cena jeftinih helikoptera...

Kod svih takvih RTF helikoptera je uglavnom to problem. Nemoj preterivati sa zatezanjem kaisa... Juce na letenju na Savskom nasipu na dva takva slicna helikoptera upravo je to bio problem jer servo jednostavno ne moze da stigne da uradi zadati posao.

Sale
(thumb) (thumb)
Jedan sam JA od ta dva  :)
Hvala puno na pomoci i savetima. Veceras cu pokaciti slike , nadam se i neki vidoje.
Pozz celoj heli ekipi,
Krema ()-()

Offline Drot@

  • Newbie
  • *
  • Posts: 21
Re: HBK3 problem
« Reply #7 on: April 02, 2011, 08:27:18 PM »
Aham..  mmmm   znaci bolji gyro i repni servo hvala na pomoci i savetima  :)