Author Topic: razlika izmedju motora  (Read 7918 times)

Offline ff7

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
razlika izmedju motora
« on: March 02, 2011, 12:07:38 PM »
Pitanje postavljam umjesto kolege ukoliko neko moze pomoci sa odgovorom.
Naime rijec je o ova dva motora http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6299 s`tim da postoji isti motor samo pise da je jedan tip A a drugi tip B,a drugi motor je ovaj http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6220.
Pitanje je koja je razlika izmedju ova dva motora,posto postoji tip A i tip B a cijene i izgled motora su isti.

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: razlika izmedju motora
« Reply #1 on: March 02, 2011, 12:50:41 PM »
I na peti pogled je sve isto. Ako nisu pogrešili sa vrednostima, onda je i to isto. Verovatno da se samo radi o drugoj proizvodnoj ili uknjiženoj seriji u HK.  Tip "B" na slici ima nosač. Ja bih kupio "B" verziju jer je motor sjajniji.  ;namig

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: razlika izmedju motora
« Reply #2 on: March 02, 2011, 04:26:03 PM »
Neznam kako niste primetili razliku ,
ovde se radi o dva motora,i dva odvojena proizvoda.
Glavna razlika je u tome sto su u pitanju razliciti tipovi na prvom linku je model tip B
a na drugoj adresi je tip modela A.
mislim da sam pomogao


pozdrav

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: razlika izmedju motora
« Reply #3 on: March 02, 2011, 06:53:14 PM »
Quote
Neznam kako niste primetili razliku ,
ovde se radi o dva motora,i dva odvojena proizvoda.
Glavna razlika je u tome sto su u pitanju razliciti tipovi na prvom linku je model tip B
a na drugoj adresi je tip modela A.
mislim da sam pomogao
Dobro, a šta je fizička ili funkcionalna razlika između njih? To je bilo pitanje. mmmm
« Last Edit: March 02, 2011, 08:54:27 PM by tibeteagle »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: razlika izmedju motora
« Reply #4 on: March 02, 2011, 06:54:57 PM »
Ne razumem sta nije jasno? Pa funkcionalno jedan pripada tipu A a drugi tipu B ne moze prostije!

poz
Veljko

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: razlika izmedju motora
« Reply #5 on: March 02, 2011, 08:27:43 PM »
Ne razumem sta nije jasno? Pa funkcionalno jedan pripada tipu A a drugi tipu B ne moze prostije!

poz
:)aplauz :)aplauz (pijanoo)

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: razlika izmedju motora
« Reply #6 on: March 02, 2011, 09:16:16 PM »
Али по којим функкцијама се разликују?Када се погледају спецификације све је исто као и мотори који изгледају исто само што су фотографисани из 2 различита угла...Видимо ми да постоје тип "А" и "Б" али питање је у томе што су разврставали и 2 категорије ако мотори имају исте спецификације,тежине,димензије,делове?
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: razlika izmedju motora
« Reply #7 on: March 02, 2011, 09:30:38 PM »
Iako se nista ne razumem u ove motore, mogu da primetim da je razlika ogromna.
Tip A je slikan sa zadnje strane a tip B sa prednje.
cudi me da to niko nije primetio. :sljus

Offline tibeteagle

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3191
Re: razlika izmedju motora
« Reply #8 on: March 02, 2011, 09:32:03 PM »
Cyber032, ne nasedaj. Samo se zezaju. Pošto si mlađi član, mora ćeš se navići.  ;namig
Nego ff7, motori od 1600Kv su predviđeni za LiPo 2S odnosno 7-8V. Nikako ne sa 3S jer je elisa velika i pogon je pradviđen za slow flajere!
Interesantno je još zapaziti da je elisa ravna. Nema korak zbog dvojne push-pull funkcije. mmmm

Offline firebird

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 762
  • Bojan , Kragujevac
Re: razlika izmedju motora
« Reply #9 on: March 02, 2011, 10:28:16 PM »
  Ja videh razliku izmedju elise tipa A i elise tipa B,pogotovu zavrsni krajevi.Imam utisak da su elise na tipu A uze a duze a na tipu B krace a sire bez obzira sto je na obe kombinacije raspon 10",cini mi se da ima razlike i u nosacima elisa -onim viljuskicama.
  A mozda je to sve zbog ugla slikanja.....

PS. ovo postade ko ono u novinama "uocite razlike" izmedju dva na izgled ista crteza....
« Last Edit: March 02, 2011, 10:30:16 PM by firebird »

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: razlika izmedju motora
« Reply #10 on: March 02, 2011, 10:38:11 PM »
E bogami bice  da si u pravu! Moj prvi komentar je naravno bio zjb ali ovaj nije. elise su defintivno razlicite i mislim da nisu iste velicine. Uporedite im velicinu u odnosu na zvono motora i videcete da su tip A duze za otprilike 1" odnosno ukupno 2"

poz
Veljko

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: razlika izmedju motora
« Reply #11 on: March 03, 2011, 12:18:17 AM »
ao sto rekoh, ne razumemm se ali, cim se zove vaarilable pitch prop... znaci da je promenljiv korak (cak i tokom leta),
dalje, kazu knezi da se uz motor dobija i " The unit includes 2 10" blades" i to kod oba, znaci i to je ista duzina.
Mislim da je razlika u DEBLJINI i SIRINI elisa. motor je sigurno isti, elisa iste duzine, dakle samo su jos ove dve stvari ostale da budu razlicite.

PS postoji i tip C
« Last Edit: March 03, 2011, 12:25:46 AM by misha »

Offline ff7

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 56
Re: razlika izmedju motora
« Reply #12 on: March 03, 2011, 08:49:57 AM »
  Ja videh razliku izmedju elise tipa A i elise tipa B,pogotovu zavrsni krajevi.Imam utisak da su elise na tipu A uze a duze a na tipu B krace a sire bez obzira sto je na obe kombinacije raspon 10",cini mi se da ima razlike i u nosacima elisa -onim viljuskicama.
  A mozda je to sve zbog ugla slikanja.....

PS. ovo postade ko ono u novinama "uocite razlike" izmedju dva na izgled ista crteza....

Da ovo bas postade kao u novinama da se uoci razlika izmedju istih stvari  mmmm .

Ja i dalje nevidim neku narocitu razliku ali cu kolegi prenijeti sve,naravno i ovo da je najnacajnija razlika da je jedan motor tipa A a drugi tipa B  lol

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: razlika izmedju motora
« Reply #13 on: March 03, 2011, 10:02:59 AM »
Cyber032, ne nasedaj. Samo se zezaju. Pošto si mlađi član, mora ćeš se navići.  ;namig
Nego ff7, motori od 1600Kv su predviđeni za LiPo 2S odnosno 7-8V. Nikako ne sa 3S jer je elisa velika i pogon je pradviđen za slow flajere!
Interesantno je još zapaziti da je elisa ravna. Nema korak zbog dvojne push-pull funkcije. mmmm

Hvala  (res)TibetEagle (res)!
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић

Offline IVAN3D

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1117
Re: razlika izmedju motora
« Reply #14 on: March 03, 2011, 10:09:24 AM »
Interesantno je još zapaziti da je elisa ravna. Nema korak zbog dvojne push-pull funkcije. mmmm


 ??? ??? ???

aj razmislite ponovo....
koja joj je svrha ako nema korak??? odnosno napravite razliku izmedju profila i koraka.....

Krak elise uglavnom je profilisan kao i geometrijski a bogami i aerodinamicki vitoperen (uglavnom aerodinamicki), e sad ukoliko je krak cvrsto i uglom nepromenjivo vezan za glavcinu onda taj krak odnosno elisa ima odredjen korak. Ali ako je krak vezan za glavcinu koja omogucuje promenu koraka (kao pomenuti primeri) onda je i korak logicno promenjiv....
Elisa sa ovih primera nema profil (odnosno ima ali je simetrican) a sve iz razloga da bi elisa imala iste karakteristike kada je napani ugao kraka elise u plusu ili u minusu (sto ne bi bio slucaj da krak ima "klasican aero profil elise").
Znaci korak kod ovakvih elisa direktno odredjujete vi.

Klasican primer primene promenjivog koraka je recimo avion ATR 72 koji imam priliku da gledam i slusam izbliza svaki dan, kada kapetan resi da krene u "rikverc" na platformi on korak elise otera u minus i to pored potrebnog mu potiska stvori i neopisivu buku a sve zbog toga sto elisa i njen profil i vitoperenje nije predvidjeno za to (osim za slucaj kratkog kretanja u nazad na platformi) a to zvuci verujte mi prilicno gadno...
 

pozzz
« Last Edit: March 03, 2011, 11:17:03 AM by IVAN3D »
\\\" Sve sto leti ima nezgodnu osobinu da pada \\\"

ex pseudonijum: GLIDER