Author Topic: HK 450tt PRO  (Read 37543 times)

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline RAVEN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 66
Re: HK 450tt PRO
« Reply #61 on: March 24, 2011, 11:50:09 AM »
Hvala za raspored, tako sam sinoć povezao i pogramirao lepo stanicu, sve radilo kao sat.

Jutros sam izbalansirao elisu, nastelovao pich, sve super.

A onda katastrofa, kad sam priključio bateriju sve je normalno krenulo, žiroskp se upalio, i odjednom kao da se komtroler sam resetovao odsvirao ponovo i pun gas.
Helikoter koji je stajao ispred mene na stolu je trenutno poleteo, baterija (sva sreća) i risiver su se isčupali jer ništa nije bilo pričvršćeno.

Epilog svega : polomljene elise (udarile o ivicu stola kad je počeo da pada), jedan servo crko, i iskrivljen flybar.

Nešto mi se javlja da ovo skoro neće poleteti. mmmm

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: HK 450tt PRO
« Reply #62 on: March 24, 2011, 12:19:59 PM »
j***š elise i flybar, dobro da si živu glavu sačuvao.  (:sok:)
da ti nije bio uključen idle up?

Offline RAVEN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 66
Re: HK 450tt PRO
« Reply #63 on: March 24, 2011, 12:58:37 PM »
Bilo je blizu, kad se elisa zavrtela pošao sam da uhvatim za telo helikoptera, ali je pod punim gasom poleteo trenutno.
Mislim da mi je elisa prošla na desetak centimetara ispred lica.

Sad kad ga uklučim na bateriju sve odradi i nastavlja da se čuje pištanje, ali iz motora ???

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: HK 450tt PRO
« Reply #64 on: March 24, 2011, 01:20:13 PM »
Da nije bio ukljucen idle 1 ?
Koji polozaj gasa je bio ?
Sto nisi probao bez elisa ?


Dobro si prosao ....

Iz motora se uvek cuje pistanje , koliko puta pistanje ?
« Last Edit: March 24, 2011, 01:22:28 PM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline RAVEN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 66
Re: HK 450tt PRO
« Reply #65 on: March 24, 2011, 01:46:28 PM »
Položaj gasa je bio skroz dole (kada se upali pri nekom drugom položaju mora da se vrati na donji i tek onda aktivira motor)
Probao sam prvo bez elisa, sve je radilo savršeno.
Elise sam stavio da ih naštelujem, naštelovao sam napadni ugao i probao ponovo na ''Leru'' i  sa malo gasa sve je radilo perfektno.
Kad sam ugasio sve i ponovo upalio da vidim kako sve šljaka desi se propast.

Gde se uošte šteluje na 9x stanici idle 1 (up)?
Nisam nigde to video u meniju.

Pištanje se čuje stalno.
Zapišti, pa odsvira, pa malo duže, i sve u krug.

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: HK 450tt PRO
« Reply #66 on: March 24, 2011, 01:59:28 PM »
(idle1) Ne znam napamet imas meni gde prekidacem selektujes tri polozaja i podesavas krivu za sva tri.

Deluje kao da kontroler ulazi u mod za programiranje ,a to radi posto mu je 'gas' u maximalnom polozaju pri ukljucenju kontrolera.
Proveri polozaj palice gasa , reverse kanala za gas ili pokusaj da mu zadas novi throttle range.
« Last Edit: March 24, 2011, 02:30:33 PM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline RAVEN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 66
Re: HK 450tt PRO
« Reply #67 on: March 24, 2011, 03:54:44 PM »
Uradio sam reverse kanala za gas i sad opet radi normalno.  mmmm

Offline Gatti.Gatozza

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 776
  • up the irons!
Re: HK 450tt PRO
« Reply #68 on: March 24, 2011, 03:57:36 PM »
da li se swash plate sada spušta kad daješ gas? trebao bi da se podiže.

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: HK 450tt PRO
« Reply #69 on: March 24, 2011, 04:00:09 PM »
Uradio sam reverse kanala za gas i sad opet radi normalno.  mmmm
Pa eto to je.Kako ti je stavio revers,sam od sebe?  mmmm
« Last Edit: March 24, 2011, 04:13:11 PM by Schwab »
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline ak

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1325
    • RCModelScout - RC Search engine
Re: HK 450tt PRO
« Reply #70 on: March 24, 2011, 04:29:24 PM »
Pa kad su ove danasnje stanice "dumb". Treba valjda da izbaci prozor "do you really, really, really want to reverse the throttle: Yes/No".

« Last Edit: March 24, 2011, 04:36:08 PM by ak »
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo Da Vinci
RCModelScout - RC Search Engine

Offline RAVEN

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 66
Re: HK 450tt PRO
« Reply #71 on: March 24, 2011, 06:12:19 PM »
swash plate ide normalno (podiže se), ali išlo je normalno i kad je gas poludeo.


Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: HK 450tt PRO
« Reply #72 on: May 01, 2011, 12:08:21 AM »
Ljudi jel zna neko neki hex shrafciger shto netje da oblajzne?????Ubi me threadlock....ubi

Offline GILE

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 594
Re: HK 450tt PRO
« Reply #73 on: May 01, 2011, 12:42:08 PM »
vpanin
Quote
Ljudi jel zna neko neki hex shrafciger shto netje da oblajzne??Ubi me threadlock....ubi

Predpostavljam da te muci odvijanje srafova koji su predhodno mazani nekim od lepkova za sprecavanje odvijanja istih.

Problem se resava tako sto se isti zagreje preko 150 C naj zgodnije je vrh lemilice malo zadrzati na doticnom srafu i problem ce se smanjiti.
Covek prolazi kroz tri stadijuma znanja u svom zivotu:
1- Misli da sve zna
2- Zna koliko zna
3- Zna koliko nezna (tu sam sad)

Offline vpanin

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 243
Re: HK 450tt PRO
« Reply #74 on: May 01, 2011, 04:32:36 PM »
Hvala Gile.Sacu da przzim avetinju..

Josh jedno pitanjce da ne otvaram novi topic...

Koji je smer rotacije repnog rotora na heliju*?
Kod mene gl rotor rotira clockwise (u sm kaz na satu), a repni isto...
Sad, verovatno sam na pogreshnu stranu uvrnuo kaish jer sam gledao (finless bob-a) koji kaze da treba da bude anti clockwise zbog strujanja vazduha sa gl rotora nadole i boljeg obstrujavanja oko lopatica repnog rotora..
Ako bih zamenio mesta lopaticama tako da, u ovakvoj postavci kaisha, pravilno rotiraju (leading edge - trailing edge) i reversovao repni servo, da li bi to znachilo da ne moram sve da rasturam i okrecem kaish drugachije?

*rech je o HK 450 pro belt drive heliju(opet malo offtopic, izvinte)

pozz

Vlada