Author Topic: Rmpalije od motora i hladjenje istih  (Read 4494 times)

Offline gussenica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Rmpalije od motora i hladjenje istih
« on: March 14, 2011, 01:29:09 PM »
Pozdrav svima!

Par meseci unazad polako ulazim u sveru, sa povremenim dilemama, trenutna glasi:

Naime, u svim setup-ovima sa svim mogućim vrstama elektro motora najduže trajanje leta je do 30 min. E sad, kroz teoriju, ako uspem da mu dovedem dovoljno struje za recimo 5 sati letenja, 20h ajde, idemo dublje u imaginaciju, nigde nisam uspeo da pronadjem podatak da li su el motori sposobni da podnesu toliku dužinu leta i koje faktore, osim hladjenja, treba da uzmem u obzir. Da priča bude još malo preciznija, uzmimo ovog rmpaliju kao primer http://www.icare-rc.com/catalog/predator-p-1344.html

Unapred hvala

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: Rmpalije od motora i hladjenje istih
« Reply #1 on: March 14, 2011, 01:36:16 PM »
Ja mislim da je najveci problem tu hladjenje kako motora tako i ESC jer ako ESC ode mozes da se pozdravis...Nije dovoljno samo hladjenje samog motora vec i hladjenje lezajeva na njemu...Posle duzeg vremena bez odgovarajuceg hladjenja lezajevi bi zaribali...
« Last Edit: March 14, 2011, 08:49:58 PM by Cyber032 »
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић

Offline gussenica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Rmpalije od motora i hladjenje istih
« Reply #2 on: March 14, 2011, 01:51:22 PM »
Ok, hladjenje je nešto što i ne spada u domen nerealnosti, nekako bih uspeo naći rešenje. Znači samo pričamo o hladjenju? Mislim, motor kao motor praktično nema ograničenje vremena rada, da?

Puno hvala na brzom odgovoru.

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: Rmpalije od motora i hladjenje istih
« Reply #3 on: March 14, 2011, 01:58:46 PM »
Nema na cemu...Motor kao motor teoretski u savrsenim uslovima ne bi trebao da ima ogranicenje rada-kada bi hladjenje bilo perfektno,non-stop jednako opterecenje ili bez njega,kada bi napajanje bilo tacno npr.11.1V bez variranja itd.sem toga sto bi lageri posle odredjenog vremenskog perioda sigurno propali (oni su potrosni materijal)...
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић

Offline gussenica

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: Rmpalije od motora i hladjenje istih
« Reply #4 on: March 14, 2011, 02:02:38 PM »
"Motor kao motor teoretski u savrsenim uslovima ne bi trebao da ima ogranicenje rada" - Odlično!

Još jednom, hvala puno!

Offline Cyber032

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 116
Re: Rmpalije od motora i hladjenje istih
« Reply #5 on: March 14, 2011, 02:04:03 PM »
Jos jednom nema na cemu! ;D ;D ;D
"Реч је у поштена човека тврђа од камена,поштен човек даје реч једанпут,а кривоклетник се куне сваки час"-Комадант Југословенске Војске у Отаџбини Драгољуб Михаиловић

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Rmpalije od motora i hladjenje istih
« Reply #6 on: March 14, 2011, 07:51:48 PM »
@ gussenica

Cini mi se da s obzirom na to kakva pitanja postavljas si jako malo generalno tj. nedovoljno upucen u materiju. Razmisli zasto se niko sem Cyber032 nije ukljucio u diskusiju? Ne znam sta si po struci ali cini mi se da nisi tehnicke struke. Samim tim svaka cast na hrabrosti da se upustis u projekat letilice od 50kg na solarni pogon sa toliko malo znanja. Tesko da ces na ovom forumu pronaci adekvatnu pomoc a narocito ako misljenje i savete daju ljudi koji izgleda nisu nikada imali bilo kakav motor i kontroler u ruci barem ne nesto vise od neke Kede ili Turnigy a verovatno ne ni to!

Forumi generalno mogu biti jako opasni i nezgodni jer ne znamo sa kim "pricamo". Bilo bi pametno proveriti neciji staz i eventuakno opremu kojom covek raspolaze pre nego li poslusamo neciji savet ili misljenje. Ja se ogranicavam da komentarisem iskjlucivo opremu koju licno sam vec koristio ili koristim. Iskreno da ti kazem ne znam sto ti ovo pisem, verovatno iz bojazni da bi neko eventualno mogao da se povredi ili nepotrebno baci novac.

poz
Veljko

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Rmpalije od motora i hladjenje istih
« Reply #7 on: March 15, 2011, 06:31:55 PM »

@ gussenica

Cini mi se da s obzirom na to kakva pitanja postavljas si jako malo generalno tj. nedovoljno upucen u materiju. Razmisli zasto se niko sem Cyber032 nije ukljucio u diskusiju? Ne znam sta si po struci ali cini mi se da nisi tehnicke struke. Samim tim svaka cast na hrabrosti da se upustis u projekat letilice od 50kg na solarni pogon sa toliko malo znanja.
...

poz

Očigledno su ti poznati neki detalji, vezani za ovo pitanje-projekat, koji nama nisu.

@ gussenica
Projekat je zanimljiv, bar meni, pa ne bi bilo na odmet da nam malo detaljnije izložiš koncepciju, ako nije neki tajni projekat !?
Generalno, mislim da ti modelarski motori ne bi bili rešenje. Ja lično nisam duže od 20min (u cugu) "maltretirao" ni jedan motor. Teoretski može, a praktično, ne verujem da je iko probao, znači "?".
Glavni problem, kod ovih motora, je kvalitet ugrađenih magneta, pored ostalog.
#FFCC00

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
#FFCC00

Offline zgrujic

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 679
Re: Rmpalije od motora i hladjenje istih
« Reply #9 on: March 16, 2011, 01:50:41 PM »
@ gussenica

Forumi generalno mogu biti jako opasni i nezgodni jer ne znamo sa kim "pricamo". Bilo bi pametno proveriti neciji staz i eventuakno opremu kojom covek raspolaze pre nego li poslusamo neciji savet ili misljenje. Ja se ogranicavam da komentarisem iskjlucivo opremu koju licno sam vec koristio ili koristim. Iskreno da ti kazem ne znam sto ti ovo pisem, verovatno iz bojazni da bi neko eventualno mogao da se povredi ili nepotrebno baci novac.

poz
... verovatno iz bojazni da bi neko eventualno mogao da se povredi ili nepotrebno baci novac.
 :)aplauz

Većina ovih motora su neadekvatni za solarni pogon. Nisu pravljeni da budu efikasni i lagani, već da imaju dobar odnos max snage i mase pa tek onda da budu efikasni.