Author Topic: Koja frekfencija za video link?  (Read 19058 times)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #45 on: March 14, 2011, 12:42:03 AM »
Rezultati testa :

    Prvi test je odradjen sa 4.kanalom(2468 MHz) naravno procedura kao sto je to Yu-men predlozio.Prvo je ukljucen video predajnik i prijemnik,a zatim stanica.Na monitoru  slika malo treperi a kad se pritisne range dugme prestaju smetnje ali u pitanju su veoma male smetnje.Sale,Dule i Srdja su pratili desavanja na monitoru i radu motora na trikopteru.Kad sam se udaljio na 35 koraka e sad koliko je tacno to metara  mmmm kad sam pritisnuo range test bilo je signala,na 40 koraka izgubio se signal,signal na monitoru je i dalje bio dobar.Poslije ovoga nastavio sam da se sa stanicom udaljavam i na 125 koraka i dalje je bilo i RC i video signala naravno bez pritisnutog range test dugmeta.Isao bih ja i dalje ali bih zavrsio u Moraci  ;namig
    Poslije ovoga testa sa 4. kanalom  prebacii smo video na 1. kanal (2424 MHz) na kome je video signal dosta bolji od predhodnog ali zato na 35 koraka bez pritiskanja range test dugmeta izgubio se signal  ")
   Experiment dokazao da je Yu-men u pravu  (pijemo)  Nismo probali da li bi bilo kakvih promjena da smo ukljucivanje komponenti izvrsili obrnutim redosljedom ali to cemo nekom drugom prilikom.

  E sad,premotoavajuci film u glavi kad sam do sada letio sa ovim video linkom koristio sam 4.kanal i procedura ukljucivanja je bila ovim redosljedom tako da sam imao veeeliku srecu da to nije bio kanal 1. ili bilo koji drugi.Naravno ova frekfencija je veoma diskutabilna i podvucena je crvenom za upotrebu sa RC opremom na 2.4GHz ali eto u pitanju su sitnice koje zivot znace.
Evo i teh.podataka o ovome  video linku i srecno   (pijemo)

         
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #46 on: March 14, 2011, 01:33:15 AM »
 mmmm

1.) Cudi me da si uzeo CMOS kameru za FPV, mnogo je lepsa slika sa CCD kamericama.

2.) Zaboravio sam da pitam koji si predajnik koristio, preporucuje se neki sa satelitom kao Ar6200 ili Ar7000.


3.) Ne preporucuje se ukljucivanje stanice pre Video predajnika, zato sto stanica tada bira bilo koje slobodne kanale, i moze da se desi da kad upalis Video on bude bas na kanalu koji je stanica odabrala. Obrnuto prvom video zauzima kanal a stanica posle bira slobodne.
Sto i jeste logicno i mnogo sigurnije, pogotovo ako se pre poletanja ne uradi Range Check.

pozdrav

« Last Edit: March 14, 2011, 02:08:10 AM by Yu-men »
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)

Offline fenix

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1010
  • JUST FLY
    • www.rc-helivideo.com
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #47 on: March 14, 2011, 11:22:54 AM »
 Sto se tice ovih malih kamerica koje dolaze uz ovu opremu nisu mi uopste bitne jer ne letim sa njima nego sa digitalnim aparatom pa signal ide sa aparata.
 Sto se tice prijemnika na trikopteru je za sad orange spektrum HK bez satelita.
Redosljed ukljucivanja je bio kao sto si i naveo prvo video prijemnik i predajnik pa onda stanica.Naravno sa boljim  RC predajnicima naravno bolji i rezultati.U svakom slucaju  rezultati su tu i zakljucak da ovu frekfenciju treba izbjegavati  (pijemo)
The sky is the limit.

www.rc-helivideo.com

Offline Yu-men

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 828
  • ma nemam reci......;)
    • Yumen2011
Re: Koja frekfencija za video link?
« Reply #48 on: March 19, 2011, 10:50:14 PM »
Sto se tice ovih malih kamerica koje dolaze uz ovu opremu nisu mi uopste bitne jer ne letim sa njima nego sa digitalnim aparatom pa signal ide sa aparata.
 Sto se tice prijemnika na trikopteru je za sad orange spektrum HK bez satelita.
Redosljed ukljucivanja je bio kao sto si i naveo prvo video prijemnik i predajnik pa onda stanica.Naravno sa boljim  RC predajnicima naravno bolji i rezultati.U svakom slucaju  rezultati su tu i zakljucak da ovu frekfenciju treba izbjegavati  (pijemo)

Znaci 2,4Ghz definitivno odpada.  :mhm

Sad samo jos da odlucimo izmedju 900mhz i 5,8Ghz i krecem u kupovinu.

poz.
Evo mene opet .....

               \\\--///
               ( @ @ )
  ----o00o----(_)----o00o---
                Yu-men    
   ------------------0ooo---------
               ooo0     (   )
               (    )      )  /
                \  (      (_/
                 \_)