Author Topic: Skuter  (Read 4272 times)

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Skuter
« on: June 07, 2011, 02:32:54 PM »
Novo iz Mitrovačke radionice snova







ex pseudonijum: licider

Offline mikula

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Skuter
« Reply #1 on: June 07, 2011, 03:50:27 PM »
Uprkos tim iskezenim zubima deluje vrlo pitomo. Verujem da bi se dobro pokazao i kao platforma za kameru.

Offline dimitri

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 164
Re: Skuter
« Reply #2 on: June 07, 2011, 03:58:56 PM »

         Mnogo vam je lep  model :).
         Pozdrav od Radovana.

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Skuter
« Reply #3 on: June 07, 2011, 11:10:40 PM »
Pre mesec dana je zapoceta pricao ovom modelu i evo ga gotovog.
Fenomenalno izgleda. Zelim ti da ga dugo letis.

P.S.
Nadam se da nisi koristio crvenu foliju namenjenu za Cesnu. (nene)

Offline djgorandj

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 184
  • www.rcavioni.com
Re: Skuter
« Reply #4 on: June 09, 2011, 11:49:14 AM »
Lepo izgleda, nadam se da tako i leti.

Offline coka

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 940
  • cuvaj brzinu, ona te nosi...
Re: Skuter
« Reply #5 on: June 18, 2011, 12:13:38 AM »
 Bio je sparan i paklen Junski dan. Tri musketara, Sava, Misa i Coka su se uputili put 13. Maja u Zemun Polju.

Za Coku je ovo bio veliki dan jer plan za ovaj avion cuci u porodici Pantic dobre dve i po decenije.
 Kada je Sava odlucio da ovaj avion pravi u svojoj radionici, neobicna radost me je ispunila sto cu napokon imati prilike da vidim ovaj simpaticni avion uzivo.
 Danas je doticni i po prvi put osetio vazduh pod krilima.

 Da skratimo pricu, jer bih zeleo da Sava bude izvestac o i ovog projekta, moje impresije su odlicne.
 Avion je prelep uzivo. U letu je vrlo stabilan i vrlo lepo poslusan na komande. Konstrukcija mi se cini veoma robusna i kruta, tako da mislim da ce avion savrseno trpeti sve nedace koje prate pocetnicke avione.
 Brzina leta je potaman, nije ni prespor ni prebrz, pri tome nije preosetljiv na vetar.
 Jedina, i podvlacim, jedina primedba se odnosi na snagu motora. Motor sa prototipa ima snagu oko 180w )  )16A na 3s bateriji) i sa elisom od 6 cola, stvarno mi je falilo snage.
 Ipak bez problema sam uspeo da napravim dva leta, ali mi je za krstareci rezim bilo potrebno skoro 70 % gasa. Pri punom gasu model je penjao, ali dosta sporo.
 Dalja testiranja, sa vecom elisom, sto ce zahtevati i malo jaci esc, bice naknadno sprovedena.
 O kvalitetu izrade, ne bih trosio reci.
 Tek da se ilustruje, narucio sam kod Save i sebi jedan takav model, koji je idealan za obuku (mozda je vreme da se time ponovo pocnem baviti) a takodje nos mu je kao stvoren za kamericu.
 Sava inace planira da ponudi na nasem trzistu ovakav model u raznim varijantama pogona (glo ili elektro) i raznim konfiguracijama (sa stajnim trapom ili bez, sa eleronima ili bez, sa flapsovima, kit, polukit, arf, rf...)
 Moje impresije nakon casnog zadatka probnog pilota ste culi, sve ostalo je na Mitrovackom neimaru.
 

Offline miša2002

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1201
Re: Skuter
« Reply #6 on: June 18, 2011, 01:11:08 AM »
Šta čovek da kaže, osim; Bravo generacijo, tako se to radi ! Ovo je prelepo (jes da je žut, žut je), a reče da više nećeš da praviš žute (ne mislim na Kineze), a i ne liči na "skuter" više izgleda ko avionče.
Svaka čast a idući mesec, novi model!
#FFCC00

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Skuter
« Reply #7 on: June 18, 2011, 06:32:31 PM »
Nazalost video koji sam snimio (foto aparatom) je neupotrebljiv, ali ono sto je Coka napisao stoji.
Prelep avion, lepo napravljen, fenomenalno presvucen. U vazduhu se lepo vidi i lepo krstari.

Pravi pocetnicki, skolski RC avion. Mislim da je mnogo bolja varijanta nego razni Easy Star i slicni modeli,
jer leti prilicno neutralno. Slab vetar koji je svaki cas menjao pravac (jednog trenutka su kobasice koje su na 20 tak
metara razdaljne pokazivale dva pravca vetra), nije nimalo smetao. kada se sve komande puste model leti
pravo kao strela.

Puno pozdrava za Savu, Coku i Petra koji su juce bili na letenju.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Skuter
« Reply #8 on: June 18, 2011, 08:40:10 PM »
Još jedno lepo druženje uz prvo pletanje dva modela na kjima sam dosta toga ja odradio. Prvo mi je danas riknula grafička kartica na kompjuteru,a onda sam video da su i slike sa jučerašnjeg druženja kao predratne kolor razglednice tako da nema smisla ni da ih stavljam.
Oba modela mnogo lepo lete, za Pajpera sam to i očekivao, ali Scooter je sasvim nešto novo. Znali smo da je motor slab, ali smo ustanovili da model leti savršeno neutralno, onakav malen (132 cm. raspon) učini luping neverovatno malog prečnika. Na meni je da stavim jači motor i ponovo na livadu.
Rodilo se tu dosta Cokinih i Mišinih ideja oko tog modela što ću i odraditi i naravno staviti na forum. Dobar deo slika o toku izrade ovog modela je nepovratno izgubljen, ali pošto ću praviti već ovih dana još jednog, otpratiću to slikama. Inače ceo model je od balze, težina 1350gr. sa čime nisam zadovoljan i ozbiljno ću poraditi na tome da mu skinem težinu, tada će još bolje leteti.
Savršeno presvlačenje dugujem sinu Banetu(uzvarb). Mladost i iskustvo i model prelepo izgleda.
Žao mi je što jedan veliki čovek i prijatelj, inače zaljubljenik ovog modela nije doživeo da vidi njegovo stvaranje i poletanje, u pitanju je Cokin otac, profesor Mića, ovo je na neki način i sećanje na njega.
Uskoro ću više pisati o ovom modelu.
ex pseudonijum: licider

Offline zdravcha

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 51
Re: Skuter
« Reply #9 on: August 11, 2011, 05:18:16 PM »
Svaka cast i sve pohvale!