RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Kyosho Kelly F1 Reno Racer

(1/4) > >>

magic:
Semi skala trkackog modela firme Extra koji se stvarno trkao, Kyosho Kelly:



uradjen po uzoru na pravi model



Trup je kompozitni a krilo je iz jednog komada i skroz je plankirano.

Duzina               1,260mm
Raspon               1,400mm
Povrsina krila    33.4dm2

Moj ce ispasti spreman za let ukupno 3,2kg, 400g tezi nego sto je preporuceno ali to nece biti problem.

Model mi je zapao za oko jos pre 3 godine ali kada sam pogledao jedan video na youtube (koji je nazalost u medjuvremenu skinut) usledila je odluka o kupovini. Ovde je video modela od Mark Fereire prva verzija, koja je malo sporija od njegove druge verzije koja ide i do 250km/h!



Video sam prvi put pogledao ovde, kao i detaljan opis modela:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=996774

Puno razmisljanja i racunanja sam utrosio oko setupa jer da bi se postigla brzina od 250km/h potreban je vrlo jak motor, mala elisa i veliki broj obrtaja. Da sam ostao na 6S kao sto je inace model i predvidjen morao bih da idem preko 100A sto nikako nije dobro, narocito za baterije. Pribegao sam starom triku, vise Volti i manje Ampera. Isto tako sam uvideo da se odredjeni koraci rasterecuju u letu tek pri jako velikim brzinama, tako korak 12 ne "popusta" do nekih 220km/h sto opet nije dobro za baterije. Za razliku, korak 10 to cini vec od nekih 160km i na maksimalnoj brzini vuce samo pola od maksimalne snage. Tako sam se odlucio za Scorpion HK4035-400 koji je helikopterska varijanta i koji moze da ide i do 12S, trpi do 3,4kW a vrti do 24.000 obrtaja! Predvideo sam postepeno povecavanje brzine i privikavanje na model. Pocecu sa 12x8, pa 11x10 pa 11x11 i sve to na 10S do nekih 220km/h. Za 250km/h potrebno je ici na 12S i elisu 10x10. Ostatak setapa je ESC od 100A, servoi su InoLab HGD650HB kao i odvojena baterija za prijemnik 2S sa UBEC-om.

Nakon razmene misljenja na RCGroups savetovan sam da obavezno ojacam prednji deo trupa jer dolazi do vibracija na tom nivou snage. Naravno Lazo i Branko (poznatiji kao Boske) su jako pomogli i prednji deo je ojacan kevlar/konticelom sto se lepo vidi na slici



Posto zbog dodatne tezine ocekujem probleme sa tezistem prepravio sam nosac za baterije tako da je sada dobrih 10cm gurnut u nazad i baterije su sada skoro pa u tezistu.

Sa gornje strane se vidi pomeren nosac



a sa donje strane strane sam dodao jednu letvicu koja sada podupire nosac



Isto tako su i otvori za hladjenje maksimalno povecani radi sto boljeg hladjenja



Nije ostalo jos mnogo i planiram da model poleti naredni vikend. Na prvom narednom skupu ce biti svakako pokazan i nadam se uporednom testu sa jos 2 Kelly-a u Srbiji koji su doduse na glow.

poz

englez:
Magic, I had one of them last year, The model was virtually sold out in The UK and was hard to get.
It flew great.
Until I tip stalled it and smashed it to pieces.   :sljus

Good luck.

mirce:
Magic, model mnoooooooogo lepo izgleda...

Oko set up-a se ne razumem, ali valjda znaš šta radiš...

A, letenje, što bi rekao onj papagaj u vicu: "jebo jedno oko, ovo moram da vidim"...

Pozdrav

Mirče

adam:
au magic kupio si jos jednog hot liner  ;D ;D, ovo me bas interesuje !!sretno i da te dugo sluzi ()-()

magic:
Posto je sad zvanicno objavljen BG skup racunajte da ga tamo vidite u punom sjaju! Do 200km/h ce sigurno stici, a za dalje cemo da vidimo  ;).

poz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version