RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Kyosho Kelly F1 Reno Racer

<< < (3/4) > >>

magic:
Sve cekam da mi se sloze utisci od nedelje pre  nego sto nesto napisem. Postojala je velika zelja da model letim na skupu u nedelju i u tome sam uspeo ali moram da priznam da nisam zadovoljan, ocekivao sam vise i od sebe a i od modela. Pre skupa sam uspeo da napravim samo 2 leta dan ranije i steknem neki osnovni utisak o modelu. Kao sto sam vec rekao prvi dan sam leteo sa elisom 12x8 i 10S baterijama i tu su ocekivanja bila ispunjena. Bio je jako osetljiv na komandama sto sam pokusao da kompenzujem sto kroz expo sto kroz smanjivanje hoda elektronski na stanici jer nije bilo vremena za mehanicka podesavanja.

Model je zbog svoje tezine jako brz na sletanju tako da koliko god ja isao daleko od sebe u 4. zaokret uvek sam stizao prebrzo na pistu sto je uslovilo sa 2 ne bas nezna sletanja u nedelju. No to ce se srediti podesavanjem otklona i vecim brojem letova sa modelom. Ono sto je za mene jos uvek enigma a to je moj prvi let u nedelju koji sam napravio sa elisom 10x10. Merenja na zemlji su vrlo obecavala posto se elisa zavrtela do 14.000 obrtaja, pa ako to uporedim sa 13.000 i 12x8 ocekivao sam pa barem 20% bolje performanse. No, ko je gledao oba leta cini se da je na 12x8 bio brzi  ???. Ocigledno je model udario u aerodinamicku barijeru koju elisa 10x10 nije mogla da savlada jer da se zavrtela do 14.000 sigurno bio bio brzi i to mnogo. Poletanje i vertikale su sa 10x10 bili daleko tezi ali to sam i ocekivao.

Sta mi je ciniti dalje, pa prvo sanirati malu stetu koja je nastala na trupu i krilu od prevrtanja na sletanju. Kao drugo ide maksimalno ublazavanje otklona prvo mehanicki pa onda preko stanice. Kao trece, za sledece letove ce biti stavljen spiner i kapice preko tockova koje ce svakako popraviti aerodinamiku. Posle iskustva sa 10x10 i 12x8 na 10S zakljucak je da mi u ovoj fazi treba nesto izmedju i sreca pa pastoji 11x8,5! No za postizanje brzina preko 200km/h ocigledno treba veca snaga a to znaci ili 12x12 na 10S ili 10x10 na 12S. No, o tom potom ...

poz

sarkecca:
odlican avion. pozzz

magic:
Posle skoro 2 godine pisem ponovo o ovom modelu. Razlog je vrlo jednostavan, model je danas ponovo leteo i to na sasvim drugacijem setapu nego ranije. Kao sto se da videti iz prethodnih postova nisam bas bio zadovoljan, a najvise sletananjima jer model nisam nikako uspevao da zadrzim a da se ne preverne. Dijagnoza je bila jednostavna, model je pretezak, znaci ne moze na 10S, barem ne sa ovima koje ja imam od 5000mAh.

Opet utroseni sati na razne simulacije mada i nije bilo mnogo komplikovano kada vam je izbor suzen, a narocito sto sam se zamorio i od trosenja novca na ovom modelu. I tako je sinoc u model uslo sve novo, ali u budget verziji barem sto se motora i kontrolera tice: Turnigy SK3 5045-660kV i ESC Turnigy Trust 70A, servoi su Futaba 3152. Baterije vec one koje imam, 5S 4500mAh Nanotech i elisa APC 12x10. Ceo setup je za citav 1kg laksi nego stari, a performanse ...

Sta da vam kazem, napokon je sve bilo kako treba, maksimalana brzina oko 160km/h, neogranicena vertikala, jako lepo najavljuje kada je na granici uzgona i napokon sletanje bez prevrtanja. Ja zadovoljan  :big smile.

E sad, ja ne bih bio ja kada ne bih hteo nesto vise, natravno samo uz postojece komponente, ovo je za sada samo u fazi razmisljanja  :sljus. Posto mogu 3 baterije od autica od 2S da spojim redno na 6S sa elisom 11x10 to bi vec moglo da bude jako zanimljivo. To bi doduse podiglo tezinu modela za nekih 250g, sto mi se ne svidja ali ko nije probao nije ni znao  ;namig ...


poz

Ivan:
Znaci doslo je vreme za elektro protiv glow. Uvek sam spreman za "Dog Fight" a ti?
Ivan

Anakin:
Juče je Kelly prešao u moje vlasništvo.  oo)) I ako sam već rešio da uzmem nekog hotlinera, Veljko mi je na skupu ponudio Kelly-ja po jako povoljnoj ceni. Posle malo razmišljanja došao sam do zaključka da će mi Kelly pružiti primarnu stvar koju sam želeo od sledećeg modela, a to je brzina, a da ću pored toga, u zavisnosti od izbora propelera, moći da napredujem uz model i čak, u zavisnosti od ambicija, izletim basic program koji se leti na domaćem takmičenju. Pala su i prva dva leta i moram priznati da mi nije bilo sve jedno. Nikada do sada nisam leteo tuđ model, nikada nisam leteo na struju, nisam leteo na svojoj stanici, Kelly je bar duplo zahtevniji model od svega što sam ja do sada leteo a i činjenica da je Veljko poneo 12x8 elisu umesto dogovorene 14x7 nije pomogla. :big smile Zbog svega toga sam leteo na paralelnim komandama sa Nikolom. Na prvom letu je Nikola poleteo i sleteo model a na drugom letu sam sve obavio sam. Odmah nakon prvog leta je većina strahova nestala jer model leti kao po šinama. Na komande je osetljiv, izuzetno osetljiv, pa će biti igranja sa dodavanjem expo-a i, što je normalno, voli da leti brzo. Stabilan je na svim brzinama ali se vidi da je "gas" bliže 100% ono za šta je pravljen. Sleće vrlo brzo, u mom slučaju brže nego kada je Nikola sletao i meni je, kada je trebalo da stane, zavrsio na nosu jer nisam navukao dubinu ka sebi. Nikada ranije nisam za tim imao potrebe a i adrenalin koji mi je kolao organizmom je doprineo tome da pomislim da je let gotov kada je poceo da rula nakon sletanja. Elem, utisci su sjajni. Kada sam video šta mi je Veljko sve doneo uz model ponuda se od sjajne pretvorila u više nego prijateljsku pa mu se i ovom prilikom zahvaljujem na svemu. Model sam uzeo u kompletu, sa setupom koji je Veljko u svom poslednjem postu ovde opisao. Sada sledi nabavka punjaca, baterija, fino podesavanje stanice, igranje sa elisama i, kada sve to legne, udaranje finiša sa nalepnicama, spinerom i kapicama za tockove.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version