RC MODELI HELIKOPTERA > SUS HELIKOPTERI

Honey Bee CP3 problem

(1/4) > >>

mihajlobg:
Imam Honey Bee CP3 kome više ne znam šta radim. Sve sam probao što sam našao na netu.
Problem je sledeći:
Pri podizanju, počne da se okreće ko svoje ose kontra od kazaljke na satu.
Repni rotor radi, jer na zemlji kad je povećanje brzinu kad krene da se pomera, ali kako poleti 20-30cm od zemlje, kreće vrteška.
Svi uglovi elisa su OK, nemam razmaka na glavnoj elisi kad se okreće, na daljinskom je nemoguće podesiti,...
Jednostavno kad se podigne, i krene da se okreće, kao da zadnja elisa nema snage da ga vrati, a pri tom radi na maksimalnom broju obrtaja.
Gde grešim, ili sam nešto propustio?

Gatti.Gatozza:
Kako ti je žiroskop povezan sa prijemnikom?

mihajlobg:
Čini mi se OK, jer kad mu skinem kablove sa glavnog rotora, i kad ručno pomerim heli u pravcu kontra od kazaljke, repni rotor počinje da radi svoj posao, ali očigledno nedovoljno, ili je snaga pogonske elise toliko jaka da ova mala nema snage da vratii heli na pravac.

Danijel:
Samo si prevrnuo lopatice na repu
kada se okrenu naopacke heli se vrti ne reaguje na komande prevrni ih i rep ce da se smiri

on ima pozadi motor i nikada nece sam da stoji stalno moras da ga drzis na palicama
to je tezak helikopter za voznju

mihajlobg:
Danijele, probao sam i to, nije do lopatica, jedino što mi je ostalo da nađem veći repni rotor pa da probam.
Ako neko ima bolju ideju,....

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version