Author Topic: Problem glow svecice  (Read 7765 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1699
Re: Problem glow svecice
« Reply #15 on: July 27, 2011, 11:11:58 PM »
koristi kupovno gorivo i neces menjati svecice u to budi siguran , nazalost ricinus ti pravi problem ona se stalozi na svecici  ()-()

Ok,druze,ali kako taj isti ricinus nije do sada pravio probleme.
Ponavljam ...zadnjih godinu dana mi se to desava,da li nije mozda zbog metanola koji mi dosta dugo stoji u kanisteru.
BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: Problem glow svecice
« Reply #16 on: August 07, 2011, 02:11:09 AM »
Ne verujem da se ulje toliko natalozi na svecici, ipak su to visoke temperature i sve sagori prilikom rada motora,

 Sasa ti lepo smanji ulje, mislim da imas veliki procenat ulja i drzi gorivo u plasticnom kanisteru jer plastiga ga nece propustiti, osim loseg cepa, ali sve je to zanemarljivo, probaj sa 15% ulja 5% nitro, i 80% metanola. Cim je na nizim obrtajima nema potrebnu temperaturu za sagorevanje i skuplja se cadj.

 A moze biti lose ulje, koliko je to staro ? Cini mi se da i ricinusovo ulje ima rok trajanja  mmmm


 a te price o kupovnom gorivu nemaju veze, sve stoji da je kvaliteno ali druze jeste ovo skup sport ali 25eura za 4L, pa ja sam za 6.000din napravio 20litara

i teram camac, autic i avion,

 na camcu sam spalio do sad oko 10 litara za jedno mesec dana, i ide bas i pun gas, cak je pre neki dan bas odvalio vrh obrtaja koji do sad nisam cuo,

 samo dobro nasteluj smesu goriva i da ti je karburator dobro zaptiven sa strane.

Offline iva.nat

  • Newbie
  • *
  • Posts: 29
Re: Problem glow svecice
« Reply #17 on: September 27, 2011, 09:42:53 PM »
Nabavio sam neke ruske svecice za glow. Ima li neko iskustva sa njima?