Author Topic: E-savage Road Boy  (Read 14098 times)

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: E-savage Road Boy
« Reply #15 on: July 06, 2011, 12:15:36 AM »
Ja mislim da je to do sofera  :mhm

Mnogo brzo ti to teras  (:sok:)
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: E-savage Road Boy
« Reply #16 on: July 10, 2011, 04:44:14 PM »
...uvek ce da bude nekih problema, u tome i jeste deo cari ove igre ;)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: E-savage Road Boy
« Reply #17 on: July 11, 2011, 01:01:55 PM »
Ma jok... los kvalitet stock dela   (yay)

Offline djbojan

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 644
    • Skycam
Re: E-savage Road Boy
« Reply #18 on: July 12, 2011, 11:07:38 AM »
Po meni izgleda da je bas los kvalitet materijala, mada je i mala povrsina koju hvata ta platna i matica, a imas kontantno uvijanje materijala, a plastika je ipak krhka, kad bi se nasao set alufelni pa mozes da deres gume do mile volje!

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: E-savage Road Boy
« Reply #19 on: July 12, 2011, 11:42:21 AM »
ima i alufelni al su JAKO skupe i ne bas dobre za monstera, nesto mora da strada ako ne felne onda trapovi i diferencijali ;)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: E-savage Road Boy
« Reply #20 on: July 12, 2011, 12:02:08 PM »
Pod losim kvalitetom dela sam mislio na ovo :)



To je druga nezgoda posle felne  :big smile

Sto se tice felni, ove su odlicne sto se tice kvaliteta kakvih sve ima. Alu felne na monsteru od 3.3" bi verovatno bile teske jedno 150-200g po komadu, plus guma od jedno 70-150g... mnogo tesko  (:sok:)

http://www.jpspro.com/images/a8-Cat%20small.jpg

3800g-4000g +/- tezina stock monstera bez tockova (zavisi od setup-a, ne racunam karbon sasije i ostalo)
alu tockovi 4x300g min = 1200g
------------------------------------
ukupna tezina min 5000g, u realnosti 5200+! To su vec krmace od monstera  (photograf)

Kao sto Bigneda kaze, tu bi svasta pucalo :)

U principu idealna tezina tocka ne bi trebalo da prelazi 200g po korneru, a to je sa alum felnama nemoguce.

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: E-savage Road Boy
« Reply #21 on: July 12, 2011, 12:27:03 PM »
Au   ")  , pa ti vise cekas delove nego sto vozis ... zato kazem , baterija NIMH , Brushed motor , ide 40 Km/s i cepaj do mile volje , ne puca nista ;)

I ja sam u sklapanju Reely Titana trenutno , moram da obrnem rotaciju motora nekako a sensored je u pitanju  mmmm
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: E-savage Road Boy
« Reply #22 on: July 12, 2011, 01:07:37 PM »
Poenta je kupiti model koji je sa inzenjerske tacke gledista konstruisan tako da moze da izdrzi veca naprezanja. Jer mislite da su automobili od 500 i vise eura samo na izgled lepsi i da imaju karbonske, titanijumske i ostale hi-tech delove samo fore radi?

Odlican primer je i Ultima SC koja i u osnovnoj varijanti ide sasvim pristojno sa brushed motorom. Porucio sam za nju brushless od 3300kV ne zbog toga sto ce ici za nijasnu bolje vec zato sto nema odrzavanja motora a sam ESC ima mnogo vise podesavanja za finiji rad a istovremeno taj kombo nece izlomiti model. Kada bih ubacio neki motor od recimo 5000kV sigurno bi bilo problema u eksploataciji ali zato postoji Ultima SC-R koja prakticno kosta skoro 2,5 puta vise i koja bi bez problema nosila i taj jaci motor. Imate na netu razlike izmedju ta 2 modela pa lepo moze da se vidi koji su delovi ojacani i koji mogu da istrpe veca naprezanja ali zato i kostaju vise.

Skoro je bio ovde predstavljen na forumu grafikon odnosa cene i kvaliteta, i znate i sami da dzabe a da valja nema pa skoro nikad, kazem skoro nikad jer je cena Ultime SC RTR takva da je to ono "skoro nikad" za ono sto dobijete. Jednom kada covek uzme u ruku model od poznatog brenda i posle toga nesto drugo, ama bas sve mu postane jasno!

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: E-savage Road Boy
« Reply #23 on: July 12, 2011, 03:33:18 PM »
Au   ")  , pa ti vise cekas delove nego sto vozis ... zato kazem , baterija NIMH , Brushed motor , ide 40 Km/s i cepaj do mile volje , ne puca nista ;)

I ja sam u sklapanju Reely Titana trenutno , moram da obrnem rotaciju motora nekako a sensored je u pitanju  mmmm

mala zabluda oko brushed motora, oni su puni problema u odnosu na brushless koji kad se hermeticki zatvori traje jako dugo, ako se ne pregreje :)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: E-savage Road Boy
« Reply #24 on: July 19, 2011, 10:31:20 AM »
Stigli diferencijali konacno  :)aplauz

Koju mast da stavim a da mogu da je kupim kod nas? Neka oznaka, brand.... ???

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: E-savage Road Boy
« Reply #25 on: July 19, 2011, 11:46:20 AM »
ako su zatvoreni stavi silikonsko ulje koje skoro svi guramo u diffove a ako su otvoreni litijumova ili grafitna za homo zglobove kod kola ce raditi posao ;)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: E-savage Road Boy
« Reply #26 on: July 19, 2011, 12:30:38 PM »
Uzeo sam Total Multis EP2 mast... pise da je lithium-calcium  ")...valjda se nisam zahebo :)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: E-savage Road Boy
« Reply #27 on: July 19, 2011, 01:50:06 PM »
sve je bolje nego na suvo ;)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: E-savage Road Boy
« Reply #28 on: July 19, 2011, 04:38:05 PM »
Opravio sam ga alal mi vera  :big smile

Malo su glupo spakovali diff case, sve mora da se poskida da bi prisao... na Savagu X je to mnogo bolje reseno, samo 4 srafa i skines poklopac :)

No spreman sam za sledece okupljanje  :)aplauz

















Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: E-savage Road Boy
« Reply #29 on: July 19, 2011, 06:01:37 PM »
Opravio sam ga alal mi vera  :big smile

Malo su glupo spakovali diff case, sve mora da se poskida da bi prisao... na Savagu X je to mnogo bolje reseno, samo 4 srafa i skines poklopac :)

No spreman sam za sledece okupljanje  :)aplauz


Cekaj , jel ovo taj kvalitetni savage , kome je otpao tocak , pa pukao izlaz iz diferencijala , pa se odlepili tockovi ?  (nene) (fiu)

Znam da jeste , moram malo da se nasalim , i da se osvrnem na pricu koju vecina ovde prica " kupi kvalitetan auto i nece biti problema "  :sljus

Ajde da isprobamo to cudo da vidimo kako ide   (pijemo)  , i da nema vise kvarova  :mhm
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs