Author Topic: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD  (Read 39746 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #90 on: October 25, 2012, 09:32:12 PM »
Ja sam bio prezadovoljan tim kombom. Ali isto tako treba probati i nesto novo tako sam uzeo ovo da probam:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16020

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17228

Jos ga nisam vozio tako da ne mogu da ih uporedim. Jos jedna preporuka bi bila da uzmes kontroler od 60A jer si sutra fleksibilniji gde ga sve mozes koristiti, npr. i na nekom onroad auticu.

Sto se programiranja tice ne moras da uzimas nista jer ja vec imam sve kartice za programiranje  :big smile ionako se programira samo jednom, sve vrednosti na minimum!

poz
« Last Edit: October 25, 2012, 09:34:39 PM by magic »
Veljko

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #91 on: December 09, 2012, 10:02:29 PM »
pozdrav svima već duže vreme pratim forum,i nedavno mi je stigao prvenac Losi XXX-SCB i ja sam kao početnik totalno oduševljen sa modelom,mada Zajko tu u jednom postu spominje da mu je model spor,ne znam meni deluje sasvim ok,možda vremenom kad se povećaju apetiti i meni bude spor,kad tad će dobiti jedan brushless set ali zasad zadovoljava moje potrebe
pre neki dan smo ga dooobro provozali sa drugarom napolju,prvi utisci su sasvim solidni model reaguje odlično na sve komande,mada tu nemam nekog iskustva da bih uporedio sa drugim modelima,to je čisto moj prvi utisak,lepo se ponaša u krivinama ,stabilan na neravninama,a lepo se ponaša i prilikom skokova,svaki savet i sugestija je dobrodošla,evo i sličica,nemojte mi zameriti što je prljav taman sam završio sa vožnjom,a mislim da je magic spominjao negde da offroad auto treba da je blatnjav  :big smile

taman sam iskoristio dan pre snega

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #92 on: December 09, 2012, 10:08:51 PM »
 :)    aplauz sto prljavije to bolje ;)

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #93 on: December 23, 2012, 08:03:51 PM »
možda nije najprikladnije mesto,ali pošto se tu spominjali brushless set-ovi za 2wd,a imam u planu kad-tad da stavim neko takvo čudo u autić da vas pitam za timing motora,šta mu to dodje i koliko utiče mogućnost tog timinga na vožnju?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #94 on: December 23, 2012, 08:21:51 PM »
Da sada ne objasnjavam detaljno ali ja recimo na mojim modelima sve vrednosti na ESC stavljam na minimum, znaci i timing ide na 0 stepeni. Moze da se ide do 5 stepeni sto neznatno povecava performanse ali znatno temperaturu motora.

poz
Veljko

Offline JOSO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 81
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #95 on: January 12, 2013, 08:08:07 AM »
Zdravo samo jednog pitanje. Gde vozite takav model? Imam losia sct i poceo da me bude dosadno vozitiga ispred kuci. Pozdrav i hvala.
Kyosho st-rr,aka dx3s i novarossi.

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #96 on: January 12, 2013, 09:26:41 AM »
pa ja ga vozim posvuda,ispred kuće,po parkovima i na dolmi kraj tise kad stignem i kad mi vreme i obaveze dozvoljavaju,medjutim tu kod mene nema prave staze a ni približno pravoj,možda na proleće improvizujemo neku"backyard" stazicu....

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #97 on: February 14, 2013, 08:18:35 PM »
Poštovane kolege forumaši (automobilisti), da li će biti nešto ove godine po pitanju osnivanja ove klase i vožnje u većem broju.
Mislim da je zimi došao kraj i da bi trebalo ozbiljno da se pozabavimo osnivanju neke od klasa. Slažem sa MAGIC-om da su ovi modeli jedni od najzabavnijih i najpristupačnijih, šta više po slobodnoj proceni ima nas bar 10-15 koji ispunjavaju uslove za neko ozbiljnije (amatersko) takmičenje. Takođe  mislim da bi trebalo i usvojiti neki pravilnik o takmičenju i polako da pokušamo da se primaknemo Evropi i u ovom hobby/sportu. Verujem da bi se moglo održati bar 5-6 kvalitetnih trka u toku 2013. jer to i nije neki izdatak na 365 dana u godini. Teren (stazu) možemo da koristimo već postojeću u MI, uz minimalno doterivanje, jer i takva kakva je odlična je jer bolju u Srbiji trenutno nemamo. A i tamo imamo sve uslove za jedno kvalitetno takmičenje (nisam bio al sam gledao preko neta), bitno je samo da se vlasnik pobrine da točilice ne budu daleko od staze, jer svi znamo da pivo nije ništa naročito kad se ugreje.  ()-()

Šalu na stranu, dajte da krenemo malo ozbiljnije u neku organizaciju jer nikako mi ne ide u glavu da su naše komšije uspele da srede staze i uspešno se takmiče u više klasa već par godina, a mi ovde kao neki inijanci samo pričamo priče.(izvinjavam se indijancima)

Svestan sam da tu ima mnogo posla oko organizacije, licence za vozače, staze, nagrade itd. ali opet to nije neostvarljivo.

A možemo i da otvorimo temu gde će se upisivati zainteresovani sa svojim modelima, pa da vidimo koja će klasa biti najmasovnija i krenemo sa tom klasom, a kasnije proširimo i ostale.

U nadi da će sve ovo zaživeti u 2013. veliki pozdrav iz Požarevca.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #98 on: February 14, 2013, 10:59:03 PM »
Poštovane kolege forumaši (automobilisti), da li će biti nešto ove godine po pitanju osnivanja ove klase i vožnje u većem broju.
Mislim da je zimi došao kraj i da bi trebalo ozbiljno da se pozabavimo osnivanju neke od klasa. Slažem sa MAGIC-om da su ovi modeli jedni od najzabavnijih i najpristupačnijih, šta više po slobodnoj proceni ima nas bar 10-15 koji ispunjavaju uslove za neko ozbiljnije (amatersko) takmičenje. Takođe  mislim da bi trebalo i usvojiti neki pravilnik o takmičenju i polako da pokušamo da se primaknemo Evropi i u ovom hobby/sportu. Verujem da bi se moglo održati bar 5-6 kvalitetnih trka u toku 2013. jer to i nije neki izdatak na 365 dana u godini. Teren (stazu) možemo da koristimo već postojeću u MI, uz minimalno doterivanje, jer i takva kakva je odlična je jer bolju u Srbiji trenutno nemamo. A i tamo imamo sve uslove za jedno kvalitetno takmičenje (nisam bio al sam gledao preko neta), bitno je samo da se vlasnik pobrine da točilice ne budu daleko od staze, jer svi znamo da pivo nije ništa naročito kad se ugreje.  ()-()

Šalu na stranu, dajte da krenemo malo ozbiljnije u neku organizaciju jer nikako mi ne ide u glavu da su naše komšije uspele da srede staze i uspešno se takmiče u više klasa već par godina, a mi ovde kao neki inijanci samo pričamo priče.(izvinjavam se indijancima)

Svestan sam da tu ima mnogo posla oko organizacije, licence za vozače, staze, nagrade itd. ali opet to nije neostvarljivo.

A možemo i da otvorimo temu gde će se upisivati zainteresovani sa svojim modelima, pa da vidimo koja će klasa biti najmasovnija i krenemo sa tom klasom, a kasnije proširimo i ostale.

U nadi da će sve ovo zaživeti u 2013. veliki pozdrav iz Požarevca.

 :)aplauz :)aplauz
He, he, he ali komsije nisu Srbi, nego komsije... Svaka ti je na mestu, jedino mislim da si preterao kod broja 10-15 spremnih vozaca za amatersko takmicenje...
Daj boze da ima 15-tak ljudi u Srbiji koji uopste imaju neke RC modele automobila, u svim klasama i svakojakih, samo da ne budu kineske igracke....
Tako da ako bi smo napravili bar jednu klasu koja ima 7-8 vozaca sa automobilima, kazem u istoj klasi... bilo bi super...
A sad tu dolazi jos jedan problem.... kako sve njih skupiti (svih 7-8) odredjenog dana na odredjenom mestu, na odredjeno vreme 2-3-4 sata, da bi se provozali, druzili i eventualno takmicili i na kraju udarili ladno pivo... (pijemo)
Ne zaboravite nikako da za imalo ozbiljniju voznju na stazi, ako to treba da lici na voznju na stazi ili neko obicno takmicenje, treba imati 4-5-6 prevrtaca, to bi moglo da se resi kad bi bilo vise vozaca u raznim kategorijama, jedna grupa/kategorija vozi, pa onda zamena... ali nemamo ni te dve kategorije/grupe po 5-6-7-8 vozaca... (:sos:)

Pozdrav  (:beer:) (<--)
« Last Edit: February 17, 2013, 06:37:49 PM by magic »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #99 on: February 14, 2013, 11:31:45 PM »
Nesto bi definitivno trebalo da se radi po ovom pitanju...

Treba da otvorimo temu i vidimo koliko ima zainteresovanih, ko zeli da ucestvuje i u kojoj kategoriji.  Ova 2wd je najprivlacnija zasto sto je najpristupacnija, samim tim moze da privuce vise takmicara. Eventualno da se prilagodimo vecini, ali budimo realni, nije za nas najskuplja kategorija ;)
 

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #100 on: February 17, 2013, 07:16:43 PM »
Ja cu za narednu sezonu da pripremim 2 modela u ovoj kategoriji, jednog za mene i jednog za juniora  :)aplauz. Ultimu DB cu prebaciti u verziju SC (samo drugacija maska) i imace amortizere sa HK, koji za sada obecavaju. Isto tako ce biti stavljena na tockove po prvi put i Ultima SC-R za koju tek treba da porucujem gume, felne i masku. Oba modela ce imati HK motor od 3.300kV.

Izasao je jos jedan vrlo zanimljiv model na HK koji moze da bude jako dobar za neki pocetak, radi se o SC verziji njihovog DB bagija, znaci kopija Ultime sem zadnjeg difa:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__20558__Turnigy_SCT_2WD_1_10_Brushless_Short_Course_Truck_ARR_.html

ili u kit-u ako neko vec ima neku opremu:

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__25491__Turnigy_SCT_2WD_1_10_Brushless_Short_Course_Truck_KIT_.html


Najiskrenije se nadam da ce ova kategorija stvarno da zazivi ove godine!

poz
« Last Edit: February 17, 2013, 09:55:34 PM by magic »
Veljko

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #101 on: February 17, 2013, 10:15:54 PM »
Evo i jedan zanimljiv video... Turnigy 2WD SCT...



Kažu da se dosta delova hvata sa Ultime SC...

Offline zgrmbust

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 55
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #102 on: February 17, 2013, 10:40:46 PM »
Dobar snimak iz vazduha.....  17aa
Ivan - Agama A8 Brushless

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Elektro klub klasa Off Road 1:10 2WD
« Reply #103 on: February 18, 2013, 12:25:35 AM »
Za Turnigy 2WD SCT ovde kazu :
Quote
Turnigy copied about 80% of the Ultima and most Kyosho parts are compatible with exception to the rear chassis plate, gear box, diff, chassis, battery strap and a few other misc parts, all suspension arms, pivot blocks, shock towers and hardware are compatible, though parts come from different molds so some minor reshaping may be required. This is by far the best bang for your buck as it comes with a 3300kV brushless motor + 35A esc, but just like the Kyosho, the shocks are junk and an aluminum rear pivot block is needed


Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
2WD i SJ4000
« Reply #104 on: October 06, 2014, 08:52:34 AM »
Posto svi navalise na bagije 4WD evo da ja malo osvezim ovu temu.  ;namig 
Imamo ovu malu stazicu i po nekad padne zezanje na njoj, a ujedno isprobasmo novu kamericu SJ4000. (pijemo). Video klip sam napravio na brzaka, tek da se vidi kako se ponasaju 2WD modeli na tvrdoj podlozi  a i na stazi u Svilajncu. :big smile


« Last Edit: October 06, 2014, 08:55:30 AM by sman »