Author Topic: Letenje na Rajcu 16.07.2011.  (Read 2880 times)

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Letenje na Rajcu 16.07.2011.
« on: July 18, 2011, 01:32:54 AM »
U subotu je bio intenzivan letacki dan na rajcu. U pitanju je teren koji je popularan za letenje paraglajderom ali u zadnje vreme se koristi za letenje RC modela u trenucima parawaiting-a (cekanje povoljnog vetra za paraglajding  (fiu)). Taj dan sam doneo jedrilicu Radian Pro i mog frenkija koji vise nit je HK600GT nit je Trex600 vec nesto izmedju. Svojim prisustvom nas je obradovao i kolega JRlotpi koji je svratio na povratku iz Kragujevca. Doduse imao je malih problema da dokaze na prilaznom putu da je krenuo na letenje a ne na kosidbu  posto je ovaj vikend odrzavana i kosidba na Rajcu pa je prilaz poletistu bio kontrolisan.




Evo je jedna formacija



I jedno sondiranje termike



Nakon parawaitinga bilo je i pravog letenja:



« Last Edit: July 18, 2011, 01:55:54 AM by nebeski »

Offline jrlotpi

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 712
Re: Letenje na Rajcu 16.07.2011.
« Reply #1 on: July 18, 2011, 02:03:12 AM »
Al sam te zumiro, ko Prle svabu

Doduse imao je malih problema da dokaze na prilaznom putu da je krenuo na letenje a ne na kosidbu  posto je ovaj vikend odrzavana i kosidba na Rajcu.

bilo je dijaloga

-Plati kartu >:( (nono)
-Za sta ???
-za ulaz na kosidbu :sljus
-batice mismo piloti :big smile (<--) 6e 6e
-ok vazi znaci 2 karte 8) 
-alo jer mislis da cemo da ti mi kosimo na ovoj temperaturi,ni umorni kosac na ovoj vrucini ne bi bio u opticaju
  mi smo paragladddd... To tako  dabome
- a pa tako recite malo pre su vam kolege prosle,ajd u zdravlje (pijemo)
-jeba.o ih kosenje po ovoj vrucini jos da platim da kosim,jos gore jedva ga ubedismo da necemo da kosimo moramo na stajlingu da poradimo hitno. :mhm :mhm
« Last Edit: July 18, 2011, 02:31:56 AM by JRlotpi »

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Letenje na Rajcu 16.07.2011.
« Reply #2 on: July 18, 2011, 07:57:16 AM »
- nebeski

na snimku nedostaje zavrsnica: sletanje.
Da vidimo jel je bilo uspesno ili jos uvek da ostanu trening kuglice.

Inace let je savrsen. Svaka cast, brzo napredujes.

Offline nebeski

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 386
Re: Letenje na Rajcu 16.07.2011.
« Reply #3 on: July 18, 2011, 09:37:31 AM »
Sto se tice sletanja, tu je snimatelj za...ao stvar jer je pritisnuo pogresno dugme kad je hteo da podesi fokus  :sljus.
A trainer je bio vise modni detalj s jedne strane a sa druge je sluzio da izbegnem da i mene upute na susednu livadu sa koscima  :big smile.