Author Topic: Vorza,Savage 2350...ili E revo??  (Read 7934 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #15 on: December 28, 2011, 07:21:07 PM »
trenutno imam prijatelja u svici koji mi je dao ponudu za odredjene modele.a raspitujem se da li moze neko povoljnije da nabavi.posto mi je i za vorzu rekao da moze za 670e i to da donese u srbiju za te pare.mada mi je vorza vise za neke ravnije terene ili bolje reci pistu jer je bas brza.ne bi da ispadne da nekome pricam o modelima,jer vi svakako znate to bolje od mene.ali da odgovorim na prethodno pitanje ;namig

Nisi mi odgovorio ni na jedno pitanje da bi smo mogli da ti pomognemo. Vorza nije ni slucajno za pistu niti ravnije terene, klasican racing bagi (nazalost ne mnogo dobar za tu namenu) koji ide svuda, ogranicen je samo velicinom tockova. To ni slucano nije "formula" kako mnogi pogresno zovu takav tip automobila.

Jako bitna stvar je odakle si, tj. dali ima jos ljudi u tvom bliskom okruzenju sa kojima bi mogao da se vozis. Ako si sam, brzo dosadi, u tom slucaju bolji je neki monster koji ima vecu prohodnost po skoro svim vrstama terena. Ako si iz Bg ili blizu onda je bagi 1:8 mozda bolja pocetna investicija jer je jeftiniji i laksi za upotrebu. Jos bolje da je prvi model neki 1:10 elektro tipa Ultima SC. Pogledaj malo po forumu, vec je o puno toga na tu temu pisano!

Ako ides na 1/8 elektro varijantu trebace ti dobar punjac, jak ispravljac i puuuno baterija, uopste ne mali trosak koji svakako treba uzeti u obzir na pocetku!

NAJBITNIJA stvar za neki model je dostupnost delova, moze da bude i najbolji na svetu, nazalost pre ili kasnije neki deo se polomi (potrosi) i onda ako nema rezervnog model ide na policu i u vecni zaborav.

Ja cu uskoro imati nesto za prodaju a koliko znam i Bigneda, ako mozes strpi se, polovno se uvek vise isplati od novog.

poz
« Last Edit: December 28, 2011, 09:13:35 PM by magic »
Veljko

Offline smojver

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #16 on: December 28, 2011, 09:35:06 PM »
bez uvrede,ali nekako mi je bolje uzeti novi model.jer sa polovnim se nikada ne zna.inace sam iz manjeg mjesta.a koliko znam u okruzenju se niko ne bavi time.tako da mi je je mozda bolje onda da uzimem erevo.vozi sam savage 2350,dobar je i on.ali cimi mi se da je erevo mozda jos bolji.ali kao sto rece,zanimljivije je po nekom neravnom terenu.pa bi mozda u tom slucaju taj erevo bio bolji za razliku od vorze

Offline Sleser

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 89
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #17 on: December 28, 2011, 10:26:30 PM »
Pa ipak je e-revo jaci,snazniji ima jaci set od savaga 2350. Nalik je savagu flux. I proci ce mnoge terene ( i e revo i savage )  gde vorza nece moci. Ali je vorza jako mocan autic. I ja sam takodje iz mesta gde nema bas toliko ovog hobija tako da mi za neke trke i ne treba,cisto zadovoljstvo za sada. Ici za bg na voznju sa ostalima na 1-2-3 sata...da smo blizi pa i ajde da  (<--)

Offline Dani01

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 62
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #18 on: December 28, 2011, 11:02:52 PM »

Savage Flux HP,Traxxas E Revo Brushless i Vorza  imaju isti Brushless set!Nema razlike,samo u izgledu!

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #19 on: December 28, 2011, 11:07:28 PM »
@smojver

Poslusaj sta kazu iskusniji, od magica i bignede mozes svasta pametno da cujes i naucis :). Bolje krenuti sa jeftinijim modelom dok ne naucis "sta kako funkcionise" jer ce ti biti lakse po dzep. U slucaju e-reva nije to "samo 700 eur"... izacice te sigurno preko 1k sa svim sto ti je potrebno da bi mogao lepo da ga vozis.

@Sleser

Quote
Pa ipak je e-revo jaci,snazniji ima jaci set od savaga 2350

Ne znam odakle ti ovo :)... inace savage 2350 i savage flux aka savage HP je identican model kompletno samo drugi motor i ESC. Traxxas stavlja original Castle Creations set-ove a HPI rebrendira Castle kontrolere u svoju marku dok su motori druga prica.

Offline Sleser

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 89
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #20 on: December 28, 2011, 11:12:58 PM »
Na to sam i mislio kad sam rekao snazniji,jaci set ima e revo od savaga 2350. Jer valjda e revo i savage flux pariraju zajedno u istom rangu.

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #21 on: December 28, 2011, 11:22:10 PM »
Na to sam i mislio kad sam rekao snazniji,jaci set ima e revo od savaga 2350. Jer valjda e revo i savage flux pariraju zajedno u istom rangu.

Pa ne bih rekao ni da su u istom rangu posto je e-revo vise truggy nego truck, a Savage je klasican truck koji sluzi za skakanje i razbijanje kako to ameri zovu "bashing" :)

Iz tog razloga Savage ima drugaciju konstrukciju, TVP (twin vertical plates) koja trpi mnogo vise izivljavanja jer je za to i napravljen.

Offline smojver

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #22 on: December 30, 2011, 04:58:36 PM »
u austriji ti je 590eu i imas odbitak poreza 20% ako uspes da je prosvercujes, skoro pa se isplati da odes sam po nju ;)
jel moze sajt te radnje u at gdje je vorza 590eu

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #23 on: December 30, 2011, 09:46:20 PM »
Veljko

Offline damirmih

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 402
  • Keep it simple.
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #24 on: December 30, 2011, 10:04:06 PM »
erevo. jednostavno.
Keep it simple.


Offline smojver

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #26 on: December 30, 2011, 11:57:35 PM »
a moze i jeftinije ;)

http://www.ebay.at/itm/Trophy-Buggy-Flux-Brachiale-Brushless-Power-/300631341537?pt=RC_Modellbau&hash=item45ff0639e1

ili se ja ne razumim u ovo ili ovo nije vorza  :).jer pise trophy buggy flux...da li je neko od vas kupovao preko ovog ebay posto kod njih moze samo da se naruci preko neta.tj nisam nasao adresu radnje gdje bi moglo da se ode kupiti

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #27 on: December 31, 2011, 12:07:51 AM »
Nisam odmah obratio paznju pa evo sada pojasnjenje, ovo nije VORZA ovo je nova varijanta malo slabije varijante nesto kao Savage 2350 u odnosu na Savage HP.
Sam naziv Trophy potice od izvorne nitro varijante koja je uzeta za 'ekoloske' varijante prvo Vorza a evo sada i Trophy Flux ;)

Ako nekog zanima moje misljenje, kod Vorze jedino vredi elektronika, sve ostalo je na nivou ostalih konkurenata a po dosta jacoj ceni. Realno i PROVERENO 6S u baggy modelu nema sta da trazi osim za maksimalno maltretiranje modela nekim suludim skokovima ili brzinskim rekordima na ravnom (u tom slucaju bolje nesto u onroad varijanti nego off-road buggy).

Da bi se buggy brushless vozio na nekoj stazi moracete na 4S bukvalno sve da smanjite u kontroleru jer je toliki moment koji isporucuje bilo koji brushless motor NEMOGUCE preneti na podlogu sa majusnim buggy tockovima (govorim o 1/8 modelima), sa truggy modelima je malo drugacija situacija, veci tockovi i sama razlika u velicini modela mnogo doprinosi iskoriscavanju brushless motora.

Offline smojver

  • Newbie
  • *
  • Posts: 17
Re: Vorza,Savage 2350...ili E revo??
« Reply #28 on: December 31, 2011, 12:23:39 AM »
vidjecu da uzmem vorzu ili e-revo.jer meni je zanimljivo kada je autic brz.iako je to teze kontrolisati.ali ukusi su razliciti.danas stigao u ch pa cu da vidim sam sebi da kupim.ako bude neko od prijatelja sajta neki model da mu uzmem(uz manju proviziju) mozemo da se dogovorimo