RC MODELI HELIKOPTERA > ELEKTRO HELIKOPTERI

HK450 pomoc

(1/6) > >>

Drot@:
Kolege, od skora posedujem ovaj heli:

1  Turnigy E500 6T 4000Kv Heli Motor
2. TURNIGY Plush 30amp Speed Controller
3. Servoi HXT900 9g / 1.6kg / .12sec Micro Servo 3 komada
4. repni servo GWS Park HPX Servo 19g/.05sec/3.6kg (JR Plug)
5. TURNIGY 3A UBEC w/ Noise Reduction
6. Assan GA-410 Tail Lock Gyro

uparenu sa Esky 6ch 2,4Gz stanicom od HBK3

Koje su mane ove konfiguracije?        predpostavljam esc jer i posle laganog letenja postaje vreo...

E sad javlja mi se isti problem kao na Kingu nakon naglog davanja gasa u normal mode i u idleu (pich pumping) okrene se heli za 90 stepeni u desno (odnosno rep) i tako ostane, a stari King se vracao u pocetnu poziciju.Oupste mi nije jasno zasto, honey bee king je losiji helikopter a kolko tolko se bolje ponasao a ovaj HK ima brzi repni servo al dzaba cak i driftuje lagano u levo dok hoveruje... jel to gyro losiji ili nesto drugo ? Hoce li se bolje ponasati ako prebacim gyro sa Kinga?  mmmm
 

Danijel:
mana ti je stanica jer ta stanica ide samo na e-sky
za ovo ti treba ozbiljnija stanica da bi to radilo kako treba
ecs ti je malo mali mozda da uzmes bar 40a
ili align 35a

aca405:
Ja imam sličnu konfiguraciju i taj ESC od 30A sam promenio sa 40A jer se dosta grejao.

Što se tiče okretanja repa, liči mi da treba da podesiš GAIN na Gyro.
Možeš naći na puno mesta uputstvo kako to da uradiš.

pericamitic:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9299__TowerPro_H40A_Brushless_Speed_Controller_.html
Malo je veci ali je skroz OK.'
Stanici za pocetak nista ne fali. Ja sam je kod sebe namestio i za pocetak je vise nego dovoljna.
Ziro nemoj skidati sa HBK jer je taj koji je na HK450 bolji nego esky.

todor:

--- Quote ---E sad javlja mi se isti problem kao na Kingu nakon naglog davanja gasa u normal mode i u idleu (pich pumping) okrene se heli za 90 stepeni u desno (odnosno rep) i tako ostane, a stari King se vracao u pocetnu poziciju.Oupste mi nije jasno zasto, honey bee king je losiji helikopter a kolko tolko se bolje ponasao a ovaj HK ima brzi repni servo al dzaba cak i driftuje lagano u levo dok hoveruje... jel to gyro losiji ili nesto drugo ? Hoce li se bolje ponasati ako prebacim gyro sa Kinga? 
--- End quote ---

daj neku sliku da vidimo?

Obicno onaj repni nosac od HK treba zameniti sa Alingom, jer meni recimo je došao blago iskrivljen, pa mi se isto desavalo kao kod tebe.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version