Author Topic: Kyosho MFR ili Losi Speed NT  (Read 4470 times)

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Kyosho MFR ili Losi Speed NT
« on: June 13, 2012, 10:33:41 AM »
Drugari može li mala pomoć,
zaraza sa atomobilima je počela kupovinom Kyoshovog kartinga Birel R 31 koji je zaista izgleda perfektno.Medjutim VEOMA je nizak i traži IDEALNU površinu.Njemu čak i sitni kamenčići smetaju tako da  zabava sa njim uvek počne detaljim pregledom staze  (:sok:)
Gledam kod Zajka već nekih mesec i koji dan Kyosho MFR  i Losi Speed NT.
Oba mi se dopadaju  pa ne mogi da se odlučim.Znam da je Speed NT 2wd ,"road" varijanta a da je MFR 4wd"offroad".I jedan i drugi su sličnih dimenzija,visina modela je takodje slična.Oba bi po mom laičkom mišljenju mogla da se koriste i na putu i van njega,uz eventualnu promenu pneumatika ili grešim.
Kakav je kvalitet ovih modela?Koliko se lako dolazi do delova,šta se lomi a šta troši.
Nemojte samo reći-kupi oba pa uporedi lol
Please Help pa da se priključim kod Zajka na stazi (pijanoo)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho MFR ili Losi Speed NT
« Reply #1 on: June 13, 2012, 10:50:50 AM »
Ako hoces da se vozis i na stazi onda svakako MFR jer bi tu NT bio totalno ne upotrebljiv!

Ali nijedan od ta 2 modela te nece zadovoljiti kao recimo Losi XXX-SCT koji isto imas kod Zajka i koji moze biti jako zabavan i na stazi i van nje, plus sto pravimo takmicarsku kategoriju za taj tip modela, a voznja je ipak ubedljivo najzanimljivija kada mozes da se i trkas sa drugima. Ako mislis da ces moci i da se trkas sa npr. MFR-om, moci ces ali sumanjm da ce ti biti zanimljivo da te svaki drugi krug obidjemo za krug.

poz
Veljko

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Kyosho MFR ili Losi Speed NT
« Reply #2 on: June 13, 2012, 01:02:51 PM »
Moje jako skromno misljenje.

Ja sam tako ne raspitivajuci se kupio Traxxas Jato koji je jako slican da ne kazem isti kao Losi Speed NT sto mozes proveriti na Internetu.
Na stazi na Galovici sa fabrickim gumama je potpuno ne upotrebljiv vozio sam ga kada nikog nije bilo na stazi sto je potpuno besmisleno okretao se
za 180 u sekundi.
Za on road voznju nije los ali kada si sam je bas bas dosadno. Sada sam nabavio neke 2.8" off road gume cisto iz znatizelje pa cemo videti kako se
ponasa u Ivanci. Tako da sam sada uzeo LOSI 8IGHT-T 2.0 RTR i tek ulazim u cari voznje. Mene sa njim u Ivanci obidju za krug na jedan.
Poslusaj Magic-a i uzmi nesto sto mozes OVDE kupiti i sto ce se dobro ponasati na nasim stazama jer prava draz je upravo u sportskom nadmetanju
i sto nas je vise to bolje.
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Kyosho MFR ili Losi Speed NT
« Reply #3 on: June 13, 2012, 03:13:01 PM »
Nekako sam više zaljubljenik u gorivo nego u baterije,zato sam i gledao MFR ili Speed NT.Gledao  sam kod Zajka xxx sct i xxxscb.To su isti modeli,razlika je u školjci ?Na koje LIPO ih vozite i kako je moguće da su brži od ovih na nitro?U čemu je štos?

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho MFR ili Losi Speed NT
« Reply #4 on: June 13, 2012, 03:44:17 PM »
Uvek je bilo koliko para toliko i muzike. Ako hoces univerzalnu spravu za stazu, za igranje po parkovima i po asfaltu to je tragi, naravno uz adekvatne gume. Imas, ja mislim, i kod Zajka Losi 8 2.0 RTR, ono sto je i n.artur uzeo, sa kojim dobijas sve sto ti treba, naravno cena je adekvatna. Sve ostalo te nece zadovoljiti narocito na stazi, a uvideces jako brzo da je jedino staza nesto sto vremenom ostaje interesantno.

Kako su modeli na struju brzi? U zadnje 2-3 godine je elektro pogon stravicno napredovao zahvaljujuci LiPo baterijama i brushless motorima. Modeli 1/10 idu na LiPo od cca 5000mAh 2S a 1/8 na 4S, tako sto spojis redno dve 2S baterije.

Da se ne bi mnogo prepisivali i objanjavali dodji na stazu i mnogo toga ce ti biti jasnije. Ja svakako svima na pocetku preporucujem da uzmu elektro model zato sto ce tako uciti samo jednu stvar a to je da voze, kada pocinjes sa glow modelom onda pored voznje ucis i stelovanje motora koje ume da bude problematicno, narocito na pocetku.

poz
« Last Edit: June 13, 2012, 03:47:56 PM by magic »
Veljko

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Kyosho MFR ili Losi Speed NT
« Reply #5 on: June 13, 2012, 03:45:39 PM »
Ko je rekao da su brzi ... na ravnom... (spava) (fiu)
Losi Speed NT na ravnom 60+ Mph... za Mfr ne znam... ali su totalno drugaciji tipovi vozila
Speed NT i MFR za Prc Paradu i izivljavanje....
A ova 2 Losi xxx-SCT i xxx-SCB (isti automobili druga plastika/karoserija) su bolji za stazu, pa su najverovatnije i na stazi brzi od ova dva... pravljeni za stazu..

Dace svoj komentar ovi  namazani trkaci...

Baterije Li-Po 2 cel 7.4V  4-5-6000 Mah (isti djavo samo sa vise izdrzi), ali treba veliki C ...

Premda ja nesto  mmmm  Speed Nt.. bi uz malu doradu mozda mogao i na stazu.. OFF-Road gume i malo tezine napred... (zid) (zid)   stigle mi gume pa budemo probali.. premda treba malo vece umece voziti zadnju vucu po stazi  (res)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Kyosho MFR ili Losi Speed NT
« Reply #6 on: June 14, 2012, 02:19:24 PM »
Hvala svima koji su dali sugestije na izbor modela.
MFR je odmah otpao jer bi bi usamljeni vozač lol
Losi XXX scr ili scb su me trenutno odbili jer rade na baterije,iako smo zaključili da je to zaista pravi izbor modela za stazu kod Zajka.Za sada će moj primerak XXX ostati kod Zajka na polici da sačeka nekog drugog sretnog vlasnika.
Išli smo sinoć zajko i ja dalje u razmatranje,čak je bila opcija i Losi XXXL medjutim na kraju svih razmišljanja izbor je pao na Speed NT.
Zašto,kada nije off road?
-zato što ga ima i Zajko i još par ljudi,svi su više nego prezadovoljni kvalitetom tih automobila tako da ćemo moći da se malo svi trkamo-on road ;namig
Šalim se,Zajko je nabavio gume za offroad pa je ideja da i ja nabavim iste i da probamo da vozimo Speeda van puta uz naravno premeštanje težišta autića napred i još po koje štelovanje.Magic nam je juče objasnio izuzetno detaljno zašto je teško voziti ovakav tip automobila van puta ali su nas upravo te poteškoće opredelile da se uhvatimo izazova.
Ako uspemo da savladamo tehniku-super a ako ne onda će pasti kupovina nekog iz porodice Losi XXX.
Svima koji su juče bili u Ivanči i pomerali skelu pozdrav i veliki (res)


Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Kyosho MFR ili Losi Speed NT
« Reply #7 on: June 14, 2012, 04:28:16 PM »
A ti li si to juce bio, pa sto ne rece?  :sljus

Ajd, dobro neka vam, probajte, mozete na stazu sa ostalim 2WD, u tom slucaju cu imati vremena i za  4e u toku trke  lol.

poz
« Last Edit: June 14, 2012, 06:23:22 PM by magic »
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Kyosho MFR ili Losi Speed NT
« Reply #8 on: June 14, 2012, 05:49:10 PM »
Bilo bi zanimljivo videti elektro i nitro 2wd na stazi !? :)

Offline maxa69

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 61
Re: Kyosho MFR ili Losi Speed NT
« Reply #9 on: June 14, 2012, 09:58:49 PM »
Ma biće to super,moramo malo da eksperimentišemo da bude zanimljivije (yay)
Ako ne bude ništa od toga,prećićemo na Losi XXX   (:beer:)
Treba sada sačekati offroad gume  oo))
Zajko je sinoć krenuo da montira gume na svog Speed-a ali ga nema da izvesti kakvi su prvi utisci mmmm
« Last Edit: June 14, 2012, 10:04:11 PM by maxa69 »

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Kyosho MFR ili Losi Speed NT
« Reply #10 on: June 15, 2012, 08:55:47 AM »
Montirao zadnje samo da prebacim bateriju napred i da montiram prednje, ali sam se zeznuo prednje mi stigle bez felni... :sljus
Pa ne znam da i da skidam ili da porucujem sad i prednje sa felnama, a ove da cuvam kao zimsko/letnje..

Nego juce dosao DUKE pa covek navalio oce da leti... pa to ti je ....
Sklopismo trojana, prvo ja jedan djir... pa on rece daj malo da taksiram i...polete... a bogami je i sleteo...
Bojim se da se navukao .... (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior