ELEKTRONIKA > RC SERVO

Dva pitanja u vezi servoa

<< < (2/2)

Lazo:
Iz onoga što si napisao, nisam baš siguran dali si načisto sa tim dali je to "Y" ili "V" kablić. Ako je ipak "Y" kablić, koji samo direktno prosleđuje IDENTIČAN signal sa izlaza prijemnika na dva servoa, prilično je čudno da jedan servo, koji inače odlično radi sam, pravi problema!? Ako se radi o "V" kabliću, koji jednom servu šalje originalni signal sa izlaza na prijemniku, a drugom (samo kolokvijalno rečeno, da ne širim priču) invertovani signal, onda verovatno da elektronski sklop (sa logičkim kolima, ili sa mikrokontrolerom) u "V" kabliću ne radi ispravno.

 (pijemo)

nenadejno:
Zdravo Lazo.
Radi se o Y kablu ali problem nije u njemu niti u prijemniku jer sam pokusao sa nekoliko kablova i dva prijemnika a probao sam sa 6-7 razlicitih servoa upravo sada i problem je samo kod Corona servoima, svi drugi rade savrseno od Hitec mg82, Graupnerovih do Hxt 900. Radi se o Corona CS92BB a problem nastaje kad se prikljuci baterija direkt u prijemnik ili preko ubec a kad prikjucim bateriju preko ecs turnigy plush 30a problem nestaje i servoi rade najnormalno, dosta su precizni ali necu ih postavljati za elerone, nedaj boze taze izgradjena jedrilica da poljubi zemljicu

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version