RC MULTIKOPTERI > MULTIKOPTERI GENERALNO

Quadrocopter pomoc II

<< < (2/3) > >>

cane:
@jackrc-ne,druze,nema tendenciju da se prevrce,ali nije stabilan na visini od oko 2 metra,stalno zuji levo desno i nemogu da odrzim visinu.Trotle range je odradjen i tu nema problema.Proba je odradjena bez elisa i relativno brzo odgovara na promene pravca i dubine,tezine je malo vise vise od kilograma sa baterijom od 3s,2600ah i kontroler je dampovan trakicom za ziro za heli,naravno duple sirine.

Sve radi kako treba do trenutka kad treba da se odvoji od zemlje.Tada rotori ubrzaju mnogo vise nego sto je pokret palice na stanici i quad jednostavno odskoci.
Regleri su noname,motori takodje,velicine 2830 sa 1000 o/v/min.

@flugzeug-pokusacu ponovo ucitavanje softvera,pa cu da javim sta je bilo......

pozzz

Cane

p.s.kako da odradim tajminge????

flugzeug:
koji su ti esc-ovi?

jackrc:
Iz svega izlozenog i meni se cini da moze da bude tajming. Znaci, koji je model ESC, uputstvo za programiranje preko transmitera ili karte za programiranje. Motori sa Kv=1000 zahtevaju tajming na middle ili high. Probaj sa kojim setovanjem motori krecu sa manje trzanja, ravnomernije.

jackrc:

--- Quote from: jackrc on August 15, 2011, 10:56:37 PM ---Iz svega izlozenog i meni se cini da moze da bude tajming. Znaci, koji je model ESC, uputstvo za programiranje preko transmitera ili karte za programiranje. Motori sa Kv=1000 zahtevaju tajming na middle ili high. Probaj sa kojim setovanjem motori krecu sa manje trzanja, ravnomernije.

--- End quote ---
Mala korekcija, pre nego sto me neko ne zaskoci: motori sa vecim brojem polova idu na tajming middle ili high, mada motori sa Kv=1000 najcesce i imaju veci broj polova, pa sam zato tako i rekao u proslom postu.

cane:
esc su mistery,neki kineski prizvodjac od 20A.
http://www.galerie-stil.com/rcpage/manuals/10regler.htm

motori turboriks cf 2830 od 1000 o/min

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version