ELEKTRONIKA > RC SERVO

HXT 6.9kg / 39.2g / .16sec Twin bearing servo

(1/2) > >>

sasa:
Mala pomoc...koliko ovaj servo http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__3743__HXT_6_9kg_39_2g_16sec_Twin_bearing_servo.html
moze da povuce ampera?
Konkretno me interesuje:hteo bih da na avionu postavim lipo bat.sa ubec-om,6 ovakvih servoa na modelu plus prijemnik,koliko ampera bi trebao da bude ubec
I jos jedno pitanje:da li mogu za pomenute servoe da koristim petocelijsku NIMH bateriju od 2000mAh i koliko bi dugo mogao da letim sa njom.Napominjem da bi baterija samo za prijemnik i servoe sluzila.
Hvala

SASA

magic:
Kao prvo, ove servoe zaobici u sirokom luku!

Na koji tip aviona ih stavljas, kolike su komandne povrsine, kako ces da letis sa njim, skala, akrobacije ili 3D, sve to utice na ispravnost odgovora.

U svakom slucaju kako god vise od 10A nece vuci ni u ludilu, a sa 2000mAh mozes da letis do prekosutra :).

poz

Sava:
UBEC od 6A će odgovarati. Ti servoi "vuku" oko 1,2A. Obzirom da nikada neće svi imati maksimalno opterećenje u istom momentu, sigurno zadovoljava 6A. Prijemnik "vuče" reda mA. :mhm

sasa:
Hvala magic-u i savi na odgovoru

Tasa:
Niko od od nas nema neko preterano poverenje u Kinesku elektroniku ali nas na žalost, nužda (niska cena) često natera da moramo da se opredelimo za neki Kineski proizvod. Mi smo, ovde u Kragujevcu, neću da preteram ako kažem, kupili najmanje 50 komada ovih servoa. Od svih njih samo sa dva smo imali problema. Miši su na jednom izgoreli izlazni tranzistori i meni su se na jednom polomili zupčanici. Lično nisam merio koliku struju vuku ali glavni problem uglavnom nije u servou nego u upravljačkim površinama koje se, iz nekog razloga, teško pomeraju, sajlama koje zaglavljuju, žice u bovdenima u koje je ušao ricinus pa zapekao itd. što neminovno dovodi do povlačenja velike struje u servo. Drugi problem može da bude UBEC, npr. Turnigy od deklarisanih 5A, daje najviše 3A i to iz razloga što je u njega ugradjeno kolo impulsnog pretvarača za koje proizvodjač deklariše najviše 3A. I druge obmane ovakvog tipa kod Kineza nisu neuobičajene, zato treba pažljivo pročitati komentare i iskustva drugih kupaca koje imate ispod svakog proizvoda u HK. Sam HXT servo i nije tako loše uradjen, dva kuglična ležaja dozvoljavaju i veće optrećenje na osovini uz smanjeno trenje a pogotovo kod push-pull veze, pogonski motor deluje inpozantno i zauzima polovinu kućišta, dva para pogonskih tranzistora garantuju, kratkotrajno i veću struju od deklarisane.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version