RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Acro Master od Multiplexa

<< < (5/6) > >>

MEPHISTO:

--- Quote from: dule on October 24, 2008, 08:50:37 AM ---......izgleda imam neki veliki kamen u zucnoj kesi.


--- End quote ---

јесте офт. али ево охрабрења - боље велики него мали, мали може да прави много веће проблеме. Маса људи живи са већим каменом у ж. кеси а да за то нема појма. Мали каменци могу да крену дуж жучних путева и да изазову жучне колике - веома јаке болове..

Што се главне теме тиче Акро Мастер је сјајан - јавља ми се жеља да га имам...а то је обично непогрешив осећај који предвиђа будућност (<--)

magic:
Do sada sam napravio jedno 15-tak letova. Mogu samo da se u potpunosti slozim sa svim onim sto sam na netu procitao o ovom modelu  (thumb). Ja mu jos nisam nasao manu; na malim otklonima ponasa se vrlo pitomo tako da bi i napredni pocetnik leteo bez problema, a na punim otklonima to vec postaje ozbiljna 3d masina. Samo sam skinuo aerodinamicke kapice sa tockova jer su se stalno zaglavljivale u travi   :-\.

Model je apsolutno za svaku preporuku. Da mogu danas da ga ponovo sastavim evo sta bih stavio u model:

motor: TGY AerodriveXp SK Series 35-42 1000Kv / 605w
kontroler: TURNIGY Plush 60amp
prop: APC E 12X6
bat: Rhino 25C 2250mAh
servo rep: D-MG16 3kg
servo krilo: HXT 900 1,6kg

Sa ovim setupom model je tezak 1050g i ima 2kg potiska i sa navedenom baterijom ima 8 min agresivnog letenja!

Slika nazalost nema ali bice neki drugi put.

Pozdrav

magic:
Moje impresije do sada o ovom modelu mogu lako da sumiram, naime od sada ga zovem AcroMonster   :rock!

Pozdrav

magic:
Model i dalje uspesno leti samo imam problem sa motorom. Naime vec po drugi put u letu krivi osovinu motora sam od sebe  ??? a elisa je perfektno ozbalansirana. Ocigledno neki lezaj nije kako treba i pravi neku rezonancu i ...

Uskoro cu i malo da ga ponovim, dobice novi motor TGY AerodriveXp SK Series 35-42 1000Kv, karbonski stajni trap, prave aerodinamicke kapice za tockove i crveni spiner od elapora  (work), ma ima da bude ko lutka. Cim ga sredim kacim slike. Odlucio sam da ga na neodredjeni vremenski period zadrzim u mojoj floti jer je model FENOMENALAN i sve ono sto se vezba na simulatoru ce prvo proci preko njega pa tek onda na ostale modele!

Sa novim motorom ce odnos masa:potisak biti 1:2  "), ludo burazere ludo!

poz

saxpg:
Ja takodje imam problem sa tim motorom. Isto to mi se desava u Mentoru. Motor ima neku cudnu rezonancu, i posle odredjenog vremena pocne da daje zvuk kao kad benzinac "trokira". Ja sam menjao lezajeve,kontroler, balansirao elise, i primjetio da mi se to ne desava jedino sa 3S.
Isti slucaj bio je na prvom letu sa extrom kada je motor od takvog "udarca" koji napravi pri tom kasljucanju ispao iz lezista.
To se ipak ne desava toliko cesto da bih uspio da ustanovim u cemu je konkretno stvar.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version