RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Acro Master od Multiplexa

<< < (2/6) > >>

saxpg:
Interesantno sa koliko je pedantnosti odradjeno sve kod Multiplexa.
Prije neki dan mi je stigao Mentor, primjetio sam da je nosac motora rijesen na isti nacin
kao kod Acro master-a, otvori za vazduh takodje. Svaka cast.

magic:
Evo samo da kazem da je model bio sklopljen u subotu uvece, istrimovan, uradjeno teziste... medjutim kada ubacim bateriju koju imam (3s 3200mAh) velika mu  :o! Pa dokle vise ti gremlini  ????

Sada cekam da mi dodje 3s 2200, za to vreme cu taman malo da ga picnem. Trosak ne predvidjen  :-[, ali i model 100g laksi  :-*, nacrtano za 3d.

Sledece pisanje ce biti sa slikama sa aerodroma.

Pozdrav

magic:
E pa da se pohvalim, model je danas napokon poleteo  (thumb)! U malom drustvancetu na nasipu Acromaster se vinuo u nebo. Sta da kazem, u 10. sekundi leta sam pravio valjak, a u 30. jedrio ledjno  :rock! Model uliva neverovatno poverenje od prvog starta. Polece i sa zemlje i iz ruke, ima lepu brzinu na sletanju, da budem iskren, NIJEDAN model do sada mi nije ovako odmah legao.

Nazalost napravio sam samo jedan let, negde oko 5 se bas lepo razduvalo tako da je i Gile jedva sleteo Frenzy-ja, a vetar je duvao pod 90 stepeni u odnosu na pistu. Nazalost morali smo da prekinemo i druzenje i letenje.

Danas nije bilo slika jer je ionako bilo dosta mracno ali u nedelju planiram da letim na 13. Maju pa cu ga i lepo islikati.

Prvi neki utisak je mnogo vise od pozitivnog i uzimajuci u obzir ukupnu cenu modela i opreme prosto je neverovatno kako to leti. Preporucio bih ga svima kao obavezan prvi acro model, jer elapor je elapor kada su popravke u pitanju.

Naravno, tek sledi detaljno upoznavanje i fino trimovanje modela ali sam siguran da nam predstoji mnogo, mnogo sati lepog druzenja!

Pozdrav  :superman:!

saxpg:
Magic, pozdrav.
Ja sam danas letio Multiplex Mentora po prvi put na 5S baterije (3+2S). Ne znam na kom setup-u ti letis svog, ali vidim da imamo iste motore.
Mogu ti jos reci da sam zaprepascen snagom koju ovaj motor daje, kad vidis kako model od 160cm tezak oko 2kg poleti sa pola metra i popne
skoro van vidika za par sekundi. Vrh!

Sasa

leonardofibonacci:
Cestitam! Model je jako lep. Zelim vam mnogo lepog letenja s njim.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version