Author Topic: Extra 260 27% H9  (Read 67646 times)

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #75 on: March 19, 2012, 04:38:15 PM »
Skinuo sam motor sa modela, i namontirao sam ga na probni stalak



Treba da sastavim rezervoar i da ga namontiram.


Offline baboher

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 130
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #76 on: March 19, 2012, 10:27:37 PM »
Još malo pa će i ovaj motor da nam zagadjuje vazduh....  :big smile :big smile :big smile
Učenik Vazduhoplovne Akademije u Beogradu. Zaljubjen u avione od kad znam za sebe

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #77 on: March 19, 2012, 10:55:02 PM »
Sledeće pitanje možda će biti malo naivno, i možda bi već trebalo da znam odgovor, ali eto prosto sam zbunjen...

Stigao sam do tačke, da sklopim rezervoar i da ga povežem, ali nešto nikako ne mogu da razumem. Nadam se da ću speti da objasnim, ali sam i slikao detalje.
Uz rezervoar sam dobio dva ceva od bakra i jednu gumenu na čemu je onaj teg.



Svugde gde god sam gledao, našao sam rezervoare, sa tri bakarne cevi... Na onom gumenom čepu, sa unutrašnje strane ima 3 rupe, ali sa spolja samo dve (možda fabrička greška?!  mmmm )



Na uputstvu, što sam dobio uz rezervoar, isto je prikazan samo dva ceva



Ako je već ovako prikazano, čak i onda treba da ugradim treći cev?
Slikao sam i ventil za punjenje



Tu što je nacrtano i napisano na skici, da crevo ide prema karburartoru, to crevo treba da se ostavi za višak goriva?


Offline Dejan Dobricki

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 380
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #78 on: March 19, 2012, 11:04:58 PM »
to trece je namerno samo kao perforirano u slucaju da neces koristiti treci izvod ,ali ako hoces onda ga probusis i on se koristi za tankovanje , mada neki imaju samo dva izvoda i onaj za napajanje goriva koriste za tankovanje ,ali to je samo stvar izbora i naravno konfiguracije modela, ti ces koristiti tu brzu spojku tako da ti je nacin sa dva izvoda resenje tvog problema ,kad gurnes sisicu za tankovanje ona zatvori odvod prema karburatoru i gorivo ide u tank a kada je izvuces prolaz je slobodan gorivu iz tanka u karburator,to je ustvari taj vod sto ti je u tanku klank a odusak pravis u fazonu sifona . nadam se da sam bio koristan
« Last Edit: March 19, 2012, 11:08:32 PM by Dejan Dobricki »

Offline marko

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 950
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #79 on: March 19, 2012, 11:23:14 PM »
Nemoj nikako da koristis silikonska creva za benzin.

M. (pijemo)
WARNING:intentional straight and level flight prohibited!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #80 on: March 19, 2012, 11:41:47 PM »
Kao što ti je Dejan rekao kad gurneš deo za tankovanje "premostićeš" deo na trupu, pa će gorivo krenuti u tank.

Ojačaj deo trupa gde ćeš postaviti ventil za punjenje jer ćeš morati "momački" da stisneš kad budeš gurao deo sa pumpe.

Inače, benzinski motori ne mogu da se napune gorivom jer karburator ima membranu.

I poslušaj Marka...

Pozdrav

Mirče

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #81 on: March 20, 2012, 12:53:11 AM »
Nadovezao bih se na Markov savet. Kada sam u Madjarskoj kupio "konverziju" za rezervoar sa glow na benzin,
cak sam dobio i to parce gume kroz koje prolaze bakarne cevi. Da li je i ono od druge vrste materijala ne znam,
ali sam ga svakako promenio. Takodje, mozda nije losa ideja da taj teg (klatno) ili bude filter ili da na sebi ima mrezasti filter.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #82 on: March 20, 2012, 08:55:17 AM »
Hvala svima na odgovorima!  ()-()

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #83 on: March 20, 2012, 10:36:01 PM »
Premestio sam servo vertikalca


Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #84 on: April 02, 2012, 02:30:07 PM »
Posle detaljne provere rezervoara, ispostavilo se da je rezervoar sa čepom za nitro gorivo...  :sljus
Pre par dana je stigao novi rezervoar, koji je za čepom za benzin, i malko je veći od prethodnog



Sad već neću imati niakkvih problema oko povezivanja, sve ide klasično  i uobičajeno.
Povadio sam i servo od gasa. Nikako mi nije odgovarao kako sam to rešio.



Pristup je bilo jako otežan. Sad ću moći lako doći do servoa, samo treba da odšrafim četri imbus šrafa


Offline zajo

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 918
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #85 on: April 04, 2012, 10:25:35 AM »
Nazalost ovaj ti rezervoar nevalja, prevelik je. nemoj da letis sa njime zato sto ako prevazidjes tezinu jos malo moguce da ti stolira model a to nezelis.Ismirglaj sto vise od svile koju si stavljao u kaputaz, uzmi manji rezervoar bilo koi i dao sam to link za kit-konverzia za iz glow u benzin. upali vec jednom taj motor i hajde! Do sad je trebao stoput da poleti  (kush)
Every model airplane starts in a box and end in a bag :) Ido Segev

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #86 on: April 04, 2012, 12:36:37 PM »
Super....  (fiu)
Našao sam čep u Zenn za Du-Bro, stiže mi u petak valjda... Nemoj me požurivati. I meni se leti model... Ovog vikenda hoću da upalim DLE...

Offline sova

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1035
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #87 on: April 04, 2012, 02:07:11 PM »
samo lagano triput meri jednom seci stara narodna,kompetiraj masinu pa da je vines u vazduh gde joj je i mesto :)aplauz :)aplauz (pijanoo) (pijanoo)
ex pseudonijum: sova

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #88 on: April 04, 2012, 04:42:39 PM »
Kad sve bude gotovo, onda u dvorišti treba "potrošiti" par dana na paljenje i štelovanje motora, kao i na proveru svih komandi, kontrolisanje da li je sva u redu, da se nešto nije otpustilo, olabavilo...
Nipošto ne treba ići odmah na letenje...

Pozdrav

Mirče

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: Extra 260 27% H9
« Reply #89 on: April 04, 2012, 04:58:55 PM »
Mislio sam prvo jedno 1.0-1.5 lit. goriva potrošiti na probnom stalku, i ako će biti oK, onda sve prepakujem u model. Posle ću opet par puta upaliti, i proveravati sve. Još dobro što juče nisam isekao mesto za ventil za punjenje goriva. Pošto, nadam se, vraćam nazad rezervoar Du-Bro, onda ventil treba na neko drugo mesto da montiram.
Još mi je ostao da namontiram prekidače od UBEC-a, ali to ću napraviti tek nakon što rešim pitanje oko rezervoara...