Author Topic: Sudije  (Read 3016 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Sudije
« on: September 29, 2011, 11:34:45 PM »
Posto smo krenuli vec da organizujemo ta takimicenja a i zelja je da to polako dizemo na visi nivo potrebne su nam i kvalitetne i pouzdane sudije. Za naredno IMAC takmicenje smo to prakticno vec resili i imacemo 3 sudije ali bilo bi lepo da imamo barem jos toliko da sutradan kada se nesto organizuje uvek budemo sigurni. Na evropskom prvenstvu je sudilo 11 sudija a na svetskom mislim da je bilo i vise.

Znaci pozivam zanteresovane da mi se jave kako bi na narednom IMAC takmicenju bili u svojstvu makar pomocnih sudija dok se malo ne pripreme. Bilo bo lepo da nam se jave ljudi iz svih krajeva gde se leti kako bi sutra svi regioni nase zemlje bili zastupljeni. Ima par ljudi iz Subotice, Novog Sada, Kragujevca koji su svakako dorasli zadatku a za koje prepostavljam da nemaju takmicarske pretenzije dok bi bili savrsene sudije. Naravno svi zainteresovani neka mi se jave ili barem predloze nekoga. Ja cu proslediti sav materijal koji imam na tu temu, a imam ga dosta.

Zelja je da za par godina i posaljemo nekog na neko takmicenje a za to je potrebno da stvar dobije i oficijelni karakter preko saveza naravno uz licencirane sudije. Ove godine to jos necemo raditi ali od naredne bi trebalo. U zemlju su vec usla 2 ozbiljna F3A modela a koliko ja znam dogodine barem jos jedan pravi 2x2 bi trebalo da dodje.

Naravno organizator zadrzava pravo da od pristiglih prijava i predloga izvrsi izbor, i mislim da ne moram da napomenem da je sve na volonterskoj osnovi, za sada.

Slobodno pisite i predlazite, napisite idealni profil sudije, ...

Poz
Veljko

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Sudije
« Reply #1 on: October 10, 2011, 10:55:30 PM »
Nazalost nije mi se niko javio  :(. Bez kvalitetnih i edukovanih sudija nema ni napretka u letenju i samim tim pretendovanja na bilo kakav ozbiljniji rezultat preko. Zelja nam je da imamo sudije iz svih krajeva ove nase lepe zemlje a vrlo rado cemo ugostiti i verifikovane sudije iz okolnih zemalja. Jos jednom apelujem na Suboticane i nekoga iz juznih krajeva da mi se javi  (photograf), imam apsolutno dovoljno materijala i linkova da se lako i kvalitetno pocne ulaziti i u ovaj deo sporta.

Ako ste sudija, pa svi ce hteti da vas caste makar picem kada se vidite na livadi  ;) ...

poz
Veljko

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Sudije
« Reply #2 on: October 11, 2011, 12:17:23 AM »
Nazalost nije mi se niko javio  :(. Bez kvalitetnih i edukovanih sudija nema ni napretka u letenju i samim tim pretendovanja na bilo kakav ozbiljniji rezultat preko. Zelja nam je da imamo sudije iz svih krajeva ove nase lepe zemlje a vrlo rado cemo ugostiti i verifikovane sudije iz okolnih zemalja. Jos jednom apelujem na Suboticane i nekoga iz juznih krajeva da mi se javi  (photograf), imam apsolutno dovoljno materijala i linkova da se lako i kvalitetno pocne ulaziti i u ovaj deo sporta.

Ako ste sudija, pa svi ce hteti da vas caste makar picem kada se vidite na livadi  ;) ...

poz

Aman ljudi!

Gosn RSP (60-, ljuti se kada mu kazem 60+) :)  me zove i pita za sudjenje! Sad ti velis nema sudija... O cemu se radi?

Aj javi(te) se, malo je vremena ostalo. Pricali smo o ovoj temi jos krajem septembra!

poz.
Krema
(060) 4.222.4.99

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Sudije
« Reply #3 on: October 11, 2011, 08:28:36 AM »
Mislim da se nismo razumeli, sudija za takmicene imamo dovoljno, tu brojim i tebe Kremo  ;). Ideja je bila da imamo vise od 3 sudije kako bi smo se jos bolje pripremili za naredni put. Bicu stvarno razocaran ako mi se niko vise ne javi.

poz
Veljko

Offline kremic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 478
Re: Sudije
« Reply #4 on: October 11, 2011, 09:21:46 AM »
Mislim da se nismo razumeli, sudija za takmicene imamo dovoljno, tu brojim i tebe Kremo  ;). Ideja je bila da imamo vise od 3 sudije kako bi smo se jos bolje pripremili za naredni put. Bicu stvarno razocaran ako mi se niko vise ne javi.

poz


SInoc dva HITNA poziva, pa tvoj post (posle tih hitnih poziva)...  mmmm  mmmm
Totalni nesporazum  :-\