Author Topic: Reeely Carbon Fighter 1/10  (Read 3320 times)

Offline mita22

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Reeely Carbon Fighter 1/10
« on: February 28, 2012, 03:42:48 PM »
na mom karbon faighter-u 1/10 4wd sam zamenio gume umesto fabrickih (precnik 87mm) stavio sam 140mm,sve pase lepo se ponasa lepo ide ali imam veliki problem sa pinjonom (zupcanikom) na motoru njega sam zamenio i smanjio prenos sa fabrickih 24z na 17z i tu se pojavio problem mmmm pinjon stavim stegnem najace sto mogu nastelujem luft izmedju zupcanika (sa listom papira) i sledi probanje ali posle par minuta voznje :sljus pinjon spadne sa osovine motora opet namontiram stegnem opet voznja i pinjon opet spadne,a stavim fabricki zupcanik on nespada,korak zupcanika je isti unutrasnji precnik (sto se navlaci na osovinu)isti 4e sta moze da  bude. ")
« Last Edit: February 28, 2012, 09:07:50 PM by magic »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Problem sa zupcanicima
« Reply #1 on: February 28, 2012, 03:52:08 PM »
Najverovatnije ti mali i veliki zupcanik nisu paralelni tako da se stalno "guraju". Naravno pobedjuje veliki zato sto on nema gde da ode. Ako su jos i zagrejani, onda je sigurno to.

Proveri njihovu paralelnost, popusti srafove na nasacu motora i prilikom ponovnog stezanja konstatno vodi racuna o paralelnosti zubaca malog i velikog zupcanika.

poz
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Problem sa zupcanicima
« Reply #2 on: February 28, 2012, 04:03:57 PM »
Proveri naleganje malog zupcanika na osovinu motora, mora nailaziti pasent i ravan deo na osovini  predvidjen za stezanje sigurnosnog srafa mora biti bas na mestu. Takodje za taj mali sigurnosni mozes i trebalo bi koristiti lepak za navoje.

Offline rubiroza

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 123
Re: Problem sa zupcanicima
« Reply #3 on: February 28, 2012, 04:05:23 PM »
A kada zavrsis pritezanje pinjona postavi sliku svog buggy-a sa tockovima od skoro 15cm. To sada vise lici na truggy.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Problem sa zupcanicima
« Reply #4 on: February 28, 2012, 04:09:33 PM »
Takodje proveri nalezanje malih pinjona na prednji i zadnji diferencijal sad su oni najvise optereceni i sigurno nisu pravljeni za tolike tockove. Tu prvo moze popustiti ;)

Offline mita22

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Problem sa zupcanicima
« Reply #5 on: February 28, 2012, 05:58:09 PM »
@ rubiroza      ja hocu da stavim slike al mi nikako neide citao sam objasnjenje al nece pa nece


 @bigneda   dali mogu sravfcic da fiksiram(zalepim) sa nekim drugim lepkom npr super ,posto taj lepak za fiksiranje nemam a i neznam gde da ga uzmem  (res)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Problem sa zupcanicima
« Reply #6 on: February 28, 2012, 07:11:24 PM »
Moze super da posluzi al je problem posle kod odvrtanja sto ako se pretera tesko ce se odvrnuti. Donekle pomaze zagrevanje ;)

Sto se slika tice samo treba pratiti uputstvo i nema problema, takodje i ogranicenja po pitanju rezolucije, formata i velicine !

Offline mita22

  • Newbie
  • *
  • Posts: 38
Re: Problem sa zupcanicima
« Reply #7 on: February 28, 2012, 07:18:57 PM »
evo ja cu ovako da stavim  ;namig
 

prva slika je zupcanik od 17z namontiran
druga slika je sa tockovima 140mm malo je prljav jer sam ga vozio danas
ostale slike sam stavio jedan pored drugog radi poredjenja desno je sa fabrickim gumama











« Last Edit: February 28, 2012, 09:17:33 PM by magic »