RC MODELI AVIONA - SUS > SCALE MODELI

Cessna 182 Skylane

<< < (3/5) > >>

Gabor:
Pošto je jedan ovakav model prošle sezone došao u moj hangar


na ovom linku mozete pročitati šta je sve urađeno na njemu: http://bit.ly/2OPsTgUCESS182GP


Gabor:
Da li je neko imao ovaj problem? Naime, kad je motor na punom gasu, servoi počnu da žive svoj život. Probao sam da menjam napajanje svećice, promenio sam tri prijemnika, čak sam ga probao i sa drugom stanicom, ipak isto se ponaša.

Pogledajte snimak:

ivanmagd:
Da li je isto napajanje za prijemnik i paljenje? Ako nije mozda bi mogao da probas sve bez zakacenog prijemnika, rukom da dajes gas a na jedan servo dovedes samo napon. Tako bi verovatno utvrdio da li paljenje pravi problem. Mozda samo blizina kabla od svecice pravibproblem prijemniku ili nekom delu. Mozda da probas da iza kabla od svecice stavis neki lim cisto da smetnje ne prolaze ka servoima ili prijemniku. Totalno je cudno sto se sve ponasa kao da je neki miks na stanici aktivan.

raddde:
paljenje...neki Gremlini.... principu najbolje da, nadjes drugo....sve druge kombinacije su NESIGURNE....

Sava:
Prijemnik od motora udaljiti minimalno 30cm. Svećica obavezno da ima oznaku "R", zaštita od radio smetnji. Sajla gasa obavezno plastična, i njen servo udaljen 30cm od motora. Naravno sve na 2,4 GHz.
Imao sam ovih slučajeva i gore navedeno, rešavalo je problem.
Vedro,

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version