RC MODELI HELIKOPTERA > PITANJA POČETNIKA O HELIKOPTERIMA

Pocetnik u ovom Sportu

(1/9) > >>

Horvi911:

Pozdrav svima.
Pošto sam nov u ovom sportu a želeo bi da se bavim RC Helikopterima,
leteo sam na Double Horse 9101 i Kineski Avatar 4ch  (<--) pa bi želeo da predjem na neki 6ch na primer KDS 450s sa Flymentor 3D.

Pa imam par pitanja :
   1. Sa kojih sajtova je najbolje porucivati delove i ARF?
   2. Iskustva sa našom carinom?
   3. Iskustva sa RATEL-om i kakve probleme prave?  mmmm mmmm
   4. I naravno vaša preporuka?

Hvala Svima,  (pijemo)
Pozdrav,
Aleksandar

pericamitic:
POzdrav,

Sve sto si leteo do sada nije ni priblizno isto kao sto je 6ch heli. Govorim ti iz iskustva koje sam ja imao. KDS je dobar heli imao sam prilike da ga probam, ali sa flymentor-om nije pravi osecaj upravljanja (mnogo koriguje iako nema potrebe za tim), a pri tom moze da napravi i veliki problem ako se zaglupi (zavisi od podloge nad kojom lebdis-letis; obicno se zna zaglupeti ako letis iznad trave pa u letu predjes na beton). Moja preporuka je da prvo probas 4ch koaksijalni (avatar to nije) ili fixed pitch heli, mada ako si strpljiv mozes odmah i na 6ch.

1. Ja uglavnom narucujem sa hobbyking.com ili helipal.com
2. Imao sam samo jednom problem sa carinom, ali normalnim pristupom sve se resava
3. Nisam narucivao nista zasta bi mi trebala Ratel-ova dozvola tako da ti nisam bas merodavan po pitanju ovoga, ali postoje postovi na ovom forumu koji ti mogu pomoci u donosenju zakljucka,
4. Kupi helikopter za koje postoje dostupni rezervni delovi, a koji ces uzeti sam odluci mi te mozemo samo malo usmeriti; da li  ces 4 ili 6 ch dosta zavisi od tebe (napominjem da ovo sto si leteo su nazalost sto mnogi kazu "igracke") koliko imas strpljenja i koliko si vest. 

Horvi911:
Hvala @pericamitic@

Imam strpljenja ali dal sam vest to cu saznati posle provog porbnog leta  :big smile
ali samo da ne bude  :sljus

Svaki savet je dobrodosao...

aca405:
Pošto ide zima i nije sezona letenja, preporučujem ti da što više letiš na simulatoru pa ćeš videti kako nije teško preći i na pravi helikopter.

Ako si već leteo 4ch, logično je da pređeš na 6ch i preporučio bih ti neki od 450 modela.

Pogledaj malo temu o 450-ici i biće ti jasnija priča.

U svakom slučaju, šta god da odlučiš, prvo dobro navežbaj na simulatoru pa kasnije pređi na pravi model.

Horvi911:
Pa taman dok je zima da pazarim i naravno da se uvezbam na simulatoru,
a onda letenje na otvorenom  oo))

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version