RC MODELI HELIKOPTERA > PITANJA POČETNIKA O HELIKOPTERIMA

Pocetnik u ovom Sportu

<< < (4/9) > >>

Horvi911:

--- Quote from: pericamitic on October 21, 2011, 12:02:52 AM ---
--- Quote from: norrin radd on October 20, 2011, 11:22:05 PM ---....
A ako si zadovoljan sa time da malo hoverujes i uradis po neku osmicu, a mnogo da se zezas sa stelovanjima i popravkama, onda samo navali na kineze.

--- End quote ---
Ovde se bas i nemozemo sloziti , kinezi su se mnogo promenili tako da konkretno hk450 pro i nije los izbor i lepo ume da leti bez da se svaki put podesava. Iz licnog iskustva.
500 klasa je sigurno bolja, zbog stabilnosti, upravljivosti.

Ali kao sto sam rekao nije moje i necu nikoga nagovarati sta da uzme.

--- End quote ---


Niko tebe ne tera da nagorvaras nekoga.
Ali svaki savet da prodjem malo jeftinije a ipak da bude lep osecaj kad se leti i prave neke akobacije.

norrin radd:
Slazem se da su se kinezi popravili u odnosu  na ranije, ali ne dovoljno. Ja licno nisam sreo nikoga ko bar malo bolje leti a ima kineski heli, osim bugara, ali i na njihovim helikopterima je poboljsano dosta toga.
Ja nema neka posebna iskustva sa kinezima, osim sto sam uzimao nesto rezervnih delova za probu. Recimo glavna osovina od Coptera X 450 izgleda kao i od align-a, ali od 10-tak osovina ja nisam nasao ni jednu da nije kriva bar malo, sto sam sasvim slucajno ustanovio kada sam je ubacio u strug da napravim nesto sasvim levo.
U toj turi sam uzeo i metalni head block, na kome, kad sam usrafio sraf i minimalno pritegnuo navoj oblajznuo. Taj block nikako nisi mogao da zategnes na osovinu kako treba, stalno je bacao na neku stranu i rasklimavao se sam od sebe, a kada sam stavio orginal sve je bilo kako treba.
Naravno i osovine i block su se relativno normalno ponasali do nekih 2500 obrtaja, medjutim kad sam podigao obrtaje blizu 3000 sve je pocelo da se raspada od vibracija. Mozda je meni samo tako zapalo, ali u to nisam bas siguran.

pericamitic:
jbg, osovinu, lezajeve glavne osovine, i zupcanik kod svih klonova treba zameniti, jer su krivi po difoltu :sljus; ali sve ostalo je OK (alu verzije klonova). Meni se desilo da Align osovine nisu bile skroz prave, dok ako narucis sa hk od dva seta nadjes jednu ili dve koje su dobre a ostale cetiri bacis (ovde sreca ima veliki faktor)
Sto kazes za vibracije, meni se desava da na manjim brojevima obrtaja postoje minimalne minimalne vibracije koje pripisujem motoru ali zato na max obrtaje sve mi je ok ( ili ja pogresno gledam, na 3000-3100 idle up modu karbonski tail fin uobste ne vibrira ) .

Vidi, ajde da ne trujemo ovaj topic sta je bolje nego da coveku damo pravi predlog.  ()-()

norrin radd:
Ma ok. ja sam samo izneo moja iskustva, koja sam pokupio od 2006. kad sam uzeo prvi helikopter do danas. Put je bio dosta trnovit u pocetku nije bilo nikoga ko se ovde bavio helikopterima sve sam morao da ucim i saznajem citajuci strane forume, gde se kao i svuda cesto javljau neuki sa totalno pogresnim informacijama.
Video sam gomilu njih sto su pocinjali i odustajali, uglavnom zbog pogresnog pristupa i shvatanja a neki se odavno vrte u mestu i ne napreduju uopste.

Horvi911:

--- Quote from: norrin radd on October 21, 2011, 09:52:02 AM ---Ma ok. ja sam samo izneo moja iskustva, koja sam pokupio od 2006. kad sam uzeo prvi helikopter do danas. Put je bio dosta trnovit u pocetku nije bilo nikoga ko se ovde bavio helikopterima sve sam morao da ucim i saznajem citajuci strane forume, gde se kao i svuda cesto javljau neuki sa totalno pogresnim informacijama.
Video sam gomilu njih sto su pocinjali i odustajali, uglavnom zbog pogresnog pristupa i shvatanja a neki se odavno vrte u mestu i ne napreduju uopste.

--- End quote ---


Zato sam i pitao za pomoc, da ne bi imao isto trnovit put.
Ja isto znam da kineske kopije su lose, ali kao pocetnik ne bi zelo da se iskesiram previse i da bude dzeronimo  oo))  (:sok:)
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Nesto sam gledao i za pocetak mi najpovoljnije izlazi model KDS 450s RTF.
A posle treninga, nadam se da nece biti jakih padova, pa ko zna mozda i kupim onda neki model ko sto je T-REX 500 naravno ako bude bilo para kako je sve krenulo nizbrdo.

svaka pomoc i sugestija je dobro dosla...  (pijemo)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version