RC MODELI HELIKOPTERA > PITANJA POČETNIKA O HELIKOPTERIMA

Pocetnik u ovom Sportu

<< < (5/9) > >>

jrlotpi:
Pozuri samo sa nabavkom helyja, moguce je da se ogranici (po velicini i dometu)uvoz istih, neko je pustio pricu da su opasne masine za bezbednost gradjana, a aviony su bezbedni? mmmm ??? (zid)

milance66:
Problem sa Ratelom mozes imati samo oko radio stanice sve ostalo mozes narucivati.

norrin radd:
Ja sam prvo poleteo T-rex 450, a posle dva tri meseca sam kupio raptor 90 u kit-u.
Nikada pre toga nisam video toliki helikopter uzivo i nikada pre nisam cuo kako treba da radi glow motor na helikopteru. Ja sam to sklopio utrimovao bez icije pomoci i poleteo. Doduse veoma oprezno, ali bez problema. Veliki helikopteri su mnogo stabilniji i stvarno nije problem leteti ih kad se prevazidje strah. 
Tog istog raptora imam i danas samo sa mnogo mnogo jacim setupom na njemu.
I dalje mislim da ne treba stedeti pri kupovini, cak i kod kupovine prvog helikoptera. Pad je neminovan pre ili kasnije ali nije to neka posebna cifra popraviti (one velicine do 500), pogotovu sto pocetnik ako ima i malo mozga nece leteti na nekim velikim visinama i sumanutim brzinama pa steta uglavnoim nece biti velika.
Mislim da je najopasniji momenat kada pocetnik krene malo da leti pa se osili misleci da sad vec zna dobro da leti, a ustvari cim mu se helikopter nadje van naucenog polozaja on vise ne zna koju komandu treba dati pa kao po pravilu da pogresnu i eto pada.
I jos jedna stvar, video sam dosta padova helikoptera i iz iskustva govorim da kada padne kineski helikopter u istim uslovima kao i neki kvalitetniji orginal, na kinezu ima mnogo vise stete zbog kvaliteta izrade.

sova:
mene interesuje kao to da i na original alignu pise made in kina    :hehe :hehe???
sve je to kinez samo za razlicita trzista  (work) (work),u rukama sam do sad drzao dosta razlicitih helikoptera neke sam cak i leteo a da nisu bili moji al po meni je samo bitno kako se masina utrimuje i kakav setap ima na sebi!!!!
vidjao sam i kineske copy kako fenomenalno lete uz dobar setap elektronike i dobru stanicu!!!
od mnogo iskusnijih drugara koji imaju preko 1000 sati leta sam naucio jednu stvar a to je za dobar heli bitan je dobar gyro i dobar ( brz )repni servo min 0.07s sve ostalo mozes da krpis al to je stvar na kojoj ne sme da se stedi!!!
ima sale iz ns jednu dobru izreku :"jedno je letenje kad mislis o repu a drugo kad ne mislis"!!!
a time je hteo reci i to uvek ponavlja ako hoces da letis moras da ulozis u gyro i repni servo!!!
on je sa svojim mini titanom mislim ako ne gresim naleteo preko 200 sati a on neka me ispravi ako sam nesto pogresio!!

norrin radd:
Sale trenutno nije tu da te ispravi, u svakom slucaju rep i servo su veoma bitni...kao sve ostalo.
Rep i servo moraju biti dobri jer je pocetniku uzasno tesko misliti o repu dok i ovako jedva odrzava helikopter u vazduhu.
Ne znam odakle si ali ako si odavde, onda ne znam koji bi bili ti ljudi koji imaju preko 1000 sati leta helikopterom, osim Saleta i mene. Tu su jos Viktor i Coka, koji isto super lete ali nemaju naleta helikoptera kao nas dvojica.
Ako ima jos nekoga ko malo ozbiljnije leti bas bih voleo da mi se javi posto nas je i ovako jako malo. A za ove sa kojima se druzim i letim sam siguran da ce ti ponoviti ono sto  sam ti napisao.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version