RC MODELI HELIKOPTERA > PITANJA POČETNIKA O HELIKOPTERIMA

Pocetnik u ovom Sportu

<< < (7/9) > >>

sova:
postujem sve sto kazes cane i u pravu si 100% u vezi tvog misljenja u vezi velicine modela i letnih karakterisitka doduse nisam probao da letim velicinu 500 jer sam jos mali (u dzepu) za tako nesto al treba biti realan i fer i reci onda svakom pocetniku ako nemas 500eura i vise da odvojis za align trex 500  ili neku drugu marku u ovoj klasi u osnovnoj verziji bez budzenja a uz to ide i stanica za minimalnih 200 eura ako hoce dx6 ili futabu i treba onda ako je situacija takva svakom poetniku reci ako nemas lovu za to sve ostalo je 0(nula) ako hoces da letis odvoj ovu lovu i to je to!!!!
ko god ima internet i zna da upali yuotube i vidi kako leti sabo mislice isto tako al nismo svi u mogucnosti da kupimo takve masine a u sustini svi bih to zeleli!!
kao i u zivotu ne moze svak da vozi mecku,volvo ili subaru ima i onih koji voze juga a hteli bi da lete rc modele!!!
koga iole interesuje ovaj sport moze na internetu da vidi sta je dobro al ovde se pocetnici raspituju kako sa manje love da pokusaju da lete i osete draz ovog sporta i u tome im trebamo da svi vi iskusniji pomognete a kada im udje to u krv i osete andrenalin od voznje i preznoje se dva tri puta ili sto rece danijem na jednom skupu posle leta tresumi se ruke od uzbudjenja dal cu sve uraditi kako sam vezbao na trenazeru onda ce svaki pocetnik razmisljati kako da ulozi u svoju masinu sto vise moze!!!!
NIKOGA NE KRITIKUJEM  ILI PROZIVAM POSTUJEM SVAKO MISLJENJE ISKUSNIJIH PILOTA   al cinjenica je da svaki pocetnik zeli sto jeftinije da prodje a zato postoje ovakvi i slicni forumi da im se ukaze na sta moraju da puknu lovu a gde mogu da ustede!!!
kulturno ponasanje i predstavljanje drugom clanu foruma u diskusiji mislim da nije promasen post mozda gresim al ja licno volim da znam skim diskutujem.

sova:
ma nije to problem cane upoznati se ja volim kad se sa nekim dopisujem ako me je covek zaboravio da podsetim ko sam da zna sa kim prica,na primer sa zolijem sam se bar dva puta upoznavao al on jednostavno ne pamti imena i upoznacu se sa njim jos bar dva puta  :hehe :hehe dok me ne zapamti,na skupovima kad se vidim ako je veci skup to je puno ljudi ne mozes ni upamtiti sve i da hoces !!!
a oni koji se privatno poznaju to je druga stvar!!!

norrin radd:
Izvini sovo, sad znam tacno o kome se radi, sklapali smo tendu zajedno...
Cane, kao sto sam ranije napisao 500 ili veci helikopter je bolji izbor od malih, nestabilnih i tu si u pravu.
Na zalost ovaj sport prilicno kosta, ali kad pogledas sve kosta, jedino sto se kod nas na ovo relativno neozbiljno gleda, pa se pare lakse potrose na nesto drugo, a i neka generalna odlika je da svi vole nesto da krpare cak i kad ne moraju.
I opet da ponovim zelim da dam savet onima kojima nije preveliki problem da uloze u ovaj sport (mislim da 600-800e i nije nesto nedostizno), da sto lakse napreduju.
Isto tako nikada necu podcenjivati one koji nemaju mogucnosti za bolje, ali ne volim da cujem kako neko vice da taj kinez od 100-150 eura leti kao moj model od xxxx eura, a da pri tome nikada nije ni leteo slican model.
Ja sam eto imao malo srece, malo se vise potrudio i odricao pa sam probao i jedno i drugo. Samim tim mislim da mogu da dam prilicno realan savet.

sova:
hehehee setio si se zoli i sad vidim da si prvi koji govori koliko je potrebno za dobru masinu,i jos jednom si u pravu leti i tvoja masina od xxxx eura i ona od 150eura al nikad isto i sa istom lakocom onaj sto vozi onu od 150e mnogo ce se vise namuciti bez obzira na umece u letenju zato sto ne leti isto kinez i original helikopter a to je u stvari i poenta tj razlika zasto ne preporucuju stariji tj iskusniji modelari da se kupuju kinezi jer mnogo vise truda treba da se utrimuju i  muke da se voze ti tj takvi modeli i predlazu da se skpe pare i kupe masine koje vrede novca i truda!!

norrin radd:
Drago mi je da smo se slozili i razjasnili.
Kao sto rekoh pre koji post, pocetnik treba u glavi da prelomi sta u stvari zeli, koje su mu mogucnosti i shodno tome pazari. Ali treba da ima na umu da ne zali novac i da ce mu se svaki euro vise ulozen u heli visestruko isplatiti. Nema lepseg osecaja kad je letelica neutralna, precizna i poslusna, a opet puna snage za najzesce manevre.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version