Author Topic: Imate li frku kad punite lipo?  (Read 14928 times)

Offline sasa

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1696
Re: Imate li frku kad punite lipo?
« Reply #30 on: October 27, 2011, 10:47:55 AM »
Od sad ...produzni kabli bar 5,6 metara od kola...

BOLJE JE DA PLACES STO NISI NA NEBU NEGO DA PLACES STO NISI NA ZEMLJI

PRE NEGO STO PUSTIS JEZIK , PROVERI DA LI SI UKLJUCIO MOZAK

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Imate li frku kad punite lipo?
« Reply #31 on: October 27, 2011, 11:14:14 AM »
Mokro ćebe, džak vlažnog peska i na livadu, što je sigurno sigurno. Otprilike je tako pisalo u nekom uputstvu za primus na benzin, onaj kamperski za kuvanje kafe. Naravno da nisam ispoštovao to i uzeo da ga kao novog isprobam u kuhinji. Kuća je ostala čitava, ćerkicu sam jadva odbacio od sebe, da i ona ne plane, a plamen je bio do plafona.Leva šaka, opekotine trećeg stepena i naravno hirurška intervencija. O pretrpljenim bolovima da ne pričam. Srećom sve se nekako završilo sa mesec dana bolovanja, a zahvaljujući hirurgu i bez ožiljaka.
Zašto ovo povezujem sa našim baterijama, prosto kada planu nikakvo dežuranje ne pomaže, samo možeš i sam izgoreti. Zato mokro ćebe i napolje. Sezona letenja je za vreme relativno visokih temporatura i nije problem punjenja. Nisam siguran u njih ni kada stoje u kutiji, a kamoli na punjaču. Uvek čuči faktor čovek i Marfijev zakon. (kush)
ex pseudonijum: licider

Offline IvanGrozni

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 698
Re: Imate li frku kad punite lipo?
« Reply #32 on: October 29, 2011, 03:47:19 PM »
Baterije punim samo pod nadzorom, na terasi, na pločicama. Ako ih punim u negde u stanu, bateriju obavezno stavim na veliki keramički tanjir.

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: Imate li frku kad punite lipo?
« Reply #33 on: October 30, 2011, 07:48:11 AM »
ja kad punim baterije retko idem preko 0.5C. Cak kod velike amperaze idem i do 0.3-0.4C.
Jeste da duze traje punjenje ali je sigurno, jel su ovo male struje i nisu opasne za bateriju (bar dosad).
Ipak je dolje poneti jednu bateriju vise na livadu nego brzo punjnje baterije.
Ja sam imao priliku da vidim kod metal hibrid baterija i onih brzih punjaca kako baterija
jednostavno omeksa i nije za upotrebu, ne bas svaki put al se desavalo.
Poz.