Author Topic: Moja nova jedrilica  (Read 18244 times)

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Moja nova jedrilica
« Reply #30 on: August 26, 2012, 07:07:51 PM »
Radovi se blize kraju treba da se upakuje elektronika malo pregituje i ofarba. Ukupna tezina jedrilice je porasla za 50 gr. za razliku od prethodne sa trupom od balse i spera i duplo slabijim motorom (KDA20-22l) sada je ugradjen Turnigy 35-42 1000kw. Morao sam da dodajem balsu od 1.5mm kako bi podesio ugao glavnog krila jer prilikom smirglanja sam malo preterao :)
 








« Last Edit: August 26, 2012, 07:11:54 PM by nenadejno »
VIVA PRIMITIVA

Offline jovule

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Re: Moja nova jedrilica
« Reply #31 on: September 19, 2012, 10:04:30 AM »
Mozes li postaviti malo detaljnije slike V-tail-a, interesuje me montaza i demontaza sa karbonske cevke.

Offline dr.jare

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Moja nova jedrilica
« Reply #32 on: December 09, 2012, 06:46:57 PM »
i sledi smirglanje pa karbonske trake pa drugi sloj tkanine pa smirglanje i na kraju farbanje.
Zdravo nenadejno. Tema je malo stara ali da ne otvaramo drugu .
U prodaji postoji poliester smola sa staklenim vlaknima koja se namaze kao kit i ne mora da lepis tkaninu od staklenih vlakna pa smola...
Imam pitanje za tebe nenadejno: gde si kupio karbonske trake i u kom pakovanju (dimenzije)?

Offline nenadejno

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 175
Re: Moja nova jedrilica
« Reply #33 on: December 10, 2012, 02:29:26 AM »
Zdravo Dr.Jare

Niti sam izvukao iz karbonskog tkanja koje sam uzeo iz nasheg aero kluba u Skoplju.

A za ovo drugo sa poliesterskim kitom nije mi jasna prica jer ceo postupak oko trupa je radjen sloj po sloj sa epoxiem i tkaninom i prilicno sam zadovoljan kako je ispalo, sledi farbanje.

Pozdrav Nenad
VIVA PRIMITIVA

Offline dr.jare

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Moja nova jedrilica
« Reply #34 on: December 10, 2012, 08:54:37 AM »
nenadejno hvala na odgovoru. Ja ne pravim jedrilicu ali mi je postupak izrade slican stiropor, smola...
Mislio sam na ovu smolu