Author Topic: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy  (Read 45035 times)

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #120 on: March 08, 2012, 11:43:01 PM »
Ja sam konacno proverio prednji i zadnji diff, promenio ulje itd.... tako da sam spreman za ovaj vikend... trebalo bi da bude lepo vreme :)

Primetio sam da mi fali "Sway Bar Mount Cap" na prednjem diff-u, nadam se da mi to nece praviti problem ali svakako moram naruciti "poklopac" :)

Ko nije primetio, pojavile se nove (bar sam ih ja tek video) baterije na HK, nano-tech 6600 mah 65-130C http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idproduct=20585. Ja narucio vec pa utisci slede  (pijemo)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #121 on: March 18, 2012, 10:39:33 PM »
Da ne moze sve da bude belo dokazao je i moj tragi danas. Koliko me bagi uposte nije zazao toliko me je tragi zazao svo vreme.

Na ovom modelu danas je bio motor Turnigy XK4074 2000kV, kontroler Turnigy 150A, servo Hitec 7955TG i 4S Nanotech 6000mAh 65-130C, mali zupcanik 13 zuba a veliki 45 zuba. Model je ispao 4,5kg spreman za voznju.

E pa prvi utisak je  (:sok:) kuku lele mila majko koja zver. Posto je model uzet polovan nije bilo potrebe ni za kakvim razradjivanjem pa sam 'oma turio 4S. Iako sam ESC programirao na skoro sve najnize vrednosti, stavio pinjon od samo 13 zuba, mila majko koja zver od motora. Ono danas je bilo na granici upravljivosti, tragi je prosto leteo stazom, otimao se, kidao. Posle par krugova zacuo se neki zvuk iz diferencijala i prekinuo sam voznju. Sada sledi kompletno rastavljanje i pregled modela, sto sam ionako vec trebao da uradim  >:(.

Nesto me je zezala i stanica, tj. barem sam tako mislio ali se ispostavilo da je u pitanju antena od prijemnika koju sam ocigledno precvikao juce na pola kada sam stavljao poklopac na prijemnicku kutiju  :sljus, no desava se. Siguran sam da ce problem biti lako resen.

O samom modelu ne mogu puno da kazem jer sam napravio mozda sve ukupno 5-6 krugova. Ono sto je sigurno je da nema bas mnogo veze sa Infernom ST, ovo skrece kao ludo a motor je sumanut. Moracu da stavim i manji pinjon verovatno od 12 zuba i tajming na 0, sada je na 2 stepena. Na novoj stanici, DX3 R Pro imam jako puno opcija sa kojima cu probati da umirim ovu zver.

Ovaj motor sam uzeo i za drugi Losi8 bagi koji imam i bogami sam se dobro zamislio da nije mozda previse, mozda pre neki 3674 od 1900kV.

Kada rastvim model javljam o cemu je bilo rec.

poz
« Last Edit: March 18, 2012, 10:47:39 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #122 on: March 24, 2012, 10:21:07 PM »
Prebacio sam elektro konverziju na novu sasiju, taman i nju da razradim a i da vidim kako ide na fabrickim setovanjima. Posto mi ionako fali elektro konverzija za drugog tragija sada cu polovnu sasiju celu lepo da rasturim i proverim i namestim sva setovanja kao sto je dao Adam Drake za tip staze kao sto je Galovica pa cemo da vidimo kako to ide.

Sada je na modelu pinjon od 12 zuba i tajming motora je 0, nadam se da ce model biti manje divalj nego zadnji put :).

Stavljeni su mud guardovi i skid plates od DE Racing (mnogo lepo stoje) kao i metal top brace. Sada je u sustini kompletan, samo jos masku da ofarbam i to je to. Sutra na Galovici proba.

poz
« Last Edit: March 24, 2012, 10:29:34 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #123 on: March 28, 2012, 10:09:00 PM »
Napokon sam nasao uzrok cudnog zvuka iz centralnog diferencijala. Naime kada sam celu konverziju prebacaio na skroz novi tragi na kom je bio i novi diferencijal zvuk je i dalje bio tu  ")  oo)). Prakticno jedina stvar koja je ostala ista na oba tragija, polovnom i novom, je bio motor i zupcanik na centralnom diferencijalu.

Zato sam veceras prvo prebacio motor sa bagija na tragi i zvuk je volsebno nestao. Znaci nije diferencijal! E onda sam lepo rastavio motor sa kojim se zvuk pojavljivao, izvadio rotor, pregledao, i vratio nazad jer je sve delovalo u redu, no kada je namontiran nazad na tragi zvuk je i dalje bio tu, dok je na prazno lepo radio  mmmm. Znaci u pitanju je lezaj osovine motora! A kako se to lezaj pokvario sam od sebe? E pa nije sam od sebe! Uz Losi konverziju se dobija i deo plastike koji se stavlja na sasiju da u zadnjem delu podupre motor odozdo kako bi mu se smanjilo kretanje. Ocigledno je taj deo prilagodjen za motore od 36mm, kao sto mi je na bagiju, ali je za motor od 40mm ocigledno prevelik tako da kada je motor nalegao na njega motor je zadrzao odredjeni nagib koji je u sklopu vrsio pritisak na lezaj osovine motora i tako je lezaj popustio.

Rezime: izvadio sam doticno parce plastike ispod motora, stavio novi motor od 40mm i naravno zvuka vise nije bilo  :)aplauz.

Eto, ako se jos neko upusti u konverziju Losi bagija ili tragija neka o ovome povede racuna ako ima motor od 40mm!

poz
« Last Edit: March 28, 2012, 10:19:02 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #124 on: April 08, 2012, 10:21:34 AM »
Model je spreman i nova maska ofarbana, fali samo jos zadnje krilce koje je isto u zutoj boji pa da sve bude u tonu kao sto su i srafovi na tockovima :).



Ovaj je za mog klinca, moj ce biti isti ovakak samo u crvenoj boji sa belim tockovima  :big smile.

poz
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #125 on: April 08, 2012, 09:49:27 PM »
Sjajno izgledaju i buggy i truggy... ja planiram (nikako da nadjem vremena da ofarbam :( ) slicnu semu samo crno-zuta kombinacija.

 ()-()

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #126 on: April 22, 2012, 09:49:13 PM »
Danas uspeo da malo vozim i tragija ali sam opet imao peh, uleteo je kamencic izmedju zupcanika i obrijao veliki na diferencijalu, jbg desava se ali nije bas moralo odma.

Utisci napokon pozitivni sto se same voznje tice, definitivno pinjon 12 zuba i kontroler sa tajmingom na 0 su resenje, model je bio daleko upravljiviji danas ali imace da se poradi jos malo jer je zadnji deo jos uvek malo nervozniji za moj ukus, sdruge strane je prosto neverovatno kao model skrece, tj. kako se lako ubacuje u krivinu.

poz
Veljko

Offline jovanovic28

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 150
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #127 on: April 22, 2012, 10:43:57 PM »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #128 on: April 22, 2012, 11:26:35 PM »
Jes bas taj! Imas PM.

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #129 on: April 29, 2012, 05:28:29 PM »
Evo upravo sam usao u kucu i pun sam utisaka napokon sa tragijem! Kao prvo da se zahvalim clanu jovanovic28 koji mi je u rekordnom roku poslao zupcanik i to gratis. Nije covek hteo da uzme novac pa to ti je, e na to ja kazem pamti pa vrati  ()-().

A sad malo o tragiju. Izgleda da je zupcanik koji se pojeo bio falican jer i pored svih promena i premestanja raznih diferencijala on je uvak pravio neki zvuk. E pa danas je taj zvuk nestao i auto je samo "preo" kao mace. Bilo je milina voziti ga, upravljiv do bola, snage taman koliko treba, ma strasno.

Znaci definitivan setup za ovaj tragi je motor od 2000kV, pinjon od 12 zuba i sve vrednosti na kontroleru na minimum. I pored toga motor je bio na dobrih 75 stepeni sto je na gornjoj granici tako da obavezno ide i kuler na njega za leto, jeste da je danas bilo toplo, preko 30, ali zna to leti da bude i toplije pa bolje da se hladi. Kuler bi trebao da obori temperaturu za jedno 20 stepeni i to bi bilo to.

Danas je staza na Galovici bila pogodnija za tragije, za razliku od prethodne nedelje, pa je stvarno bilo bruka. No bolje da cutim  :big smile.

poz
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #130 on: May 13, 2012, 01:35:36 PM »
Ja sam konacno juce, posle mesec ipo dana, nasao vremena i zamenio veliki zupcanik na zadnjem diff-u kao i mali pinion koji ide na kardan. Taj mali pinion mi je zadao gomilu problema, jedva sam ga skinuo posto je toliko zapekao sa lagerom i glavom sa druge strane da sam na kraju morao da ga lupam cekicem  (work)

Stigle mi nove baterije pa sam ih razradjivao, dakle gas na 50-70% jedno 10-15 min... pa sledeci par i tako u krug. Posle jedno 15 min crkne mi servo... onaj famozno skupi kinez XQ Power... crkao motor  :jaki:



Zemenim ga i stavim rezervni turnigy sto sam imao kod sebe... posle 3 min voznje ode i on  :)aplauz




Dakle sjajan i uspesan dan. Druga stvar je sto je motor posle 10 min voznje na 70% gasa bio oko 100C (mislim da mi laze IC temp meter ali je bio blizu te cifre). Pinion 12 zuba, spur standardno 45, gas ni u ludilu do kraja i opet motor na skoro 100C. Spoljasnja temp je bila tu oko 30C. Orion combo vortex R8 motor 2050KV, ESC setovanja na default-u.

Treba da mi stigne drugi truggy sa Mamba Monster/Neu-Castle 2650kv Motor Combo, pa sta tu treba da stavim 5 zuba pinion?  :_D

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #131 on: May 13, 2012, 01:51:00 PM »
Najverovatnije ti je pretegnut servo saver ! bolje ga popusti maksimalno i izgubi na upravljivosti ali ces ustedeti gomilu na servoima :) Osim na pravoj utabanoj stazu nema smisla stezati servosaver posebno po ovim nasim 'gudurama'...

p.s. ne bacaj te servoe sigurno ce nekom zatrebati za delove ;)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #132 on: May 13, 2012, 07:39:51 PM »
Slazem se sa Milosem sto se servoa tice.

Koliko ja znam standardno setovanje na ESC od Kyosho seta je meduim i to sigurno dize temperaturu motora. Moje iskustvo sa temperaturom motora je da sa XK4074 i sva setovanja na Turnigy ESC-u na minimumu i 12/45 zupcanicima, spoljnom temperaturom od 30 stepeni temperatura motora posle nekih 10 min voznje u trkackom tempu temperatura motora bila oko 70 stepeni, tj. gornja granica za moj ukus, tako da ja definitivno stavljam i kuler koji ce sigurno znacajno smanjiti temperaturu.

Sta ces sa motorom od 2560kV videces kada dodje, po meni pinjon maksimalno od 10 zuba.

poz
Veljko

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #133 on: May 13, 2012, 09:35:10 PM »
@bigneda

Verovatno... promenio sam plasticnu servo ruku i stavio alu, ali nisam proveravao servo saver. Vozio sam krug na placu u precniku od oko 10-15m, dakle nije bilo skakanja, udaranja itd... samo u krug tako da mislim da jednostavno nisu adekvatnog kvaliteta i snage za auto od 4.5kg. Oba su bila vrela po crkavanju, oko 70C temp!  (:sok:)

@magic

Nemam programator za orion a ni uputstvo :(... moze neko da baci link za jedno ili drugo ali za stariju verziju orion ESC-a? Nisam uspeo da nadjem na netu za stariju verziju, samo za novu e sad ne znam jel to isti djavo?

Mamba combo koji mi stize je 2650kv, mnogo znam, ali sam ga pazario neverovatno jeftino na ebay-u i to nov za 168 EUR  :big smile

Problem sa pregrevanjem oriona je verovatno to sto je 3674 size, sa mambom koja je 4284 trebalo bi da se daleko manje greje i napreze... ali videcemo na stazi. Imam neki hladnjak i cooler pa cemo videti kako ce se ponasati temp sa tim.

Za ovaj drugi truggy sam uzeo Savox SA-1283SG koji je 30kg, dosta pozitivnih komentara na netu sto se tice ovog serva.... pored hitec 7955, sta jos preporucujete u ovom cenovnom rangu?

Hvala i pozz!
 (pijemo)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi 8IGHT-T 2.0 truggy
« Reply #134 on: May 13, 2012, 09:55:48 PM »
Savox 1256tg radi odlicno posao i nije skup, oko 40-50eu u D.M.T.-u ako se dobro secam i za te pare apsolutno nista mu nije ravno :)

E sad, taj kinez bi ustvari trebalo da je izvorna varijanta Savox- koliko se secam, i jos ga ima u Team orion varijanti a mozda i jos neka za koju ja ne znam :) (isto kuciste i performanse a razlicite nalepnice i cene od 40-100eu)

Po mom iskustvu za truggy je dovoljno 15kg a optimalno 20kg, sve preko toga ide na ustrb brzine ili opterecenja baterije, za ove jace preko 15kg trebaju i JAKO dobre baterije bar neke life ili HV lipo ako ih servoi podrzavaju a to opet dize cenu celog sistema drasticno...

Ovaj drugi sto si 'pokvario' ja koristim na vecini Buggy modela i na par Truggy, nije za takmicenje ali za TE pare ne postoji apsolutno nista da se kupi a da i priblizno tako dobro radi ;)

Sto se opterecenja tice ja bi na tvom mestu proverio ceo sistem za skretanje, podmazao i uverio se da apsolutno u svim polozajima prednjih viljuski sve ide JAKO lagano i bez opterecenja ! tek onda bi zakacio servo, i uz omeksavanje servo savera do maksimuma skoro sam siguran da problema ne bi vise trebalo da bude.

Prosle godine sam i ja ostao bez svoja 3 najbolja servoa u 2 nedelje :) zategao majstor sve servosavere ko na profi stazi a terao po kardrmi na Galovici i eto epiloga...
Sad su svi na minimume, skrecu dobro a jos ni jedan nije crkao a ozbiljno se vozilo...

Takodje proveri napon koji dolazi do servoa, zbog jednog neispravnod ESC-a sam isto ostao bez par servoa jer su dobijali mnogo veci napon nego sto su mogli da podnesu :)