Author Topic: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD  (Read 19179 times)

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #30 on: March 01, 2013, 09:31:18 PM »
Magic hvala ti na posvećenom vremenu i detaljnom odgovoru (res), ovo će koristiti mnogima. Ostaje samo da krenemo u nabavku zupčanika.

Ono što mi nije baš najjasnije je kada se menja spur, jer sam video na LOSI-jevom sajtu da su postavljeni neki setup-ovi sa nekih staza (trka) gde  je spur sa manjim brojem zuba. Motori i njihovi podaci nisu navedeni mmmm.

Pošto si pomenuo i kvalitetne gume da li imaš informaciju da li će ih biti uskoro u srpskim prodavnicama, naravno po srpskim cenama??? Mislim da će se ove godine trošiti gume za SCT/SCB samo tako  :mhm

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #31 on: March 01, 2013, 10:11:16 PM »
Nadam se da ce informacija koristiti mnogima.

Veliki zupcanik se menja kod finog podesvanja prenosa jer kod profi vozaca poenta je da prenos bude nastelovan tako da model postigne maks. brzinu na samom kraju pravca, mislim da se mi time ne moramo opterecivati.

Sto se guma tice mislim da je tu (za sada) slaba verovatnoca da ih bude kod nas. Ne znam, mozda Zajko ili RcSrbija nadju interes da uvezu neke gume. Jos je bolje da svi vozimo iste gume u ovoj kategoriji.

Ja sam vise puta do sada kacio sta sam porucivao sa Amain-a i kakva su mi iskustva. Mekse gume naravno bolje prijanjaju zato je za nase uslove svrsishodnije uzeti neke meduim u odgovarajucoj sari. Pro Line Bow Fighter M2 su nesto sto je recimo zanimljivo. Nazalost nisu jeftine ali bi trebalo i pristojno da traju.

poz
Veljko

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #32 on: March 01, 2013, 11:08:05 PM »
Šta više, posmatrano Pro-Line Racing program, i nisu toliko skupe.  (yay)

http://www.amainhobbies.com/index.php?cPath=1_26_2353_1252&n=RC-Cars-Trucks-Off-Road-Tires-Wheels-Short-Course-Tires&sort=dmd&filter_mfr=12

A i među retkima su koje imaju komentare uz to još i pozitivne. Tu mu dođu još i felnice i hexice i to bi bilo to ??? Koliko bi trebalo "PARA" guma da se nabavi za sezonu 2013, a da se ne vozi sa ćelavim gumama poslednja "trka" (druženje)???

Mislim da bi ovo trebalo da bude ozbiljna tema za razmišljanje našim lokalnim dobavljačima, obzirom koliko se SCT/SCB javilo za 1/10 druženje. (pijemo)

Offline JOSO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 81
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #33 on: March 02, 2013, 08:26:38 AM »
Dejane sto na stavljias neke slike i komentar od modela.
Kyosho st-rr,aka dx3s i novarossi.

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #34 on: March 02, 2013, 11:36:11 AM »
Ima Zajko guma, ali Vam nisu interesantne i imam nesto od delova za losi 1/10 XXX-SCT-SCB...
Ali takodje ne vidim da nekog zanima.. sve to moze da bude brzo u Bgd, samo da nabavimo kupce  mmmm
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #35 on: March 02, 2013, 01:24:01 PM »
Dejane sto na stavljias neke slike i komentar od modela.

Pa braaaaaaaateeee, š'a da ti kažem. Pošto se radi o istom modelu ne bih da ponavljam isti odgovor

Ja bi ali ni kako da stignem (work)

Jedva da ugrabim par minuta da ga pogledam, čim me žena snimi da sam uzeo LOSI u ruke pošizi i krene bombardovanje :hehe. Vozio ga par puta i stigo da oštetim FRONT SHOCK TOWER, pokušao sanaciju super lepkom ali prvo prevtanje puca "di" je najtanje. Još se sabiram oko poručivanja TLR kit-a pa kad budem preseko poručiću i grafitni FST. Pored gore navedenog i masku sam načeo. Inače model ide kao mećava sa pinion 16T kad budem stavio 22T po savetu kalkulatora (MAGICA) ima da bude ko puslica. Planiram da personalizujem masku nekim prelepljivanjem, ali videću još. Takođe sam i u dilemi da li "derati" ove stock gume ili uzeti neke jeftinije (ako postoje) a ove čuvati za druženje u MI.

A da i još jedan od razloga, možda i najveći, je to što karoserija SCT skuplja sve što sto se nađe na putu, tj. sve što točkovi podignu uleće u šasiju gde su ESC, baterija i servo. Dok ne uradim zaštitu, u toku sledeće nedelje, i dok se malo tereni ne prosuše, smišljaću neke grunfove.

Za sad toliko, uskoro fotke i snimci čim ih budem upload-ovao.

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #36 on: March 03, 2013, 07:59:04 PM »
Ja probao mog SCT-a juče, sve je super i jako sam zadovoljan ponašaljem i lakoćom vožnje, ali sam se razočarao brzinom i stratnošću modela, doduše nisam ni očekivao da će da leti, ali ovo je isuviše sporo za moj ukus... ")

Naravno odmah je pala odluka da model ide na brushless... E sad, zanima me da li se ostaje pri tome da se brushless motori limitiraju na max. 3300kv?

Zanima me takođe, pošto se pominje, da je razlika između brushless 3300kv i stock brushed-a mala, da li to važi za model sa BL motorom i stock prenosom, ili za BL sa promenjenim prenosom (recimo pinion 22t,23t)?

pozz

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #37 on: March 03, 2013, 08:12:07 PM »
Razlika izmedju stock Losi motora i brushless od 3.300 kV je nebo i zemlja. Da bi na zadnji pogon stavio jaci motor model mora da bude idealno setovan i da znas jaaaaaaaaaaaako dobro da vozis u suprotnom ces se samo vrteti u krug. Isto tako bez nekih race guma ni ne pomisljaj na neku voznju sa jacim motorom ...

poz
« Last Edit: March 04, 2013, 10:20:05 AM by magic »
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #38 on: March 03, 2013, 08:13:59 PM »
3300kv ce biti ogranicenje za takmicenje ali to ne znaci da ti nemozes voziti sta god hoces :)

Razlike su sa stock prenosima, a taj 3300kv moze se opteretiti sa malo duzim prenosom pa bi bio osetno brzi od fabrickog cetkasa !

A sto se prljanja komponenti tice probacu da iskopam da slikam neku plasticnu zastitu koju sam ja dobio uz moj model. Ide preko svih komponenti i baterije tako da stiti svu elektroniku i od lakseg kvasenja ;)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #39 on: March 03, 2013, 08:26:17 PM »
Razlika izmedju stock motora i brushless od 3.300 kV je nebo i zemlja. Da bi na zadnji pogon stavio jaci motor model mora da bude idealno setovan i da znas jaaaaaaaaaaaako dobro da vozis u suprotnom ces se samo vrteti u krug. Isto tako bez nekih race guma ni ne pomisljaj na neku voznju sa javim motorom ...

poz

To me je i zanimalo, jer se provuklo par puta da je razlika mala... Što se pogona na zadnje točkove tiče, ne brini, nije mi prvi RWD model a i godinama sam vozio auto sa "zadnjom vučom"...  ;namig

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #40 on: March 03, 2013, 08:29:58 PM »
3300kv ce biti ogranicenje za takmicenje ali to ne znaci da ti nemozes voziti sta god hoces :)

Razlike su sa stock prenosima, a taj 3300kv moze se opteretiti sa malo duzim prenosom pa bi bio osetno brzi od fabrickog cetkasa !

A sto se prljanja komponenti tice probacu da iskopam da slikam neku plasticnu zastitu koju sam ja dobio uz moj model. Ide preko svih komponenti i baterije tako da stiti svu elektroniku i od lakseg kvasenja ;)

Ok... Jasno je to, ali sam mislio na skup/trkanje... Zbog toga i pitah... Ja ću svakako da probam par motora...

Offline JOSO

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 81
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #41 on: March 04, 2013, 06:23:52 AM »
Ja sam bio montirao motor od 3300kv i kao sto je rekao Magic razlika je ogromna.
Kyosho st-rr,aka dx3s i novarossi.

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #42 on: March 04, 2013, 11:37:28 AM »

A sto se prljanja komponenti tice probacu da iskopam da slikam neku plasticnu zastitu koju sam ja dobio uz moj model. Ide preko svih komponenti i baterije tako da stiti svu elektroniku i od lakseg kvasenja ;)

@Bigneda da li si mislio na ovako nešto mmmm

http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_25_1451_1747/products_id/196043/n/Losi-Chassis-Dirt-Cover

Offline matovic

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 413
    • ModelSport.rs
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #43 on: March 04, 2013, 01:06:12 PM »

A sto se prljanja komponenti tice probacu da iskopam da slikam neku plasticnu zastitu koju sam ja dobio uz moj model. Ide preko svih komponenti i baterije tako da stiti svu elektroniku i od lakseg kvasenja ;)

@Bigneda da li si mislio na ovako nešto mmmm

http://www.amainhobbies.com/product_info.php/cPath/1_25_1451_1747/products_id/196043/n/Losi-Chassis-Dirt-Cover

Da to je to :)

Neznam izlazili svima popup sa kodom za popust ali evo ga i ovde :)

Just for YOU: Get 10% off today only
FRES21D600016F99
Enter the coupon in the "Coupon Code" field at checkout.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #44 on: March 04, 2013, 01:09:54 PM »
Da to je to ;)