Author Topic: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD  (Read 19363 times)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #45 on: March 05, 2013, 03:15:13 PM »
evo ga uzivo ;)





Jedino hladjenje moze biti problem, nisam ga jos probao na stazi da se u kontinuitetu odvoza bar 30min  mmmm ...al videcemo i to uskoro :)

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #46 on: March 05, 2013, 04:59:03 PM »
Imam taj poklopac za Stampeda ali sam ga retko koristio, nije mi nesto praktican...

Sta mislite o ovim gacama? Deluje mi ok ali su bezobrazno skupe :(


Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #47 on: March 05, 2013, 06:49:29 PM »
 :_D :hehe to za mokro a sta ce ako je suvo ? ...prasina  ")

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #48 on: March 05, 2013, 07:10:35 PM »
Ja pravio za TAMIYA i praviću i za LOSI samo će za LOSI imati rajsfešlus po dužini zbog laše zamene baterija.




Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #49 on: March 10, 2013, 10:45:20 PM »
Zar ove "gaće" ne "skupljaju" i prašinu?

Meni deluju sasvim OK i za xxx i nisu tako skupe ko za SCTE... Ovako na sliKi deluju sasvim ok i lake za korišćenje, ima li ko neka iskustva s ovim "gaćama"?

Mislim na gaće koje je postavio "vladasimon"...  :big smile
« Last Edit: March 10, 2013, 10:46:51 PM by mantagt »

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #50 on: March 24, 2013, 01:55:20 PM »
Dragi moji, posle malo razmišljanja i premišljanja Neša (mantagt) i ja smo odlučili da pređemo na brushless setup ;) U okvirui pravila ove kategorije i proračuna koji je napravio Veljko uzeli smo sledeće komponente...



Izbor je pao na Turingy Trackstar 3300Kv, kontroler Hobbyking X-Car 45A sa ovom karticom za programiranje i za početak 22T i 23T pinjone.

Juče sam probao u mogu vam reći da sam oduševljen! Razlika je ogromna! Probao sam ga sa 22T pinjonom i smanjenim tajmingom na "Low" i mislim da je ovo dobitna kombinacija... ali da ne dajem preuranjene zaključke, ipak je ovo kratak test i mnogo toga zavisi od podloge, terena itd...

Kratak video čisto da vidite o čemu se radi ;)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #51 on: March 24, 2013, 03:25:29 PM »
Super ovo ide !
Daj neki duzi video ...
ja pazario od Magica nesto slicno al cekam pinjon da stigne 20T, pa da probam... to mozda moze da upropasti diff koliko se vrti !?
Nema veze menjacemo !
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline NikolaSM

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #52 on: March 24, 2013, 04:25:55 PM »
Deluje bas brzo. Da li si merio brzinu?

Offline donkihote

  • Newbie
  • *
  • Posts: 33
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #53 on: March 24, 2013, 05:32:07 PM »
auu,ala piči,moraću pod hitno nešto slično da nabavim,stavi neki duži snimak da malo blejim

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #54 on: March 24, 2013, 05:34:26 PM »
Bukvalno sam samo probao, nemam duzi snimak, ni merenja   ()-()

Ne bi trebalo da bude problema sa difom ali svakako obezbedi rezervne delove ;)

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #55 on: March 24, 2013, 08:25:52 PM »
Vlado jesi li probao prvo sa 16 zuba ili si odmah stavio 22t ??? Ako ti nije problem odradi upredni 16-22-23t,  kad budeš imao vremena, "živ nisam dok ne vdim rezultat". ()-()

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #56 on: March 24, 2013, 08:53:40 PM »
Nisam probao 16T, ja slepo verujem proracunu  :big smile  Ma probacemo jbg, samo da prodje ova zima  (pijemo)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #57 on: March 24, 2013, 11:00:22 PM »
Dragi moji, posle malo razmišljanja i premišljanja Neša (mantagt) i ja smo odlučili da pređemo na brushless setup ;) U okvirui pravila ove kategorije i proračuna koji je napravio Veljko uzeli smo sledeće komponente...

Što se mene tiče, posle prve vožnje sa brushed setup-om i razočarenjem u isti, odmah je pala odluka za brushless setup... Jedino je malo potrajalo usklađivanje sa Vladom, odnosno gledali smo da ukomponujemo da sve bude isto jer, za sad, jedino nas dvojica, što se mene a i njega tiče, uspevamo da ukombinujemo iste kategorije i poteramo neki "trkanjac"... Jes da to bude par puta godišnje po par dana, ali bude i bude jakooo zanimljivo...  ;namig
Moj setup stiže, nadam se, sutra, pa ću i ja da iznesem svoja iskustva za koji dan... Ali sudeći po tome da je Vlada jako zadovoljan, a i snimku ubrzanja, mislim da ću i ja da budem veoma zadovoljan... Jedva čekam da to sklopim i probam, jer brushed stock setup je poprilično "kilav" i baš je razočaravajuć, mada nismo ni očekivali nešto ekstremno, ali opet smor...

Super ovo ide !
Daj neki duzi video ...
ja pazario od Magica nesto slicno al cekam pinjon da stigne 20T, pa da probam... to mozda moze da upropasti diff koliko se vrti !?
Nema veze menjacemo !

Diff-u neće ništa da fali, proračunat je on i za Bl setup, a na kraju krajeva i ako nešto bude ipak je u garanciji...  lol

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #58 on: March 25, 2013, 12:49:11 AM »
Dragi moji, posle malo razmišljanja i premišljanja Neša (mantagt) i ja smo odlučili da pređemo na brushless setup ;) U okvirui pravila ove kategorije i proračuna koji je napravio Veljko uzeli smo sledeće komponente...

Što se mene tiče, posle prve vožnje sa brushed setup-om i razočarenjem u isti, odmah je pala odluka za brushless setup... Jedino je malo potrajalo usklađivanje sa Vladom, odnosno gledali smo da ukomponujemo da sve bude isto jer, za sad, jedino nas dvojica, što se mene a i njega tiče, uspevamo da ukombinujemo iste kategorije i poteramo neki "trkanjac"... Jes da to bude par puta godišnje po par dana, ali bude i bude jakooo zanimljivo...  ;namig
Moj setup stiže, nadam se, sutra, pa ću i ja da iznesem svoja iskustva za koji dan... Ali sudeći po tome da je Vlada jako zadovoljan, a i snimku ubrzanja, mislim da ću i ja da budem veoma zadovoljan... Jedva čekam da to sklopim i probam, jer brushed stock setup je poprilično "kilav" i baš je razočaravajuć, mada nismo ni očekivali nešto ekstremno, ali opet smor...

Super ovo ide !
Daj neki duzi video ...
ja pazario od Magica nesto slicno al cekam pinjon da stigne 20T, pa da probam... to mozda moze da upropasti diff koliko se vrti !?
Nema veze menjacemo !

Diff-u neće ništa da fali, proračunat je on i za Bl setup, a na kraju krajeva i ako nešto bude ipak je u garanciji...  lol

Zato su oni valjda napravili onaj Update kit od TLR, kad ih mi nabudzimo onda valjda treba to upotrebiti..... da uzmu jos neku kintu ... :sljus

Elem ja pre neki dan probao 1/16 Losi SCT BND sa njegovom baterijom koja stize uz njega 1100Mah Ni-Mh 7.2V i ide odlicno, pogledam posle kod kuce MANUAL kaze da je Li-Po Ready na 2s ili 3S, napaljen onim sto je Vlada snimio u 10 sec, odmah uzmem novu 1300Mah 3S 25-50C nano-tech, zamenim konektor za EC2 i odem po vetru i hladnoci na Nebojsinu kulu.. pa on ide 5 x bolje, toliko da po asfaltu ne mozes da ga kontrolises sa 20% gasa, kao da je Drift, a ima Off-Road gume, a po travi nacisto lud i brz, morao sam da menjam i poklopac za bateriju, daju plastiku koja prima deblje Li-Po, pa nisam imao kod kuce duplu traku da zalepim na taj poklopac Rx i ESC nego sam samo onako gurnuo pod karoseriju sa sve zicama.. Neverovatno, bar meni, kako ide..
Jedino sto je meni lepsa maska od SCB, onako strukiran vide se tockovi...

Stavio sam ga na M11X SANWU, posto on stize bez stanice BND, domet 400m (tako kaze Sanwa), moram da ucim malo MANUAL da podesim ima zilion stvari...
Samo ne znam oce li Magic da nam dozvoli da se igramo sa ostalom decom... posto smo "Abartovani"  mmmm

« Last Edit: March 25, 2013, 01:11:20 AM by zajko »
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi XXX-SCB/SCT 1/10 2WD
« Reply #59 on: April 01, 2013, 09:33:00 PM »
Samo bih skrenuo paznju da kada stavite brushless motor najbitniji parametar od svih je temperatura motora! Znaci bez obzira sta neki proracuni kazu idealno bi bilo da sada aktuelnom spoljsnjom temperaturom (10-15C) motor ne predje 50-55C jer cete u suprotnom morati da skracujete prenos na leto!

Da ne bi bilo zabune, manji mali zupcanik - manja temperarura motora!

poz
Veljko