Author Topic: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer  (Read 32284 times)

Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #60 on: February 08, 2013, 02:24:38 PM »
Imas na RC Srbiji i Graupnerovog Elektro Juniora...
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #61 on: February 08, 2013, 11:11:00 PM »
Slazem se sto se Bixlera tice. Sad kad sam vec dao gomilu para na sve ono sto mi je trebalo da bih poleteo ono sto zelim, a to je FPV platforma, i pored gomile sati letenja sa istim na simulatoru, jednostavno ne bih uzeo bolji avion. Jednostavno, ima takva krila da kada pustis komande, vraca se sam u "ravno" stanje, bukvalno ce ti sam ispravljati greske. Posle dosta citanja, i dosta ideja koje su mnogi okarakterisali kao sulude, odlucio sam se za nesto kranje pocetnicko, sto bi mi radilo posao. I iskreno, pored letenja svega i svacega na simulatoru, ne bih se usudio da poletim bilo sta drugo sa FPV opremom, i tako ce i ostati dobar, dobar, dobar naredni period. Pa cak i na simulatoru kad padnem, srce me boli jer znam da je to moglo i uzivo da se desi.

P.S. Bixler 2 nije dobar izbor, bar iz onoga sto sam ja procitao. U pocetku sam se zalepio za njega, citao dosta o njemu, i shvatio da ga ljudi uopste ne vole. Dosta njih je imalo i B1, i svi kazu da im je kec mnogo bolji. Stock motor na dvojci je dosta slab, 1300kv, dok Bixler 1 ima 1900kv motor. Tu razliku u obrtajima nije moguce na bixleru preterano kompenzovati vecim propelerom jer je "pusher", ima motor na zadnjem delu letelice, pa je ogranicen fizicki sto se velicine propelera tice. E sad, naravno, moguce je menjanje svih tih jeftinih servoa, motora... mada meni se iskreno vise svideo provereni Bixler 1.1.

Po mom skromnom iskustvu o svemu ovome, uzeo si dosta tezak avion za pocetak, koji ti nece pomagati (nije pomagao) pri letenju. Trazi dosta ispravljanja, ali zauzvrat iskusnim pilotima pruza bas ono sto zele da urade.

Moj savet ti je da batalis prodaju sve te opreme. Sigurno si se puno zainteresovao za ovo, cim si dao toliko para. Nista vitalno ti nije crklo, steta ti je samo sto se tice samog aviona i te jedne baterije. Gledaj na to kao na potrosnu robu. Imas punjac, servoe, motor, radio stanicu, sve ono sto ti je najbitnije u ovome. KIT modeli su dosta jeftini. Bixler 1 ti je 36$ kao KIT, pa da sam u njega stavljas svu tu elektroniku koju imas, a za 15$ vise mozes da kupis model sa 4 servoa, motorom, elisama. Shvati da nisi puno izgubio tim padom, samo kupljeni model, sve ostalo je citavo!

Ono sto ti preporucujem je da sednes za simulator, probas dosta EPO trenera sa visokim krilima, isprobas sta ti najbolje lezi da letis. I ne uzleci dok ne vidis da mozes sam da poletis, uradis u vazduhu sve sto nameravas da uradis i uzivo, i sletis. I tako 100 puta bez greske. Tad s nekim na polje ko ce ti pomoci i ispraviti tvoje eventualne greske, imaces mnogo vecu slobodu nego sto sad imas.

I ja sam isto pocetnik, kao i ti, i ja sam isto zeleo sve i odmah. Ali jednostavno, tako ne moze... Delovi se cekaju, ceka se lepo vreme napolju bez vetra, mora da se vezba. Ono sto je dobro kod tog cekanja je sto mozes da letis simulator a da ti pritom ne padne na pamet da uzmes avion i odes napolje u jednom trenutku :D

Ja sam kupio pre par meseci koaksijalni heli, kog nisam uspeo ni da dignem kao covek u vazduh u sobi, a vec sam mu polupao sve elise, 2 koje su bile na njemu, i 4 rezervne! To je sve bilo prvog dana kad sam ga uzeo! Onda kad dodje vreme da nesto moras da cekas, shvatis da se ne radi samo o parama, vec i potrazi adekvatnih delova, cekanju na iste!

Pozdrav, i ne odustaj!

Offline svrco

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 102
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #62 on: February 08, 2013, 11:50:05 PM »
Slazem se za Bixlera u potpunosti jer i ja imam easy star...
Iako imam jos par modela cesto ga letim jer je predobar za opustajuce letenje... Vec sam komentarisao za ovaj model koji nikako nije pocetnicki, jer imam slican...
Ne odustaji tako lako, jeste da kosta ali polako ces ga popraviti jer za njega ima rezervnih delova, a Bixlera da bi unistio moras biti majstor :_D

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #63 on: February 09, 2013, 09:17:02 PM »
Ne kukaj !!

Spasili smo bateriju... Malo smo je varali kao da je Ni-Mh, pa smo joj onda rekli da je Li-Po i napunila se ponovo !! :sljus :)aplauz :)aplauz
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #64 on: February 09, 2013, 11:09:26 PM »
Pazljivo samo s tom baterijom sad, i ja sam cuo za taj trik kada padne napon ispod dozvoljenog da se puno kao NiMH. Ali sigurno postoji razlog zasto se baterije sa ispod 3.2v po celiji ne pune i prijavljuju kao lose :)

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #65 on: February 09, 2013, 11:13:10 PM »
U svakom slucaju to treba izbegavati, i ne treba se igrati sa Li-Po, ali meni je u 95% uspevalo, normalno stoji se pored baterije sa velikom krpom i prati se situacija ili se baterija stavi u predvidjenu kesu, i dalje prati, kratko to traje da podigne iznad 3.2-3.3V... posle toga se vrati u normalu ali i dalje pod prismotrom... hemija je cudo !! ako se jedan ciklus zavrsi OK puni-prazni.. znaci da je OK
 (<--)
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #66 on: February 11, 2013, 09:25:23 PM »
Popravio sam ga.
Juce sam probao sa Igorom i covek je poleteo , zezao se i sleteo sa Trojanom.
Dao mi je da ga probam samo sa desnom palicom na 100% i uspeo sam da izvedem frog leaps . Posle sam ga stabilizovao,
vrteo ga , a iIgor je sleteo.
Posle mi je dao svog Phoenix -x jedrilicu , leteo sam malo i cini mi se mnogo lakse mi je isao na 100% komandi .
Usput, mnogo mi je lepsi Phoenox-x.

Predlozio mi je zamenu za Trojan-Phoenix-x.
Posle toga je Damir odvozao svog quadrocopera sa Nazom. :)
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #67 on: February 12, 2013, 09:32:26 AM »
Slazem se sto se Bixlera tice. Sad kad sam vec dao gomilu para na sve ono sto mi je trebalo da bih poleteo ono sto zelim, a to je FPV platforma, i pored gomile sati letenja sa istim na simulatoru, jednostavno ne bih uzeo bolji avion. Jednostavno, ima takva krila da kada pustis komande, vraca se sam u "ravno" stanje, bukvalno ce ti sam ispravljati greske. Posle dosta citanja, i dosta ideja koje su mnogi okarakterisali kao sulude, odlucio sam se za nesto kranje pocetnicko, sto bi mi radilo posao. I iskreno, pored letenja svega i svacega na simulatoru, ne bih se usudio da poletim bilo sta drugo sa FPV opremom, i tako ce i ostati dobar, dobar, dobar naredni period. Pa cak i na simulatoru kad padnem, srce me boli jer znam da je to moglo i uzivo da se desi.

P.S. Bixler 2 nije dobar izbor, bar iz onoga sto sam ja procitao. U pocetku sam se zalepio za njega, citao dosta o njemu, i shvatio da ga ljudi uopste ne vole. Dosta njih je imalo i B1, i svi kazu da im je kec mnogo bolji. Stock motor na dvojci je dosta slab, 1300kv, dok Bixler 1 ima 1900kv motor. Tu razliku u obrtajima nije moguce na bixleru preterano kompenzovati vecim propelerom jer je "pusher", ima motor na zadnjem delu letelice, pa je ogranicen fizicki sto se velicine propelera tice. E sad, naravno, moguce je menjanje svih tih jeftinih servoa, motora... mada meni se iskreno vise svideo provereni Bixler 1.1.

Po mom skromnom iskustvu o svemu ovome, uzeo si dosta tezak avion za pocetak, koji ti nece pomagati (nije pomagao) pri letenju. Trazi dosta ispravljanja, ali zauzvrat iskusnim pilotima pruza bas ono sto zele da urade.

Moj savet ti je da batalis prodaju sve te opreme. Sigurno si se puno zainteresovao za ovo, cim si dao toliko para. Nista vitalno ti nije crklo, steta ti je samo sto se tice samog aviona i te jedne baterije. Gledaj na to kao na potrosnu robu. Imas punjac, servoe, motor, radio stanicu, sve ono sto ti je najbitnije u ovome. KIT modeli su dosta jeftini. Bixler 1 ti je 36$ kao KIT, pa da sam u njega stavljas svu tu elektroniku koju imas, a za 15$ vise mozes da kupis model sa 4 servoa, motorom, elisama. Shvati da nisi puno izgubio tim padom, samo kupljeni model, sve ostalo je citavo!

Ono sto ti preporucujem je da sednes za simulator, probas dosta EPO trenera sa visokim krilima, isprobas sta ti najbolje lezi da letis. I ne uzleci dok ne vidis da mozes sam da poletis, uradis u vazduhu sve sto nameravas da uradis i uzivo, i sletis. I tako 100 puta bez greske. Tad s nekim na polje ko ce ti pomoci i ispraviti tvoje eventualne greske, imaces mnogo vecu slobodu nego sto sad imas.

I ja sam isto pocetnik, kao i ti, i ja sam isto zeleo sve i odmah. Ali jednostavno, tako ne moze... Delovi se cekaju, ceka se lepo vreme napolju bez vetra, mora da se vezba. Ono sto je dobro kod tog cekanja je sto mozes da letis simulator a da ti pritom ne padne na pamet da uzmes avion i odes napolje u jednom trenutku :D

Ja sam kupio pre par meseci koaksijalni heli, kog nisam uspeo ni da dignem kao covek u vazduh u sobi, a vec sam mu polupao sve elise, 2 koje su bile na njemu, i 4 rezervne! To je sve bilo prvog dana kad sam ga uzeo! Onda kad dodje vreme da nesto moras da cekas, shvatis da se ne radi samo o parama, vec i potrazi adekvatnih delova, cekanju na iste!

Pozdrav, i ne odustaj!

Vi svi samo narucujete iz HK ili ima jos nekam prodavnica koja salje sve u nebesku Srbiju.
Ima li neka prodavnica , a da nije Conrad u Hannover-u, Nemacka i/ili u Vienni, Austrija ?
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #69 on: February 12, 2013, 08:21:03 PM »
Hvala.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline dzoni

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 162
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #70 on: February 12, 2013, 08:30:08 PM »
Imaj u vidu da su evropske i kineske cene dosta razlicite :) A sto se slanja tice, ne znam koliko i ono jeftinije ispadne, ako i ispadne.

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #71 on: February 13, 2013, 06:03:35 PM »
Danas mi stigao probni paketic ( nista belo ) sa narucenim konektorima , keychain kamerom i epo lepkom.
Tacno posle 14 dana. Otisao sam u postu i uzeo.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline mad_mangod

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 324
  • Goran Nis
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #72 on: February 13, 2013, 06:07:02 PM »
Za 14 dana iz HK ili?
Biti ili (ne)biti,
pitanje je koga.

Goran
YU1SIS
Niš

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #73 on: February 14, 2013, 08:22:16 PM »
Za 14 dana iz HK ili?

Da porucio sam 29.01.2013 iz HK.
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!

Offline bora61

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 307
Re: TROJAN T28 by Parkzone - vrhunski low wing trainer
« Reply #74 on: February 17, 2013, 07:53:21 PM »
Sa Ivanom ( izvinjavam mu se sto sam ga danas par puta zvao Igorom ), kao Trig Rodneya,
poleteo sam samostalno, leteo i sleteo cak 3 puta.  (yay)
Evo linka :
Samo par miliona ljudi imaju tu sreću da žive u Srbiji!!!.....Ostali nemaju tu sreću, ali imaju sve drugo!!!