Author Topic: Pomoc sa kalupima.  (Read 4594 times)

Offline milojkovic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Pomoc sa kalupima.
« on: November 30, 2011, 11:28:38 PM »
Zdravo. Ja sam nov ovde i skroz zelen u celoj ovoj prichi. Mislio sam da pochnem da uchim kalupe i livenje plastike, ali ne znam kako da napravim kalup.

Hteo sam da pochnem od necheg malog da se izvezbam, pa sam hteo da napravim vampirske ochnjake za sebe za LARP ali ne znam kako da napravim kalup za to. Imam gips i aceton i stiropor ali ne znam kako da to iskoristim.

Dobro bi mi doshao neki tutorijal.

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: Pomoc sa kalupima.
« Reply #1 on: December 05, 2011, 03:35:58 PM »

Offline milojkovic

  • Newbie
  • *
  • Posts: 2
Re: Pomoc sa kalupima.
« Reply #2 on: December 05, 2011, 07:12:05 PM »
Hvala ali vec sam to video i ne pomaze. Nemam kevlar ni radionicu. Bar ne josh.

Kako se prave kalupi od drveta ? Kako se prave kalupi od gipsa ? Kako se prave kalupi od ostalih materijala ?

Ok. Video sam neshto na Discovery kanalu u onoj staroj (glupoj) emisiji 'Battle of the beasts' gde su pravili kompjuterske simulacije shta bi se desilo kad bi se dve zivotinje sukobile. Oni bi uzeli kocku stiropora i od nje izrezbarili zeljeni oblik zivotinjske glave za kalup.

Chime su to obradjivali da bude glatko a ne iskidano ? Kojom vrstom alata ? Jel mogu kod nas da se nadju kocke stiropora, a ne ploche kao shto ih ima u farbarama ?

Offline n3mke

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 811
Re: Pomoc sa kalupima.
« Reply #3 on: December 05, 2011, 07:15:01 PM »
Ako pravis bilo sta za larp, kalupi su ti najmanji problem u zivotu  ()-()

salu na stranu, niko ti nece opisivati detaljan proces, posebno s obzirom da je pun internet istih. Google pa trazi  (fiu)
« Last Edit: December 05, 2011, 07:17:11 PM by n3mke »