Author Topic: Staza za RC automobile  (Read 77255 times)

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #180 on: June 28, 2012, 02:05:42 PM »
Ova staza nije pravljena za 1/5 modele i nije pametno voziti ih, sirina ne odgovara i skokovi a siguran sam da bi napravili ogromnu stetu na crevima prilikom izlatanja sa za njih preuske staze kao i na samoj podlozi koja je i ovako jos uvek mekana !

Tako da za 1/5 par stotina metara nize i pun gas ;)

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: Staza za RC automobile
« Reply #181 on: July 04, 2012, 02:36:44 PM »
:)aplauz :)aplauz Supis !! Dogovor pao ! (mazi) (giveup)

A ko se prijavljuje da ga malaaa (farba) ??? ... ako se ne varam one mecke na stazama (formule) su crno-bele kare .... :D

Kad pomenuh zaboravih da se javim onom liku za startnu zastavu crno-beli kare !!

Error !  mmmm

"The chequered flag is displayed at the start/finish line to indicate that the current session has been completed. At some circuits, the first flag point will display a repeat chequered flag (usually on the opposite side of the circuit). The flag is commonly associated with the winner of a race, as they are the first driver to "take" (drive past) the chequered flag.
Upon seeing the chequered flag and crossing the finish line, drivers are required to slow to a safe speed, and return to their garage, parc ferme, or the paddock, depending on the applicable regulations of the series."

Ja se prijavljujem da igram sah na finishu u pauzama :)))

Pozdrav za ovaj poduhvat , nazalost od obaveza nisam mogao da ucestvujem u njemu , ali verujem da ce ispasti fenomenalno !

 (pijemo)
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #182 on: July 16, 2012, 12:15:06 AM »
Danas sam na stazi ostao malo duze i prakticno na kraju jedini tako da sam onda probao levi krug tj. u smeru kazaljke na satu. I da budem iskren cak mi se i za nijansu vise svidelo tako nego kao sto smo do sada vozili desni krug  (yay). Staza je stvarno zanimljiva i ovako, nije sto sam je ja crtao ali sam je bre mlogo dobro nacrto'  :)aplauz .

Ima tu jos posla da se uradi pre nekog ozbiljnijeg takmicenja, ali je i ovo sada vec jako dobro. Polako se krupni komadi zemlje koje je drobio bager skljanjaju sa staze i trebalo bi je prvo dobro izgrabuljati a zatim i pocistiti. Razgovaramo da doteramo valjak cim pre pa da se staza jos lepo izvalja. Definitivno cemo i dva skoka koji su trenutno na pocetku i kraju pravca prebaciti i napraviti jedan dupli na sredini.

Samo da malo zahladi pa da opet napravimo neku radnu akciju.

poz
Veljko

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #183 on: July 27, 2012, 11:17:55 AM »
Kaze Deica da su zavrsili radni sto na bini i stepenice i valjda prefarbali, kad dodjem da izvuceno struju sa bandere do stola i postavimo most za citace decodera na START liniji, od plasticnih kanalizacionih cevi.....  ()-()
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #184 on: July 27, 2012, 01:59:00 PM »
Vici ako treba pomoc ;) ...oko kurslusa :)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #185 on: July 29, 2012, 10:53:09 PM »
Samo da pohvalim novi napredak na stazi, napravljene stepenice do platforme, ranije bile merdevine, i napravljen sto na kome mogu da se srafe autici, napokon ne mora vise da se cuci  :)aplauz.

Probao sam jos iz jednog pravca da stignem do Ivance i meni se svidja, ide se autoputem do skretanja za Mladenovac, izlaz odmah posle Eko pumpe (90 din putarina), cirka 100m posle naplatne rampe se skrene desno ka Malom Pozarevcu i onda posle cca 6-7km za Malu Ivancu. Kroz Malu Ivancu deluje malo zamrseno ali u sustini svi putevi nakraju zavrse kod Zajka. Kilometarski je to na ovaj nacin 40km od Plavog mosta do staze, vremenski 30min.

Inace danas je dogovorena jos jedna modifikacija kako bi se povecao pravac i staza malo postala brza. Isto tako postavljena je i finalna lokacija za skok na pravcu. E sad jos da se organizujemo pa da ih pomerimo ...




poz
« Last Edit: July 29, 2012, 11:04:55 PM by magic »
Veljko

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #186 on: July 30, 2012, 12:07:27 AM »
 :)aplauz :)aplauz :)aplauz
I ja da pohvalim ... Ja to nisam video... Dedica i Nesa su to napravili kad sam mosao na put, ali ako projektant kaze da je dobro onda OK ... ()-() samo jos kozne barske stolica za sto  (pijemo)

Jedino, sto po meni fali je da se tu dovede struja sa bandere i da se kompresor iz hangara tu prebaci, sad vas ima puno pa dok pusete modele on brunda i to pravo u glavu. Ovo za struju je obezbedjeno samo da se instalira, a da se prezivi  2a

Magic ti ode danas najduzim putem od centra do mene je tuda 45 km ali se doduse brzo stigne, a vidis i placa se neka simbolicna putarina.
Ja najbolje obozavam autoputem do bubanj potoka (buvljak i autopijaca) pa na Avalski put kod 1000 ruza i onda klasika... Ima oko 34 km od skadarlije, izbegne se guzva, pesaci i autobusi Banjica/Jajinci
Moze i preko Komodraza, krace je par km i brzo ide, skrece se desno kod 1000 ruza, preko kumodraza i izadje na vrh Vojvode Stepe, kod Pozoa, valjda, novi service... Samo tih par km kroz kumodraz malo je usko ! Ai OK

Ima i direktna LASTA autobus do M.I. putuje oko 1h 20 min
A ima sa Trosarine Banjica i neki gradski do Ciganke, na avalskom putu, ne znam broj 408 ili 803 !?

Cujem da se danas razduvalo pa ste se razbezali pre mraka :D
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #187 on: July 30, 2012, 01:16:14 AM »
Duva u Ivanci gace spadaju  :big smile ...taman smo zbrisali pred kisu al je vredelo doci, sinula nam par ideja ;)

Put preko kumodraza je najkraci definitivno ali pri vecernjem dolasku ka gradu kad se zavrsi voznja mozda je najlosija varijanta posto nam je prosecna bila oko 15-20 zbog guzve (vracaju se svi 'beogradjani' kuci ;))

Offline dule

  • Moderator
  • Jr. Member
  • *****
  • Posts: 186
Re: Staza za RC automobile
« Reply #188 on: August 07, 2012, 09:52:53 AM »
Sale me triput icepao na stazu.
Bilo je dobro narocito navece kad smo kulirali uz pivce.
Pozz svima

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #189 on: August 14, 2012, 09:04:37 PM »
Inspirisan malo snimcima iz Austrije se evropskog sampionata i malo iz razgovora sa kolegama vozacima mislim da bi staza bila ipak zanimljivija kada bi bila malo brza. Tako da posle jos malo doterivanja mislim da bi ovo bilo super



Produzen donji pravac, produzeni gornji levi i desni pravci, mislim da je to sada to. E ono sto stvarno mora da se uradi je utabavanje.

Ja sam na odmoru do 26. pa ako ste voljni da pomerate creva pre toga slobodno, mislim da je sa slike sve jasno.

poz
« Last Edit: August 14, 2012, 09:06:30 PM by magic »
Veljko

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #190 on: August 15, 2012, 10:54:08 AM »
Pa gde si, Sefe...!  4e
pojedinci su kukali da je staza mnogo teska i da nema brzinu... mislim da si je sada jos vise zamotao!!!

Ja nemam prava da kukam jer nisam ni 3 kruga napravio, ali i meni deluje mnogo zakrivljena... nisam ni bitan jel se nisam upustio jos uvek u voznju... Kazu kolezi treba nam vise prevrtaca... nego vozaca...

Ajd sad salu na stranu..  (work) dobro je da sada ima sta da se ispravlja... Mislim da bi bilo dosta lakse i brze kad bi mogao na ovom crtezu da obelezis krivine brojevima... ali da probam ovako
kad se gleda sa vozacke bine gore levo one 2-3 krivine, mislim... iako ja ne vozim ... pa ne bi trebalo da mislim  :sljus
One su povrh svega i na kontra nagibu... tu kad bi nesto uprostio... bar malo  :)aplauz (fiu)
Onaj centralni deo, gde smo pravili one dve penjalice, mislim da je OK i ono sa duplim crevima... i to je sada tesko ispravljati, komplikovano, ali mislim da je OK...zabavno ! ()-()
Trebalo bi da izmestimo, to ste vec pricali... kao sto si nacrtao ona 2 skoka, ali to nekoliko ljudi mislim da moze da odradi vrlo brzo..
U stvari probaj da nekako odradimo da se sa malim pomeranjima creva dobije drugacija voznja/staza  :jaki:
Da na primer skratimo stazu za 1/10 elektro... nekako pomeranjem creva, dugacko je za njih...
Kazu kolezi da nemaju mesto na stazi gde da obilaze, jedni druge... ali ti rece da je 4m sirine pravilo za stazu... (res)

Prosle nedelje je bilo zabavno... brujalo je na sve strane    (kush)   :angel
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #191 on: August 15, 2012, 12:29:07 PM »
U nedelju skup pa da vidimo sta bi moglo da se uradi.

Ja sam za utabavanje i VOZNJU, zeljan sam voznje a ne prepravke i novog lopatanja a ovu nismo ni probali kako treba sa vise od 3-4 modela !

Ne moze se svima nikad udovoljiti ali ovo je odlicno za najveci broj modela, mogli bi izvuci na donjem pravcu neku precicu u desnom donjem uglu da veliki modeli zaobidju sikane i imaju vecu brzinu a ostali manji  da koriste bas ovakvu stazu. U gornjem levom uglu kad se dodju skroz gore opet moze skratiti odma na donji spust za donji pravac i eto mnogo brze staze a koliko je to dobro mozemo probati. Sto se sirine tice staza jeste malo uza nego ove 'evropske' ali dovoljna za nas broj modela sto smo videli u onom testu trke sa duletovim merenjem i brojanjem ;)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #192 on: August 15, 2012, 01:18:52 PM »
Ma nema problema, sve moze da se prepravi i to tako da samo malim pomeranjem creva se dobiju razlicite staze. Slazem nije isto da li se vozi 1/10 SC, 1/8 bagi ili 1/8 tragi. Vec vidim 3 moguce konfiguracije gde bi ona za tragi 1/8 bila najbrza a ona za 1/10 najzahtevnija.

Sto se tice sirine staze i ne mogucnosti obilazenja tu se apsolutne ne slazem, obilazili smo se samo tako! Kada sam je crtao neki su govorili da je 4m i previse, a sada im usko  mmmm. Kao i svaka druga stvar i ovo mora da se vezba i potrebno je vreme da se staza "uhvati" na pravi nacin, kada se vozi kako treba nije lako proci nekoga nego ja poenta naterati ga da napravi gresku. Da je lako nije, ali da je lako brzo bi dosadilo.

Probacu da napravim 3 razlicite konfiguracije koje se lako prepravljaju jedna u drugu. Ja nazalost nisam tu naredne 2 nedelje od sutra pa cete to morati bez mene. Meni u svakom slucaju sve odgovara jer sam bre mnogo  :jaki:  :big smile.

poz
« Last Edit: August 15, 2012, 01:33:17 PM by magic »
Veljko

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Staza za RC automobile
« Reply #193 on: August 15, 2012, 01:27:15 PM »
U nedelju sam se izvozao za sve pare,potrosio sam 2.5l goriva,stazu treba malo vezbati a ne posle sat voznje prepravljati... Ajde da vozimo jos koji put pa da vidimo u toku voznje sta bi prepravljali... Meni je dooo jaja ....

Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #194 on: August 15, 2012, 01:44:51 PM »
Hehehe !!!

I ja nisam tu za weekend...  oo))

BigNeda je ovlascen da cuva Red, Rad i Mir na stazi !!!  :jaki:  Hehee

NE PREKOPAVAJTE stazu bez mene !! :notworking (plz)

Ali cu Vam zato doneti snimak kako ide Losi 5ive na Jet pogon  :)aplauz :)aplauz

a stize i prvi Losi 5ive u M.I. da se proba !!!
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior