Author Topic: Staza za RC automobile  (Read 76177 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Staza za RC automobile
« Reply #195 on: August 15, 2012, 01:57:44 PM »
Evo, mislim da ce sa slike sve biti jasno sta i kako moze da se menja. Prakticno se mogu dodavati ili oduzimati odredjeni delovi, samo se na odredjenim mestima doda crevo koje po potrebi prepreci ili oslobodi odredjeni deo staze.



poz
« Last Edit: August 15, 2012, 02:05:31 PM by magic »
Veljko

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #196 on: August 15, 2012, 08:02:47 PM »
Eee na to sam mislio  (pijanoo)

Nego tesko ce Bigneda da odrzava mir kad i on pali preko :) ...mooozda uspem da se organizujem za koji krug u nedelju ali tesko s obzirom da uvece krecem :(

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Staza za RC automobile
« Reply #197 on: August 17, 2012, 08:32:05 PM »
Nisam ni ja neki vozac ali ova druga staza mi se bas dopada posebno za truggy, dosta je brza a ima i krivina. Ja glasam za nju. Sto se tice Italije i treba neko da predstavlja nasu zemlju tamo da se vidi da i mi znamo nesto. Sale moze da uzme od Dede malo totala da pokaze italijanima kako se sredjuje staza. ()-() ()-()

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Staza za RC automobile
« Reply #198 on: August 20, 2012, 08:47:43 AM »
Posto je bilo lakse produziti startno - ciljni pravac nego premestati skakaonice, jucerasnji dan je protekao u vezbanju skokova. Malo je dobijeno na brzini staze, evo par slika ...









Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline duke

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 251
Re: Staza za RC automobile
« Reply #199 on: August 20, 2012, 09:02:22 AM »
extra su slike,bravo matori!!!  :mhm   Staza je "boze pomozi" treba da se utaba zemlja, i sklone neke grbe da bi bila da kazemo ok za zezanje...Samo smo ispravili malo
  posle druge skakaonice i posle je sve nekako kliknulo... cak smo i dve trke organizovali, na prvoj je Dule otkinuo a na drugoj Aleksa. Drugi skok je luudacki , mozda ga treba malo ublaziti, a prvi pomeriti ka sredini donjeg pravca i gornji pojacati.

Offline n.artur

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 95
Re: Staza za RC automobile
« Reply #200 on: August 20, 2012, 09:17:37 AM »
Hvala  ()-(), opsti je zakljucak da se tragi koliko toliko snalazi sa zemljanim hupserima i rupama kojih ima puno, bagi koliko sam primetio nema sanse da se vozi. Zemlja je suva i puca. Mozda je resenje da se nadje stari itison ili vestacka trava pa da se ona postavi na kriticnim mestima.

 
Losi 8IGHT 4.0 + Alpha RyanLutz + Spektrum Servo
Losi 8IGHT 4.0 Elektro + Savox Servo
Losi 8IGHT-T 2.0 RR + P5XL-T + Savox + Spektrum
Spektrum DX4R

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Staza za RC automobile
« Reply #201 on: January 02, 2013, 06:00:24 PM »
Kako izgledaju staze negde u svetu ...


Offline zajko

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1502
    • www.shop.malaivanca.com
Re: Staza za RC automobile
« Reply #202 on: January 02, 2013, 07:17:14 PM »
 :)aplauz :)aplauz Lepo.. Lepo... Al to je Vlado Amerika, znas li gde je Amerika.. a gde je Srbija ... :sljus

Drugo vidis da je to Amain Hobbies staza ili su oni sponzori, a oni su samo najveci distributeri RC automobila i delova u USA... ;namig

A onda opet za tu stazu treba bar 10 automobila na stazi, a kod nas da se svi sakupe u svim kategorijama, elektro/Nitro u celoj zemlji nam Srbiji jedva da bi prebacili preko 10 komada/vozaca...
Najmanji je problem sve to napraviti i izvesti, ali za koga... koj ce to da plati... tamo je verovatno 10-20$ "dobar dan"pa sve redom... a drugo, ako ste zapazili to je takodje normalno i naravno Van grada, a Srbin bi na Terazijama i da bude "Dzaba" i kad dodje na stazu da i gorivo buda "Dzaba" a i delovi normalno "Dzaba"....a da se vozi auto kao od kineza za 50-tak evrica....  mmmm

Nista ne cudi sto je sponzor ili vlasnik Amain Hobies i drugi koji su u RC biznisu, ali on se ubi od prodaje automobila i delova i ostalog RC, ali manje, trziste mu je svega 300 miliona u USA, plus ostatak sveta... 4e

Nama se sad javljaju iz Bosne, Crne Gore, Makedonije, Hrvatske i Slovenije, kao sve super ali kako da platim i kako da mi posaljes ????(vozac Autobusa, Fuj !)...
 Da bi recimo Slovencu poslao Trainer kablic (Cena 10.99 Eur), mora da plati postarinu 10 Eur, i da radim izvozno carinjenje !!???  O avionima, automobilima i drugoj kabastijoj opremi suludo je i pricati....  :pop:
Ajd da covek razume sto nas razvaljuju kod uvoza u Srbiju,  2a isto je kad okrenes guzu na drugu stranu...
a kazu treba izvoziti... kako !? Dinkic neda PayPal, neda da placamo karticama preko neta (da bi se placalo preko neta trebas pre toga imati promet min. 500.000 Eur) ili placati drugima duplu proviziju...

Tako da cemo i dalje mastati o izgradnji slicnih staza i RC klubova, i sve to posmatrati preko interneta, ako nas nesto ne zajebu i na tu temu....  (fiu)

Sve je to lepo, ali mnogo svetlosnih godina daleko od nas, kao i vecina stvari... mmmm
RC Hobby Park, Mala Ivanča, Belgrade, SRB
Executive warehouse keeper, senior

Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Staza za RC automobile
« Reply #203 on: January 02, 2013, 08:19:05 PM »
Vala svaka ti je Njegoševa.

Svi bi mi po jednu takvu stazu u našem komšiluku (da krenem prvo od sebe) i to ako može na opštinskom zemljištu ili ničijem, pa još ako može neko da uradi - uredi umesto nas, pa kad stignemo tamo kao Bogom dani da nas neko časti i pićem i besplatnim preoravanjem iste, a mi samo da se okrenemo i odemo. Pa još kad bi imali i modele za iznajmljivanje  za 100din/h ihaaaa, pa još kad bi išao neko koga poznajemo da se uvalimo i da ne platimo gorivo. Ma idealnoooooo.

Kad se setim samo Vaših (svih sa foruma) muka da pokušate da dovete svet u Malu Ivanču, izrade staze, pa angažovanje građ. mašina (a nisu jeftine to najbolje znam), pa i pored obećavanih i realizovanih guda i rakija i piva jedva da vas je bilo više od 6 (ŠEST). Došlo je j...no vreme u ovu našu malu Srbiju i tačno ti ne dozvoljavaju da živiš nekim normalnim životom. Uzimaju sa svih strana a tebi šta ostane, ako ostane, ako ne diži kredit, ionako imamo u Srbiji 30 banaka. I kako čovek da iskoriti blagodeti popusta/bonusa koje jedan hrabar čovek ponudi. Nikako sedi kući i gledaj u fucking laptop i maštaj o novoj 2014.

Elem, da ne mračim u Novoj 2013. srećna svima i želim Vam puno uspeha u životu i radu i naravno puno sreće i para, a sve ostalo (kako neko reče) ima da se kupi kod kineza.

Pozdrav

Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Staza za RC automobile
« Reply #204 on: January 02, 2013, 10:14:10 PM »
@zajko, @trijanglafly nazalost sve je tako... ali dobro, nesto se i desava... do pre par godina je sve izgledalo kao svemirska misija za vecinu nas... Sada je mnogo lakse. Prvenstveno zahvaljujuci internetu, gde eto mozemo da pogledamo snimke, malo se informisemo, s druge strane su domace rc radnje koje su svima nama olaksale nabavku itd.

Cinjenica je da su pare glavni problem i tu nema price!

Ima tu mnogo stvari koje ja ne shvatam ali dobro, mentalitet nam je takav kakav je...

 ()-()


Offline trijanglafly

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 63
Re: Staza za RC automobile
« Reply #205 on: January 02, 2013, 11:31:12 PM »


Verovatno bih i ja tako reagovao da nemam indijanca koga ne znam više na koju stranu da usmeravam. Samo komp. i igrice. Nema više nikakvih sekcija po školama/gradu kao nekada. Jedino da mu dam loptu pa da šutira i razvija mašu kroz fudbal.

Ne bih voleo da ima detinjstvo i mladost kao ja 90-tih. Kad je bilo bitno samo da se preživi. Preživeli smo eto i red je da krenemo dalje.
 Ali treba da se angažujemo a ne samo da kritikujemo.
 
Kao u stara dobra vremena ORA: Za koga? Za Tita; Za koga? Za Partiju. Tri put ura i ovo ono. :hehe

Offline alexaca

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 190
Re: Staza za RC automobile
« Reply #206 on: January 03, 2013, 09:18:57 PM »
Evo dokaza da staza nije neki bauk da se naparavi kao sto se prica. Covek naparavio u dvoristu a mi bi smo hteli odmah profi pa da zaradjujemo pare i pravimo veliki biznis a ima nas 20 daj (boze 25) koji se bave ovim u celoj Srbiji. Bilo bi lepo kad bi neko nesto uradio bez zarade radi prosirenja ovog lepog hobija(sporta) pa nek je staza i u dvoristu nema veze a ne samo da se prica o zarada para jer toga kod nas nema. Nije vazno dal je model skup ili kinez vazno je da se ljudi okupe i druze da mladji pocnu da se bave ovim a ne samo komp. igrice fejs... da izadju malo napolje pa da se zajedno zabavimo.  ()-()


Offline vladasimon

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 340
    • vladasimon's Blog
Re: Staza za RC automobile
« Reply #207 on: January 27, 2013, 10:06:08 PM »
Hocu da ukazem na jednostavnost staze, a mozda nekoga podstakne... ovako su Bugari napravili





Imate ovde jos slika.
« Last Edit: January 27, 2013, 10:12:10 PM by vladasimon »

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: Staza za RC automobile
« Reply #208 on: January 27, 2013, 10:19:09 PM »
Hocu da ukazem na jednostavnost staze, a mozda nekoga podstakne... ovako su Bugari napravili

Jednostavna jeste, ali ljudi je imaju, voze po njoj, i ono što je najbitnije imaju takmičenja i njima modeli ne stoje na policama i ne služe za fotkanje....

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: Staza za RC automobile
« Reply #209 on: January 27, 2013, 10:51:21 PM »
Sad su je malo unapredili i ulepsali, pre nesto vise od godinu dana bili par puta tamo na stazi i nije bila nista posebno.

Ono sto je napravljeno kod Zajka imalo je veci potencijal od ove staze i jos uvek ima, njihova prednost je sto imaju u Sofiji par prodavnica samo za auto modele.
Odlicno snabdevene sa najpoznatijim firmama a i jeftinijim modelima vec dosta godina unazad povecavaju broj modela i njihovih vlasnika u Bugarskoj.
Vlasnik jedne od tih radnji 'Steldi' je i napravio ovu stazu na pomocnom fudbalskom terenu i evo vec lici na nesto upotrebljivo ;) Ulaz i voznja su besplatni i svako moze doci i probati svoj model :)

Pored redovnih off-road sampionata i trka imaju i dosta on-road trkanja, uglavnom da preko zime vezbaju prstice u zatvorenom prostoru :).