Author Topic: Pranje i ciscenje glow motora od tvrdih i masnih naslaga.  (Read 3547 times)

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Pranje i ciscenje glow motora od tvrdih i masnih naslaga.
« on: December 27, 2011, 01:47:33 PM »
Svi modelari koji lete glow motore imaju jedan zajednicki problem,taj problem se zove masan i prljav motor koji je vremenom pozuteo od masnih naslaga.Svi koji su zainteresovani mogu mi se javiti da im otklonim taj problem proverenom metodom.Vec duze vreme tragam za biorazgradljivom hemijom koja dobro razlaze masnoce a neostecuje aluminijum,naravno hemija je namenjena za pranje ultra zvukom.

Posto je moja priroda posla takva da to meni uvek treba ja sam uvezao jednu pristojnu kolicinu i vec uradio prve testove.

Slike stizu u toku dana pa svi koji su zainteresovani mogu da pogledaju kako to izgleda pre i posle ciscenja.

Offline Sava

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 949
  • Istina je kao voda.Uvek nađe put.
Re: Pranje i ciscenje glow motora od tvrdih i masnih naslaga.
« Reply #1 on: December 27, 2011, 02:50:12 PM »

ovde se to jako lepo opere, 17 litara je malo veće za jedan motor, ali odrađuje posao.
ex pseudonijum: licider

Offline scirocco

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 255
Re: Pranje i ciscenje glow motora od tvrdih i masnih naslaga.
« Reply #2 on: December 27, 2011, 06:11:46 PM »
Dobra kada,malo prevelika za moju upotrebu ali dobra.

Evo par slika,nisu bas nesto posebno jasne pa ko hoce da malo detaljnije pogleda morace da uvelica.
Ovako je izgledao motor pre pranja





Ovako je izgledala hemija pre pranja





Ovako je izgleda motor posle pranja





A ovako izgleda hemija posle pranja motora



Sve je proslo kako treba sto se tice hemije,ne ostavlja tragove razjedanja aluminijuma osim sto sam primetio da reaguje sa bojom na aluminijumu.Hoce da razlaze boju tako da se motori sa obojenim glavama nesmeju dugo drzati u hemiji.


Offline Anakin

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 541
Re: Pranje i ciscenje glow motora od tvrdih i masnih naslaga.
« Reply #3 on: December 27, 2011, 07:41:54 PM »
Prejaka ti ta hemija, istopila spiner.  lol
And this, ladies and gentlemen, is the very first Fokker airplane built in the world. The Dutch call it the mother Fokker.
— Custodian at the Aviodome aviation museum, Schiphol airport Amsterdam.

An old pilot is one who can remember when flying was dangerous and sex was safe.