Author Topic: Losi 8IGHT 2.0 buggy  (Read 8751 times)

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT 2.0 buggy
« Reply #15 on: December 18, 2011, 04:51:28 PM »
Jedan lep video kako Adam Drake vozi



poz
Veljko

Offline sman

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 348
Re: Losi 8IGHT 2.0 buggy
« Reply #16 on: January 07, 2012, 10:39:12 AM »
da li ima neka bitnija razlika izmedju Losi 8IGHT i Losi 8IGHT EU? najvise me interesuje zbog kompatibilnost delova...
pozdrav ()-()

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT 2.0 buggy
« Reply #17 on: January 07, 2012, 08:13:35 PM »
Koliko ja znam razlika je samo u tornjevima i jos nekim delovima oko vesanja, generalno u podesavanjima koje je prilagodjenije brzim otvorenim stazama kakve su ceste u Evropi.

Uporedi exploded view jednog i drugog i sve ce ti biti jasno.

http://losi.com/Products/Support.aspx?ProdID=LOSK0804EU

http://www.losi.com/Products/Support.aspx?ProdID=losa0804

poz
« Last Edit: January 07, 2012, 11:38:35 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT 2.0 buggy
« Reply #18 on: January 14, 2012, 06:19:09 PM »
Skoro stigle i ove 2 bebice, a ja nikako da ih slikam. Danas malo bio photo session pa reko ajde i ovde da ih okacim







Jedan je elektro verzija i nov je (joj sto je lepo kada uzmes nesto novo u ruke :mhm) a drugi je polovan i jos mu nisam skunuo "visak" delova  :big smile. Uz elektro verziju su bez najave stigle i 2 nove maske pa sam jednu zakacio na polovni model. Kao sto se moze videti farbe su vec spremne  (yay) pa cemo da ih lepo ofarbamo, za mene u crvenu a za Nikolu (mog sina) u plavu.

Jos cekam da mi stigne jedna elektro konverzija i gomila nekih delova sto sam porucio pa se bacam u rad. U svakom slucaju u jednog ce da ide Turnigy XK4074 2000kV sa Trackstar 150A ESC, a u drugog Kyosho Orion set za bagije, motor 3674 2050kV i 120A ESC. U oba ce da ide servo InoLab od 15kg. Naoruzao sam se i raznim gumama pa cu da probam i AKA i LRP i Tourex, bice interesantno  (work).

Za sada toliko, sledece slike kada budu bili gotovi.

poz
« Last Edit: February 04, 2012, 01:38:39 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT 2.0 buggy
« Reply #19 on: January 29, 2012, 10:55:32 AM »
Evo jednog vrlo korisnog videa kako Adam Drake setuje svoj auto.



poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT 2.0 buggy
« Reply #20 on: March 18, 2012, 10:10:47 PM »
Danas sam napravio moju prvu voznju sa Losi8 bagijem. Model sam ostavio komplet na fabrickim setovanjima, tj. nista nisam dirao, onakav je kakav je izasao iz kutije, i moram da kazem da to deluje jako dobro na stazi. Ja tu za sada nista ne bih menjao :).

Na ovom konkretnom modelu (koji je inace zvanicno od mog klinca  :big smile) danas je bio Orion motor od 2050kV sa Orion 120A kontrolerom. Mali zupcanik je bio od 13 zuba a veliki od 45 zuba. Servo je InoLab HGD 750MG a baterije Nanotech Hardcase 5300mAh 30-60C i Nanotech 6000mAh 65-130C. Model je u voznom stanju sa baterijama izasao 3,5kg sto ja jako dobro!

Prve 4 voznje su napravljene sa 2S baterijom kao bi se lepo razradili diferencijali i sve leglo na svoje mesto. Posle toga sam napravio jos 2 voznje na 4S i to je bilo jako, jako dobro. Zadnju voznju sam naparavio sa 4S 6000mAh baterijama i celu je odvezao u trkackom ritmu od 15min. Kada ih dopunim znacu realno sta mogu da ocekujem od baterija na ovom modelu i da li ima struje za 2 trke zajedno sa kolegama koji voze glow jer njima rezervoar traje odprilike 7-8 min. Baterije jos nisam dopunjavao ali voltmetar koji se kaci na balans kablic veceras kaze 3,78V po celiji sto je jako dobro i znaci da sigurno nisam presao 80% potrosenosti tj. da cu dopuniti manje od 5000mAh. Kako sada stoje stvari deluje mi da cu moci i sa 5300 baterijama da izguram 15min.

Sta da vam kazem o samom modelu? Pa nemam sa cim da ga uporedim jer sam prosle sezone terao samo tragija a moj zadnji glow 1/8 bagi sam prodao 2004. Ono sto se dalo danas zakljuciti je da je model jako precizan i da se stvarno neverovatno lako stavlja u krivinu. Trazi malo paznje na izlazu i to je to. Neravnine upija fenomenalno, prosto neverovatno.

Naravno ovo je tek pocetak i potrebno je vreme da covek shvati kako jedan model treba voziti da bi se izvukao njegov maksimum. Ono sto je sigurno je da je u pitanju vrhunski model i da su razlike izmedju nekog MP9, Mugena ili Losi8 samo u nijansama. Ja sam prezadovoljan mojim izborom jer je Losi8 bio nepoznanica za sve nas. Kako ce se pokazati na duge staze videcemo, danas je bilo par treskanja, jedno zestoko "lansiranje" i nista nije ni susnulo, nadam se da ce tako i da ostane.

poz
« Last Edit: March 18, 2012, 10:52:38 PM by magic »
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT 2.0 buggy
« Reply #21 on: March 24, 2012, 10:25:35 PM »
Posto ja baterije punim vece pred voznju evo informacije vezano za potrosenost posle 15 min u trkackom ritmu. Bateriju od 6000mAh sam dopunio sa 3900mAh, prema tome to znaci da baterije od 5300 koje imam bez problema mogu da izdrze 15min, tj. 2 trke, na bagiju a one od 6000 isto toliko ali na tragiju, savrseno!

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT 2.0 buggy
« Reply #22 on: March 25, 2012, 09:35:39 PM »
Evo samo par utisaka od danas. Sprava je stvarno vrhunska i ne treba puno da se shvati sta je potrebno da ovaj bagi bude brz. Jedino me zbunio danas na zadnjoj voznji, vidim ja ne ide, nisam vise najbrzi na stazi  6e, kliza u krivinama kad odjednom kao da se pojavise 3 tocka na zadnjoj osovini  "). Da skratim pricu, jedna guma se odlepila skroz sa unutrasnje strane  pa je cak i sundjer uspeo da izadje napolje, a ostale se jedva drze na po par tacaka  (___). Radi se o skroz novim Losi gumama sa kojima je bagi i stigao i koje su bile zalepljenje fabricki, ali ocigledno jako lose, pa obratite paznju.

Naredne nedelje cu da probam Tourex kojih sam poprilicno pazario, trebalo bi da budu idealne za uslove na Galovici.

poz
Veljko

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: Losi 8IGHT 2.0 buggy
« Reply #23 on: April 08, 2012, 10:26:04 AM »
I bagi sa novom maskom, i ovde fali samo jos zadnje krilce koje je isto zuto. Naravno sve je u tonu sa tragijem  ;namig.



poz
« Last Edit: April 08, 2012, 09:53:42 PM by magic »
Veljko

Offline vlada.bgw

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 161
Re: Losi 8IGHT 2.0 buggy
« Reply #24 on: April 13, 2012, 04:59:19 PM »
Extra autic , jedva cekam da ga vidim na stazi , sa glow Kyosho modelima :) ... Nesto mi se javlja da ce da ide cak i bolje elektro varijanta , samo uz dobro setovanje ;)

Poz i da te dugo sluzi ;)

 ()-()
YT1GTI    www.videostudio.rs     vlada@videostudio.rs