Author Topic: koji 2.4 GHz  (Read 3773 times)

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
koji 2.4 GHz
« on: October 13, 2011, 04:02:02 AM »
poz momci, jos sam zelen sto se tice ozbiljnog modelarstva,
a iskustva imam na pretek... i sa avionima - helikopterima i naravno autima....

no, imam off road benzinca 1/5 koji je trenutno na 40MHz
i planiram da se prebacim na 2.4GHz, sto zbog daljine, kanala,
loseg prijemnika koji poceo da hvata kojesta iz etra i bla bla bla

svidja mi se SANWA MX-3X, sto dizajn, funkcije i 3. kanala

sta vi predlazete? koja valja - koja nevalja
i imali to gde kod nas i za koju kintu da se kupi?

mnogo sam kinte pukao za rezervne delove
i tjuning delove, tako da je budzet poprilicno oslabio
jer jedina prednost nitro modela je sto su im delovi jeftini  :big smile

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: koji 2.4 GHz
« Reply #1 on: October 13, 2011, 12:23:36 PM »
Bilo sta od Futabe, Spektruma, Sanwe ili slicnog brendiranog ce biti odlicno. Takodje je dosta ljudi zadovoljno i kineskim varijantama na 2.4ghz porucenim sa HK, decijih bolesti je bilo ali generalno za te pare i malo ulaganja su dobri. Jedino sada ostaje problem atesta koji vise ne moze da se zaobidje. Kod nas na zalost ima jako malo izbora, nisam gledao cene u Ansmann-u ali koliko sam video to je rebrendirana stanica sa HK, i ako su je uvezli moze biti povoljna.

Offline Vox

  • Pocetnik
  • *
  • Posts: 73
Re: koji 2.4 GHz
« Reply #2 on: October 13, 2011, 12:40:11 PM »
Mozes da uzmes Ansmann u NS. Mislim da je 4000 - 5000 din.

www.extreme-rc-toys.com

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: koji 2.4 GHz
« Reply #3 on: February 29, 2012, 01:08:09 AM »
doslo vreme da se uzme stanica, samo pitanje koja ?!

citao i citao sam po netu, gledao, uporedio cene.... i dosao do sledecih kandidata!

-Spektrum DX3S
-SANWA MX-3X
-SANWA MT-4

ko od vas ima sta? iskustva? ko sta preporucuje a sta ne?
mozda spektrum ???

Offline todor

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 388
Re: koji 2.4 GHz
« Reply #4 on: February 29, 2012, 01:39:07 AM »
doslo vreme da se uzme stanica, samo pitanje koja ?!

citao i citao sam po netu, gledao, uporedio cene.... i dosao do sledecih kandidata!

-Spektrum DX3S
-SANWA MX-3X
-SANWA MT-4

ko od vas ima sta? iskustva? ko sta preporucuje a sta ne?
mozda spektrum ???

Po meni Spektrum DX3s.
Imas telemetriju kad kupis, i dobijes dva prijemnika uz stanicu jedan sa telemetrijom i jedan obican.
Ali i tu ima problem (imas na youtube) da telemetrija gubi signal na nekih 100 metara....
Pozdrav.

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: koji 2.4 GHz
« Reply #5 on: February 29, 2012, 01:48:43 AM »
Tesko pitanje :)

Sto se stanica tice to mu skoro dodje ko fabrike modela, marke pravih automobila, motora... Nekako sektaski svaki klan brani svoju marku :)

Moje LICNO misljenje je da recimo Futaba zasluzuje prvo mesto, zatim na drugom Sanwa i Spektrum (sanwa zbog kvaliteta spektrum zbog funkcija)

Probao sam i posedovao skoro sve firme ali naravno ne i sve modele istih ali ono sto sam ja ustanovio je da treba dobro razmisliti koliko ce se siroko baviti sa RC-Auto modelima i u tom pravcu gledati stanice.
Pored svih marki ja sam na kraju zavrsio sa Spektrumom zbog zadovoljavajuceg kvaliteta, osecaja, funkcija i najbitnije dostupnosti i cene prijemnika ! ! ! ...posto imam par desetina modela a od toga 5-10 je uvek spremno za ozbiljnu voznju vrlo mije bilo bitno da svaki ima podesen i poseban prijemnik :)

Da se malo vratim na konkretno pitanje, iako je jako bitno koliko modela nameravas da vozis probacu da dam iskustvo sa ponudjenim stanicama.

DX3S - Odlicna stanica sa zadovoljavajucim brojem funkcija i podesavanja, specijalnos je telemetrija preko koje se moze nadgledati par varijabila (temperatura, voltaza, broj obrtaja a preko njega i brzina). Sve osim temperature i voltaze je beskorisno i u vecini slucaja nepotrebno ;) Obicni prijemnici dostupni i relativno jeftini, oko 40eu oni sa telemetrijom duplo skuplji. Izuzetno lagana stanica koja ima veliku autonomiju sa samo 4AA baterije. Odlicno lezi u ruci i ima dodatne gumene rukohvate za fino podesavanje prema velicini sake. Mane su joj ne preterano veliki domet posebno kod prijemnika sa telemetrijom i relativno jeftin i los kvalitet izrade (ali sa novim ekoloskim pravilima SVE su takve) Trenutno koristim njenu Race verziju DX3R Pro ;)

Sanwa MX-3X bazirana na jako starom digitalnom modelu 27MHz-ne stanice koja se isporucivala uz Kyosho top modele. Kvalitet plastike odlican i ima se utisak da moze tenk da predje preko nje. Kolega Kristijan sa foruma je poseduje i to je njegova sekta :) Odlicno lezi u ruci i tesko sam se odrekao 27MHz-nog modela ;) Koristi 8AA baterija pa je malo teza od konkurencije sa 4AA. Mana je teze dostupni prijemnici sa vecom cenom od spektrumovih i nepostojanje nekakvog vida telemetrije.

Sanwa MT-4 je novi model koji treba da bude direktna konkurencija gore pomenutom spektrumu, kvalitet izrade na visokom nivou, odlicno lezu u ruci ali je mana i to velika astronomska cena prijemnika :(

Ako ces imati samo jedan model mozda bi isao na poslednju Sanwu ali s obzirom da je JAKO tesko ostati na malom broju Auto modela preporuka ide za spektrum ;)

Naravno pored ovih ima i mnogo boljih ali i mnogo gorih stanica, konkretno ubo si najbolji odnos cene i kvaliteta pa je o ostalima previse pricati ;)

Jos jedna stvar oko Spektruma, koliko god jeftino plastika izgledala i sama stanica delovala krhko zbog svoje tezine ODLICNO su se pokazale u upotrebi. Prvu je u srbiju doneo nikola pre par godina i od tad nije bilo nikakvih problema a u medju vremenu je stiglo jos sigurno desetak modela od cega je SAMO jedna imala fabricku gresku sa nekim od potenciometara. (to je naravno Duki sredio zmureci i sad sljaka samo puca) :)

Offline lord_bozidar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 32
Re: koji 2.4 GHz
« Reply #6 on: February 29, 2012, 02:30:00 AM »
huh.... s obzirom da sam upravo naleteo na jednu veoma povoljnu ponudu za DX3S sa SR3300T prijemnikom
i da je MT-4 skoro 100€ skuplja od te ponude... mislim da cu je ovog trenutka naruciti  oo)) pa nek ide zivot !!

a i drugi model koji bih uzeo je Losi 5ive...  :big smile a on ima vec fabricki SR3300T sa sve postavljenom telemetrijom...
tako da ako je bal nek bude maskenbal  ;namig a losi ce valjda jednog dana doci hehehe

a mi se valjda uskoro vidimo na stazi :D