RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

Home made YAK 55 by GN

<< < (3/3)

grebic:

--- Quote from: zajo on December 16, 2011, 10:03:35 AM ---Епа ондак треба ти да израдиш план за Yak55 спреман за ласер :jaki:

--- End quote ---
Upravo tako.
To sam vec radio. Nije ni malo jednostavno. Pogotovo sto ja hocu da letim 3d. Najteze je izbalansirati model da bude neutralan u svim polozajima. Kad sam Katanu radio tek cetvrti trup je ispao da valja. 3 sam sj...jer je uvek vukla na nozu pa je trabalo mixovati hor i vert, sto ja ne zelim.


--- Quote from: Anakin on December 16, 2011, 11:25:24 AM ---Kopao sam malo po netu, nema za 55icu ni za lek. Ja imam planove za Yak-54. Problem je sto ne znam kojih je dimenzija jer ih gledam iz nekog dxf/dwg viewera. Skinuti su sa nekog bloga, sve je vrlo shturo, bez objasnjenja. Ima samo dve slike aviona, daleko je veci model od toga sto tebi treba. Ako te zanima, mogu da ih okacis, posaljem... Cini mi se da u samom raru ima i odvojena verzija za elektro. Postoji 3D model i odvojena lista za secenje na laseru. Ako ce ta ti bude lakse, mogu i .rar o svom trosku da reimenujem u Yak-55. lol Ukoliko se odlucis da ga pravis pa, kada zavrsis, ne daj Boze, ispadne da je potpuno neletiv, ne poznajemo se. U suprotnom cu rado ispiti koje pivo na tvoj racun.  (pijemo)




--- End quote ---

Yak 54 je dvosed. I pored toga sto ga mnogi lete kao 3d model, meni to nekako ne ide zajedno. A i vise je to ono koja je bolja, plava ili crna. Ja vise volim brinete :big smile
Hvala u svakom slucaju. A to sto kazes da se ne poznajemo ako ne valja, u potpunosti te razumem.  :mhm Ja zbog toga nisam smeo da delim planove koje sam radio, jer ni dan danas nemam sve gotovo. Ni jedan trup koji sam radio nije bio isti. Dok su krila manje vise slicna
Pozdrav

grebic:
Zahvaljujem kolegi "nenadejno" na planovima...Upravo ono sto sam trazio



Uploaded with ImageShack.us

 :)aplauz :)aplauz :)aplauz

Sada polako na crtanje...duga je zima (pijanoo)

nenadejno:
Druze uzivaj u gradnji i ako iskopam josh nesto shaljem!
Verujem da ce biti lep model  ()-()

Poz. Nenad

grebic:
Evo ga ARF. Ako nekog interesuje
http://www.3dhobbyshop.com/46-Yak-55-ARF--RED_p_16039.html
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1326839
Ovog raspona ga nije bilo do skoro...   Videcemo kad zavrsim moju pticu na sta ce da lici (work)
Zahvalio bih se clanu Saxpg na balzi (res) (res)
aviosper sam dobavio iz CVM-a i umesto 5-oslojnog koji sam narucio, za iste pare (yay) dobio troslojni, al jbg...valjda ce valjati
Polako prikupljam sta mi sve treba i radovi pocinju kad se otopi ovo...sto sam do skoro mislio da je sneg
 (<--) (<--)

grebic:
Ovih dana sam imao viska slobodnog vremena i skoro sam zavrsio sa crtanjem. Da jos prebacim u Corel i na secenje. Model je raspona 52 inch-a ili 1320mm. Morao sam malo da povecam raspon jer su krila dosta manje povrsine od Katane koju sam pre imao. A racunam da ce biti priblizne tezine. Tako da ce ovaj Yak biti neka medjuklasa (fiu) Crtao sam u 2d, nekako mi tako lakse. Evo kako za sada izgleda






Repne povrsine ce biti profilisane. Pokusacu da to izvedem da rep bude minimalne tezine, da bi mi baterija bila sto blize tezistu. Koliko ce se povecati tezina ovako uradjenih repnih povrsina u odnosu na ravne, ostaje da se vidi... Ovako bi trebalo da dobijem jos sporiji model (yay)

Nastavak radova ce nadam se biti uskoro. Ono glavno sam zavrsio. Sada ostaje da vidim samo sta cu za kabinu i kapotaz...  ()-()

Navigation

[0] Message Index

[*] Previous page

Go to full version