Author Topic: War bird day - 09. Septembar 2012.  (Read 75663 times)

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #60 on: March 07, 2012, 08:09:10 PM »
Posto sam model nabavio dacu sve od sebe da se pojavim i ja na skupu sa Pilatusom PC-21.

Nego, ovi warbird modeli su stvarno zarazni, sta da vam kazem vec sam poceo da gledam sta bi mogao da bude projekat za 2013. i mislim da sam se vec opredelio  :sljus. Bice to jedna legendarna WW2 ptica koju kod nas koliko znam jos uvek niko nema a koju odavno gledam. Sada sam je nasao upravo u velicini i izvedbi koja mi se svidja i velika je verovatnoca da ce i ona biti na struju, ali sa zvukom  ;namig. Detaljan kokpit i pilot se podrazumevaju  :mhm

poz
Veljko

Offline misha

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2293
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #61 on: March 07, 2012, 10:49:20 PM »
Da li je moguce da postoji nesto sto kod nas nema  :sljus

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #62 on: March 07, 2012, 11:52:28 PM »
Magic, znači da te stavim tamo na spisak učesnika?

I mojne sad da nas tu držiš u neizvesnosti sa tim novim modelom. 2012 je tek počela ko će da čeka do iduće godine.
Uostalom, "iskopaće tebe Bane" na RCU, kao i za onaj F3A model...  ;namig

Šalu na stranu, skala modeli su predivni. Drago mi je da će biti još više...

Pozdrav

Mirče

Offline drjack

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 1253
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #63 on: March 08, 2012, 12:55:15 AM »
Hm, ima dosta legendarnih modela iz WW2 koje nismo sretali po nasim livadama.
Evo ja cu da pogadjam, da nije slucajno  Hurricane, ili Corsair ?

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #64 on: March 08, 2012, 01:00:58 AM »
Ajde da se ne mucite, ili ipak malo da se potrudite  mmmm. Jos uvek SAMO razmisljam o jednom modelu, a o kom modelu je rec, pa recimo da bi ga na satrovackom svako RADO posedovao  :big smile.

poz
Veljko

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #65 on: March 08, 2012, 01:55:07 AM »
Foke Wulf 190 DORA

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #66 on: March 08, 2012, 07:54:56 AM »
Veljko

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #67 on: March 08, 2012, 08:27:29 AM »
Da to je lep avion.
Magic razmisli postoji jos jedan iz te da kazem familije aviona , to je FW Ta152H .
Slican trup , rep malo veci , veci raspon malo duzi nos...
http://mcmodels.free.fr/TA_152_model.html
Ta154 je inace pravljen za velike visine , imao je Jumo motor , poresurizovanu kabinu ....
http://en.wikipedia.org/wiki/Focke-Wulf_Ta_152
Sta god ti treba od kamuflaza do tehnickih stvari za nemacke avione , tu sam .
For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #68 on: March 08, 2012, 08:59:54 AM »
Da ne idemo dalje u off topic sta kako i koje, kada dodje vreme sve ce lepo biti objavljeno. Ono sto je sigurno je da nece kostati kao model gore spomenut! Isto tako mogu da kazem da sam vrlo prijatno iznenadjen kvalitetom ESM modela.

poz
Veljko

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #69 on: March 08, 2012, 09:39:28 AM »
Mirče, ti si baš počeo da širiš " WWII zarazu". Neka, neka  :)aplauz  A da znaš za neke naše sledeće korake u modelarstvu  (___)  Svaka čast  ()-()

Offline disljenko

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 353
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #70 on: March 08, 2012, 11:16:01 AM »
Mirce je poceo da siri WWII zarazu jos odavno ali tek od skora je pocela da se "prima" i uzima danak. :D Samo napred, prelepa kategorija svakako !!!

Offline mirce

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 3320
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #71 on: March 08, 2012, 02:39:56 PM »
BREJKIG NJUZ

Kako Tanjug javlja, Skala virus odneo je još jednu žrtvu. Posle Kragujevca, Bečeja i Kruševca zabeležen je novi slučaj i to u Beogradu.
Iz pouzdanih izvora saznajemo da je Magic (42), posle duge i teške borbe, ipak podlegao je ovom najnovijem virusu zabeleženom u Srbiji i iz F3A klase prešao i Skala kategoriju.
Iako su simptomi ozbiljni, za njega možda još ima nade jer se i dalje drži elektro set up-a, a to otvara mogućnosti bar delimičnog izlečenja. Ipak pošto već merka novi skala model (Dora), a prvi još nije ni započeo, šanse za ozdravljenje su minimalne.

Nažalost do sada nije zabeležn ni jedan slučaj totalnog ozdravljenja i posledice Skala virusa uvek ostaju izražene kod pacijenata...

Ovo je najnoviji dokazan slučaj, a prema pričama iz Ministarstva Modelarstva, postoji još modelara koji imaju slične simptome.

Iako je modelar na kojem su primećeni prvi simptomi, Mirče, stavljen u radionicu u karantin, njegovo stanje se nije popravilo, šta više...

Usperšan lek još nije pronadjen, a bez obzira na sve napore koji se ulažu, Skala virus se i dalje širi.

Offline Gabor

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2377
  • RC Bandit
    • Exclusive
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #72 on: March 08, 2012, 02:45:03 PM »
 :)aplauz  E, što ja volim takve vesti  :hehe  :_D

Offline magic

  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #73 on: March 08, 2012, 07:35:36 PM »
BREJKIG NJUZ

Kako Tanjug javlja, Skala virus odneo je još jednu žrtvu. Posle Kragujevca, Bečeja i Kruševca zabeležen je novi slučaj i to u Beogradu.
Iz pouzdanih izvora saznajemo da je Magic (42), posle duge i teške borbe, ipak podlegao je ovom najnovijem virusu zabeleženom u Srbiji i iz F3A klase prešao i Skala kategoriju.
Iako su simptomi ozbiljni, za njega možda još ima nade jer se i dalje drži elektro set up-a, a to otvara mogućnosti bar delimičnog izlečenja. Ipak pošto već merka novi skala model (Dora), a prvi još nije ni započeo, šanse za ozdravljenje su minimalne.

Nažalost do sada nije zabeležn ni jedan slučaj totalnog ozdravljenja i posledice Skala virusa uvek ostaju izražene kod pacijenata...

Ovo je najnoviji dokazan slučaj, a prema pričama iz Ministarstva Modelarstva, postoji još modelara koji imaju slične simptome.

Iako je modelar na kojem su primećeni prvi simptomi, Mirče, stavljen u radionicu u karantin, njegovo stanje se nije popravilo, šta više...

Usperšan lek još nije pronadjen, a bez obzira na sve napore koji se ulažu, Skala virus se i dalje širi.

He, he istina je da me skala virus zakacio ali to ne znaci da odustajem od F3A aviona, naprotiv. Tesko je objasniti nekome ko nikada nije probao F3A avion koliko on bolje leti od bilo cega drugog. Kroz sve ono sto sam do sada probao u RC avionima video sam da me neko 3d letenje najmanje zanima ali sam isto tako naucio i sta mi se svidja. Svidja mi se precizno letenje jer uceci figure covek ustvari nauci da u potpunosti kontrolise model i da pravilno koristi sve ose na palicama. Svidjaju mi se i brzi modeli, zato imam i jedan hotliner, a svidjaju mi se i brze skale kaoi WW2 modeli.

Tako sam doneo odluku u kom pravcu zelim da idem. Zelja je da u floti bude jedan pravi 2x2 F3A (Sickle), jedan brz moderan sport/skala/warbird (Pilatus) i jedan WW2 model (najverovatnije FW 190 D9). Naravno sve na struju i po mogucstvu sa trupom od kompozita. Ono sto sam naucio je i da covek treba da ima i jedan model koji je za njega njegova "bicikla", to je model kojim se otvara sezona i  model na kome se sve nove stvari prvo probaju, a to je za mene Wind 110. Eto, toliko od mene. Gradnja PC-21 uskoro pocinje i on ce biti uradjen sa nekim lepim detaljima. Sa FW-190 zelim da odem i korak dalje, a posle toga, hm, e to je vec 2014, a mozda cak i 2015., ima sasvim dovoljno vremena da do tada.

poz
Veljko

Offline Schwab

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 468
Re: War bird day - 02. Septembar 2012.
« Reply #74 on: March 08, 2012, 07:57:50 PM »
Da ne idemo dalje u off topic sta kako i koje, kada dodje vreme sve ce lepo biti objavljeno. Ono sto je sigurno je da nece kostati kao model gore spomenut! Isto tako mogu da kazem da sam vrlo prijatno iznenadjen kvalitetom ESM modela.

poz
Mirce izvini za off.
Moja namera nije bila da da namecem model , link je bio samo kao primer. Ideja mi je bila da ti pokazem da postoji avion slican FW190D sa vecim krilima i elegantnijom linijom.
Jedva cekamo razvoj dogadjaja oko FW-a.

For the first time I was flying by Jet propulsion!No engine vibrations.No torque and no lashing sound of the engine propeller.Accompanied by a whistling sound, my jet shot through the air. Later when asked what it felt like, I said, "It was as though angels were pushing". 'Adolf Galland-ME262 ace'