Author Topic: FG 1/5 onroad benzinac  (Read 4589 times)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
FG 1/5 onroad benzinac
« on: February 29, 2012, 02:03:22 PM »
aaa ti si 'srecni' (ko zna koji po redu) vlasnik 'benzinca' :)

eee sad ces da vidis sto je svaki benzinski model u srbiji promenio po desetak vlasnika ;) a najvise su se radovali kad su ga se otarasili  (yay)

U cemu je problem sa benzincima, pa se javljaju te silne preprodaje i "radost" pri prodaji?
Jel to vazi za sve ili samo za odredjene? Ima li ko iskustva sa FG onroad modelima?
« Last Edit: February 29, 2012, 03:04:48 PM by magic »

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: FG 1/5 onroad benzinac
« Reply #1 on: February 29, 2012, 03:12:12 PM »
Ja imam jednog FG-a jos od 2006. Ono sto mogu da kazem je da je to ultimativna RC igracka, kao da vozis karting sa daljinskim upravljacem.

Ja moj nisam vozio jedno 3 godine ali ce se to uskoro promeniti. Nabavio sam prednje diskove, moj model ih u originalu nije imao, dodatni servo od 15kg i teracu ga sa Spektrum DX3R-Pro koja je DSM2, za svaki slucaj. Mislim da ce to tek sada biti ludilo.

Probali smo skoro da ga palimo i upalio je na kratko ali je od stajanja otisla membrana na karburatoru, sreca pa se da lako zameniti.

Mane, pa trazi jako puno prostora da bi se razmahao i gume se trose dosta brzo a zamena nije jeftina.

Ja mu jos ni masku nisam ofarbao (Mercedes CLK DTM) ali ce i to biti uradjeno za ovu sezonu.

Autic je ogroman i ne moze se drzati u kuci, mora neka garaza ili podrum.

poz
Veljko

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: FG 1/5 onroad benzinac
« Reply #2 on: February 29, 2012, 04:33:47 PM »
E hvala Magic za poduhvat, a i za info... Negde sam citao/video da imas FG, cini mi se bilo je i slika... Nadam se da ce biti slika i nekog videa te tvoje "mece" kad je budes angazovao...

Svidjaju mi se ti 1/5 modeli, odavno mi se po glavi vrti tako nesto, ali nikako da se skupe novci... Gledao sam po hrvatskim forumima i kod njih su jako popularni ti modeli, ljudi imaju i sampionat, a i dobru ponudu polovnjaka, delova, upgrade-ova...

Postoji li nacin, povoljan, da se tako nesto dobavi sa zapada, ima li ko neka iskustva?







Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: FG 1/5 onroad benzinac
« Reply #3 on: February 29, 2012, 04:34:57 PM »
Proporcionalno su skuplji u odnosu na malu bracu a to znas sta znaci :)

On road modeli su po meni odlicni i moze biti jako zanimljivo kad se ima sampionat sa vise komada kao recimo u Hrvatskoj gde su po tom pitanju otisli daleeeko.

Of-road su meni bar nezanimljivi jer traze ravnu stazu bez skokova i naravno dosta veliku da se razmasu. Skupo odrzavanje uz lako lomljenje delova pri neravninama-skokovima zbog velike tezine.

Primera radi jedan vrhunski model on-road kosta par hiljadarki ;)

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: FG 1/5 onroad benzinac
« Reply #4 on: February 29, 2012, 04:43:43 PM »
Proporcionalno su skuplji u odnosu na malu bracu a to znas sta znaci :)

On road modeli su po meni odlicni i moze biti jako zanimljivo kad se ima sampionat sa vise komada kao recimo u Hrvatskoj gde su po tom pitanju otisli daleeeko.

Of-road su meni bar nezanimljivi jer traze ravnu stazu bez skokova i naravno dosta veliku da se razmasu. Skupo odrzavanje uz lako lomljenje delova pri neravninama-skokovima zbog velike tezine.

Primera radi jedan vrhunski model on-road kosta par hiljadarki ;)

Ma naravno da znam sta to znaci... :big smile

Nisam ni ja za offrod benzince upravo zbog odrzavanja, a i nekako su mi tromi (bar po klipovima) za razliku od nitro modela, ali me zato zanima onroad za krug...

E da i ja mislim na standardni FG, vrhunski je daleeekoo... :_D

Offline Bigneda

  • Sr. Member
  • ****
  • Posts: 953
Re: FG 1/5 onroad benzinac
« Reply #5 on: February 29, 2012, 04:57:32 PM »
Pa bilo bi lepo da i ta klasa zazivi ali se bojim da smo mi daleko od toga. Muku mucimo i sa okupljanjem za 1/10 on road a o 1/5 mozemo za sad samo da sanjamo.
Za njih bi se staza i mogla improvizovati od neke postojece karting staze ali je nedostatak modela glavni problem.

Offline mantagt

  • Full Member
  • ***
  • Posts: 265
Re: FG 1/5 onroad benzinac
« Reply #6 on: February 29, 2012, 05:10:13 PM »
Da bilo bi bas lepo da to i kod nas zazivi, mozda nekad i zazivi... Mada nas standard je jos daleko od toga...

Ne razumem kako, bar vi u BGD, ne mozete da se izorganizujete za neku trku ili bar okupljanje za onroad 1/10, bar vas vozaca tamo ima dosta...

Offline magic

  • Moderator
  • Hero Member
  • *****
  • Posts: 2754
Re: FG 1/5 onroad benzinac
« Reply #7 on: February 29, 2012, 06:08:04 PM »
Zagreb nije na drugom kraju sveta, mozemo da vidimo kada je kod njih sampionat pa da odemo da vidite jednu trku. Ja sam bio 2007. kada se kod njih odrzavala trka koja se bodovala za Evropski sampionat. Tada sam se svaceg nagledao, bilo je kao u boksu F1.

 

 

 

 

 


Oni imaju 2 kategorije, Nacionalka i Open, valjda. Nacionalka je prihvatljiva jer su dozvoljene samo ogranicene prepravke i tuning modela. Nisam skoro gledao ali mislim da za nekih 500E moze da se pazari pristojan model.

Veci problem kod nas je gde to voziti a da se model kod prvog izletanja ne osteti. Posto je FG nemacka firma sve popravke su skupe. Mene je samo set prednjih  diskova kostao 120E  ::).

Ali je zato zabava vrhunska, ja cu moj svakako staviti u pogon ponovo pa ce moci i da se proba. Necu mnogo da naplacujem po voznji  :big smile.

poz
« Last Edit: February 29, 2012, 06:13:49 PM by magic »
Veljko

Offline vladad

  • Jr. Member
  • **
  • Posts: 117
Re: FG 1/5 onroad benzinac
« Reply #8 on: March 01, 2012, 03:25:57 PM »
Da bilo bi bas lepo da to i kod nas zazivi, mozda nekad i zazivi... Mada nas standard je jos daleko od toga...

Ne razumem kako, bar vi u BGD, ne mozete da se izorganizujete za neku trku ili bar okupljanje za onroad 1/10, bar vas vozaca tamo ima dosta...

Ima nas dosta ali svi izgeda vise vole ove sto idu po livadama i brdima ove "normalne" jok i ako neko ima on ga ne vozi.
Skupljaju prasinu, lepi su za dnevnu sobu iznad tv. :big smile,ja cak imam i dve maske i vise kompleta felni za ukras pa cesto promenim!
Vozim cesto ali sam ide mi super najbrzi sam na stazi... :big smile
A ovi sto imaju 1/5 nih izgleda ima jos manje, znam da je Zajko imao jedan model u njegovoj radji ako je nekoga "z" da ga kupi, onda ima jos jedan u BG. :big smile