RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

"BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)

<< < (6/18) > >>

branek:
Ivane, pokusavao sam, ali nikako nisam uspevao lepo da ukomponujem. Plus sam na Ejndželu video da se žuta super vidi u vazduhu. Ali dobro, ipak je ovo tek prva verzija...

Mirče, slažem se da kvadrati izgledaju extra, međutim, ja nekako hteo da olakšam maskiranje..  ;namig ;namig

misha:
Ovo je malo modifikovana varijansta sbah-a

Naravno, na krilima se moze ubaciti i neki tekst, pa ako ti ovako nesto bude odgovaralo mozemo da razradimo domaci na ovu temu.

branek:
Mišo, hvala puno. Vrlo cenim pomoć...

Svidja mi se, samo mi se u glavi javila misao, šta je gore, šta dole...  mmmm

Da ne bude zabune, skontao sam, nego čisto bih voleo veću razliku gornja-donja strana.

misha:
bela krila gornja strana, crvena dole. moras gledati odvojeno. Ovako  kada je zajedno je poprilicna zbrka.
zato sam ti stavio i odvojene fajlove, na pogledu odozgo se vidi i kabina a dole je nema.

Lazo:

--- Quote from: branek on March 15, 2012, 03:18:40 PM ---Drugari,

ja sam umetnički antitalenat. :) Gori sam i od čika Laze!  ;namig  ;namig


--- End quote ---
Teško da možeš da budeš gori od mene.  (nene) lol
A sada, da vidimo šta kaže nauka o optičkim varkama i percepciji boja i oblika, o čemu sam imao prilike da nešto naučim na VVA (Onoj pravoj, a ne ovoj na RTS).
Elem, Ljudsko (i ne samo ljudsko) oko, u tesnoj saradnji sa mozgom, pre svega primećuje one predmete koji se (što neravnomernije) kreću, i imaju boje i šare koje što više odstupaju od ukupne slike u vidnom polju. Sa udaljavanjem objekta od posmatrača, prvo počnu boje da gube značaj (zbog povećanja debljine vazduha kroz koji prolazi svetlost), jer sve postepeno počnu da blede. Zatim počnu da gube na značaju šare, pri čemu prvo se "zamagljuju" nepravilne i krivolinijske forme, a tek dosta posle toga pravilne i pravolinijske forme, jer najviše odstupaju od amorfnih oblika koji preovlađuju u prirodi oko nas. A pokret ostaje primetan i na daljinama kada predmet vidimo kao tačku.
Kod akrobatskog RC aviona, prema gore navedenom, bilo bi dobar izbor, da jedna strana (gornja ili donja) bude jednolično obojena, dok bi druga strana trebalo da bude obojena kontrastnim bojama raspoređenih u šari sastavljenoj od pravilnih i pravolinijskih oblika. Može se eventualno i ona prva strana "prošarati", ali bi boje trebalo da se drastično razlikuju od suprotne strane, i da šare imaju generalni pravac protezanja koji je pod pravim uglomu odnosu na generalni pravac protezanja šara na suprotnoj strani. Recimo, ako su na gornjoj strani duž krila, na donjoj bi trebale da budu popreko...
Takve kolor šeme omogućavaju oku i mozgu da naj lakše i naj brže registruju tačan položaj aviona u vazduhu, a što je kod akrobatskih RC aviona, složićemo se, od ekstremne važnosti.
Kolor šeme kod kojih su oblici šara slični ili isti sa obe strane, a razlikuju se samo boje, opasne su, jer zbunjuju oko i mozak.
Boje možeš da biraš kakve hoćeš, ali moraš u startu da budeš svestan činjenice da ćemo ti dupe ispomerati ud zaebncije, ako budu preovlađivale neke roze i tirkizne nijanse  :hehe. Pa ti vidi šta ćeš.

E sad, pojma nemam što sam sve ovo ispričao, ali mislim da ne škodi. A čim ne škodi, moglo bi nekome da bude i korisno  :_D

 (pijemo)

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version