RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

"BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)

<< < (7/18) > >>

misha:
Uz duzno postovanje, mislim da je sara nebitna za ovakvu vrstu aviona (2x2). Za jedrilica mozda jer idu mnogo dalje, kod helikoptera, jer su mali...
Ovakav avion se, bar koliko sam gledao na takmicenju u Beogradu, vozi na maloj razdaljini, tako da ce bilo kaoja sara biti nebitna.
Takodje, mislim da je Branek lepo savladao ovu vestinu i da i bez gledanja zna gde mu je model :).

Lazo:

--- Quote from: misha on March 16, 2012, 12:07:05 AM ---Uz duzno postovanje, mislim da je sara nebitna za ovakvu vrstu aviona (2x2). Za jedrilica mozda jer idu mnogo dalje, kod helikoptera, jer su mali...
Ovakav avion se, bar koliko sam gledao na takmicenju u Beogradu, vozi na maloj razdaljini, tako da ce bilo kaoja sara biti nebitna.
Takodje, mislim da je Branek lepo savladao ovu vestinu i da i bez gledanja zna gde mu je model :).

--- End quote ---

To do nekle može da drži vodu, ali samo dok se sve odvija "po planu". Kod bilo kakve vanredne situacije, ili složenije figure, detalji o kojima sam pisao su presudni. Ako samo u deliću sekunde moraš da se zamisliš "kako li je sada okrenut", već je prekasno. A to naročito kod letilica koje su nisko i blizu. A kod jedrilica imaš više nego dovolno vremena da se razmišljaš. Na malo većim visinama i onako vidiš samo tamno sivu siluetu, pa kako god da je obojena.

 (pijemo)

mirce:
Lazo, šta zna ovaj Miša o jedrilicama, čuo, pričale žene u berbernici kako lete, pa se sad i on razume...
Nikad ih nikad nije leteo, on zna šta se i kako vidi...  :sljus
Doduše i F3A modela se naleteo...  ;namig

Pozdrav

Mirče

P.S. Gledajte ako možete da zakomplikujete šaru... Dok je budem maskirao, ako štucate, to vam "$W#&%$/$)/&)&$%/&$  malo familiju....

Lazo:
Ma, lupa bre k'o pritvoren kibic-pendžer. Mada, možda je konsultovao literaturu?! S'njega se nikad ne zna...  lol :_D

 (pijemo)

magic:

--- Quote from: misha on March 16, 2012, 12:07:05 AM ---Uz duzno postovanje, mislim da je sara nebitna za ovakvu vrstu aviona (2x2). Za jedrilica mozda jer idu mnogo dalje, kod helikoptera, jer su mali...
Ovakav avion se, bar koliko sam gledao na takmicenju u Beogradu, vozi na maloj razdaljini, tako da ce bilo kaoja sara biti nebitna.
Takodje, mislim da je Branek lepo savladao ovu vestinu i da i bez gledanja zna gde mu je model :).

--- End quote ---

To kako se letelo u Beogradu nije ono kako se inace po pravilu leti F3A avion. Model je u najblizoj tacki 150m u horizontalnoj ravni od pilota. Kada smo bilo u Austriji na Evropskom ostali smo svi sokirani  (:sok:) koliko daleko i visoko idu modeli tako da su u nekim vertikalnim evolucijama bili daleko sigurno jedno 300m u vis plus barem 150m u horizontalnoj ravni od pilota.

Prema tome, kolor shema je itekako bitna! Modeli se uglavnom saraju odozgo ali su zato od dole krila uglavnom crvena sa jednom ili 2 bele pruge i nista vise, bas zbog onoga sto je napisao Lazo.

I ja imam problem sa Sicklom jer fabrika u kojoj se pravi je ista ona gde se rade Sebart avioni, i njima se ocigledno svidja njegova shema bojenja na krilima, ali da kao ne bi bili isti oni su to samo prevrnuli  :sljus, tj. donja strana krila na Sicklu je identicna gornjoj na Wind 110 a gornja se samo malo razlikuje od donje na Wind 110. Sve to me brine jer lako moze da mi u nekom kriticnom trenutku napravi zbun u glavi i da bude  (___). Verovatno cu morati nesto da uradim po tom pitanju.

poz

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version