RC MODELI AVIONA - ELEKTRO > AKROBATSKI MODELI

"BRAVO" od Wistmodel-a, 2x2 F3A, sve kompozit (full composite)

<< < (2/18) > >>

Lazo:
 (thumb) :rock

 (pijemo)

Gabor:
Čestitam za model, već i ovako opako izgleda, mogu zamisliti kakav će biti kad ga sastaviš  :)aplauz

Nek te dugo služi, i da ti donese puno pehara  1ee

Gatti.Gatozza:
opa, biće na 13. maju ove sezone opasnih kompozitnih modela :)     ()-()

branek:
Hvala svima na željama i čestitkama.

Danas smo još jednom svi pregledali avion. Utisak ljudi koji se bave kompozitom kod nas je da je kvalitet izrade neverovatno dobar.

Prvi posao koji mora da se uradi je "šaranje". Ja još ne znam kako da ga sredim. Wolfganf (Lorenz F3A) je rekao da se do sada ovaj model uglavnom šarao folijom i onda po želji lakirao. Sa Mirčetom sam popričao, i on kaže da folija nije problem, ako deo na koji se lepi nije "jajast" da tako kažem. E sad, to očigledno nije problem na krilima i sa stranama trupa.

Ali šta raditi sa kabinom i sa grbinom i stomakom trupa?

Sa druge strane farbanje je moguće, ali je to baš pipav posao. Mora se prvo sve matirati nekom finom šmirglom, ali vodeći računa da se slučajno ne pretera sa tim, pa maskirati šare 2-3 puta, pa onda poliranje. To može da potraje, pipavo je...

Mislim da bi se neki airbrush motiv najbolje uklopio, ali za to mi već treba neko sa umetničkim darom.

Ah, to su te slatke muke.  :)

Razmisliću još dan dva...

mirce:
Airbrush ti je za male površine. Ako misliš bilo šta da farbaš na trupu, računaj na komoru i pravi pištolj. Takodje, moraš voditi računa o količini farbe koja se nanese. Ako ti neko "zalije" model sa mnogo farbe neće valjati posao...

Golub ti je idealan za taj posao, to sam ti već rekao telefonom, em ima "ruku", em ima komoru, farba poliuretanskim bojama koje dobro pokrivaju u tankom sloju i ono što je najvažnije, hoće da se "zeza" sa modelima.

Pre farbanja, mnogo važniji posao je maskiranje modela i priprema. To je i mnogo dugotrajnija operacija, pogotovo crtanje i izvlačenje šare na modelu...


Sad je tebi ostalo da smisliš kolor šemu, "a sve ostalo je naša briga" - kao u onoj reklami za pogrebno preduzeće ("Vaše je samo da umrete, a sve ostalo je naša briga")...

I još nešto, ako se odlučiš da folijama "šaraš" krila, ne treba da ih posle lakiraš...
Ja sam kilometre tih folija polepio po raznim kolima, kombijima, avionoma, kamionima, mislim da samo nisam lepio nalepnice na podmornice, tako da "bilivi" mi na reč...

Kad počneš sa radom, šta god možeš olakšavaj, gram - dva tu, gram - dva tamo, na dvadeset mesta čas posla se skupi 50 grama...
Bravo ipak nije warbid...

Pozdrav

Mirče


Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page

Go to full version